Неумението да си баща

  • 150 531
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 570
  • Paris, France
  • Мнения: 13 976
Базила, при нарочно опикаване и осиране тихото опиране на спалното бельо е по-адекватно, защото отнема кефа от изяжданата от яд, гневна мащеха. Това дете не пикае по чаршафите за да полива цветя, а за да причини неудобство, гняв, неприятности, работа, усилия и разходи. Когато не види това, което цели пикането по леглото спира, защото причинява само неудобство, усещане за мокрота, студ.

При елементарна хигиена, при която гумирани те покривала на дюшека са задължителни, защото, освен пикня възпрепятстват навлизане в дюшека на отделена мъртва  кожа, с която кърлежи и други микроби се хранят, пот, миризми, такова пране не отнема и 5 минути усилия при наличие на пералня и максимум 2 пранета ако чаршафите са цветни, а искаме покривалата снежно бели. Даскалка не се интересува от хигиената на мястото, на което спи.

При нас това пикаене не продължи дълго точно, защото направихме отстъпки, предложихме награда ако пикаенето спре и не предложихме цирк с караници и ядове, от които единствено можеше и другото дете да почне да пикае, защото и то беше свикнало в стария квартал и можеше да се научи да ни прави сечено.


Естествено, че трябва обич, комплименти и награди ако детето се държи добре, а при Даскалка има само наказания.

Предложих това, което при нас проработи и имах късмета да ми го е казала съседка и да не предложа цирк. Цирк, който Даскалка осигурява ежедневно. Непрекъснатото каране не дава резултат точно, защото е непрекъснато.

От конфликтите с детето мащехата губи уважение и от родителя, защото изглежда несправяща се, тика се между шамари, вре носа итн. Бабите - може да са всякакви, но са рода.

Гал, независимо от средната продължителност на живота мъжете над 40г имат лоша семенна течност с доста отрицателни промени. Половината от мъжете над 45г са загубили оплодителна способност, така че са безобидни, така да се каже. Останалите нямат добър шанс за дете с връстничка, а само с много по-млада от тях. Та, природата го е измислила донякъде.

# 571
  • Мнения: 3 186
На Даскалка историята също нещо такова ми звучи. Само че работата с отговорното осеменяване не става точно така. Средната продължителност на живот в България е 69год за мъже и 76 за жени. Не помня тя на колко е, ама той на 44 е всичко друго, но не и добър материал.

Ще изкараш даскалка мис България. Нормално, повечето хора нямат голям избор на партньор. Квото се е появило, това ще е.

# 572
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля си, че на никого тук не му е работата да определя какъв материал е 44 годишен мъж, нито дали Даски го използва като последен влак.
В съседната тема една съфорумка на нейната възраст питаше дали да роди от 57 годишен.
Тук друго се пита, ама работещ отговор не се намира, освен да дойдат социалните......

# 573
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тя щото на 40+ е идеалния генетичен матерял. И при двамата шансовете за дете, износено и без проблеми, намалява с всяка година.

# 574
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Базила, при нарочно опикаване и осиране тихото опиране на спалното бельо е по-адекватно, защото отнема кефа от изяжданата от яд, гневна мащеха. Това дете не пикае по чаршафите за да полива цветя, а за да причини неудобство, гняв, неприятности, работа, усилия и разходи.
Това дете пикае по чаршафите, защото няма възпитание и граници. Пикае и дриска, защото иска майка си, ама майка му не го иска и то смята, че не майка му, а Даскалка е виновна. Пикае, защото му е наложен дневен режим и правила, които трябва да спазва. Което е добре за всяко дете, а за такива неуправляеми лигльовци с мисълта, че светът съществува, за да угажда на тях - още повече.
Като го натисне няколко пъти да изпере напиканото и насраното на ръка, докато светне до бяло, ще се замисли после дали си струва.

# 575
  • Мнения: 14 966
На Даскалка историята също нещо такова ми звучи. Само че работата с отговорното осеменяване не става точно така. Средната продължителност на живот в България е 69год за мъже и 76 за жени. Не помня тя на колко е, ама той на 44 е всичко друго, но не и добър материал.

Ще изкараш даскалка мис България. Нормално, повечето хора нямат голям избор на партньор.
Гал, съжалявам, че не участваше в предните теми, защото си селективна и разумна.
Значи - срещат се тези двамата някъде  –Залцбург ли беше, очевидно по бизнес , не е ходила Даски по паланки и мазета да го търси. В предната тема показа, че е Мъжага , щото тука беше  с прозвище.  Харесали се - общи интереси, бизнес , бъдеще. Ти не се припознавай тук. Тази жена , ама мнооооого добре знае къде отива, с какъв се събира и какво да очаква от него. Тя си написа и в първата тема, че той за баща не става. Ама тя като го иска за баща на децата си, много е наясно какво я очаква. Тук понеже мантрата е , че бащата се прибира от втората си работа, взима памперса, черпака и пише домашни.. ами не, този не стаава за това. Но явно Даски ще се примири с мъжкаря, дето не дундурка и ще си има дете от него. Тя е аналитична и незаблудена от форумните екстри. Ще си гледа детето точно от този мъж. Не е нужно тук да е акцентът на темата. Даски си иска от този дете. И няма да го буха с бухалката, че не е дошъл да смени памперса. Познава си го. Въпросът е какво става с детето от първата му жена, за което всички са знаели, че отива при майка си. 

# 576
  • Paris, France
  • Мнения: 13 976
В съседната тема една съфорумка на нейната възраст питаше дали да роди от 57 годишен.
Тук друго се пита, ама работещ отговор не се намира, освен да дойдат социалните......

Ако 57 годишния е швейцарски милиардер хич да не се замисля, а ми да си ражда спокойно.

А ти какво предлагаш? Аз вече доста неща предложих, които не са трудни за изпълнение, нито отнемат време.

 
Тя щото на 40+ е идеалния генетичен матерял. И при двамата шансовете за дете, износено и без проблеми, намалява с всяка година.

...... Ако изобщо все още ги има. Свободно падане е, да.

Сомбра, детето ми, което почна да пикае нарочно беше кротко и възпитано и дотогава не беше създавало никакъв проблем. Нито след това.

# 577
  • Мнения: 19 820
Невена, ти пишеш за съвсем друг казус и тип дете. Колкото и да изпишеш – разбери, няма общо с казуса на Даскалка.
А и тотално не съм съгласна с поста ти за възпитанието. Аз съм от старата школа, консерва съм и не съм за ходене по гъза на децата з авсичко. Има си йерархия и тя е възрастен-дете. Детето може да обича и има респект към възрастен само, ако той му покаже такъв чрез личен пример, а не с мекушави методики по безкрайно обгрижване и лигавщини. Но това е друга тема и не е за тук.

# 578
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не говорим за твоето дете, Невена, а за съвсем друго. На което на всичкото отгоре му липсва и срам от такива действия на тази възраст, какъвто вече децата колкото него имат, и възпитание.

# 579
  • Мнения: 718
От цялата тази цигания, ме е жал за детето. Просто това дете е лишено от любов разбиране и грижи. Как не разбрахте че вие всички сте виновни за това поведение, като най голяма вина носи,, майката", подмятате го като излишна вещ и очаквате да е добро и възпитано. Е няма как да стане при все че си даскалка никакъв подход.

# 580
  • Мнения: 1 001
Тя може да си ражда от който иска, тази приказва с любовта почва да се развенчава всеки пък, когато обяснява с “любов” как мъжът й се държи по начин, който на нея не отърва.
На мен продължава да ми прави впечатление как тя беше убедена как бащата ще претърпи някакъв катарзис, детето няма да живее с тях, всичко ще е цветя и рози, и почват да правят новото дете, което ще бъде обичана повече, заради прословутото къпане и смяна на памперси. Само че сега, бащата търчи при първото позваняване, глези детето и ще продължи да го прави и с появата на второ евентуално. Дори и раждането на перфектното дете, по-възможност мъжко, защото в тези общности това е много важно, умно, мило, възпитано, вундеркинд, няма да успее да отдалечи бащата от първородния син.
Едит: Тайс, като знае той какъв е и че не става за баща, тя защо недоволства от възпитателните му методи? Нали второто дете ще го възпитава тя, няма да има нищо общо с първото, освен, че ще са полу-братя.

# 581
  • Мнения: X
Мисля си, че на никого тук не му е работата да определя какъв материал е 44 годишен мъж, нито дали Даски го използва като последен влак.
Ами не е баш така. Според мене генерално проблемът на самата Даскалка е с бащата на детето, когото тя не иска да пусне. От историята си правя извода, че и тя, като моята позната, търси не точно добри гени, а добър външен вид. От друга страна, очевидно любов няма.
Е, добре, да питам аз - толкова да няма добре изглеждащи мъже без чак пък такъв багаж?

# 582
  • Мнения: 3 186
Мисля, че Даскалка иска двойно да го овърже този мъж и с бизнес, и с дете. За семейство и баща, казват във форума, не ставал. Оттук и недоумението, тайс.

# 583
  • Мнения: 14 966
Гал, обичат се. Бизнес върви, любов върви. Само това дете не се вмества. А тя е опитала. Въпреки всички. Не и е било вменено,, дори е била заблудена. И пак е опитала.
Тя наистина е жертва , според мен, ама още не го приема така.

Ако всичко им е наред- дело за родителски права , Моана да го гледа, те ще плащат издръжка. И пак се връщам на въпроса си какво става, ако и двамата родители не искат детето Blush

# 584
  • Paris, France
  • Мнения: 13 976
За нарочно опикаване писах. Писах и за прибиране със счупени играчки, които са току що купени от баща им. Няма еднакви деца. И за хранене с отворена уста писах, още повече детето носи шини и има проблем със захапка.

Сомбра, срам не му липсва. В училище затварял устата като ядял. Той пикае и слага лайна тайно. Това може даже да е забавно за бабите и съучениците. Мащехата, особено възрастна и не от манекенски тип е особено подходяща за тормоз в провинцията. Знам за какво говоря.

таис, като не го искат има 600лв баба. Което не става с пари става с повечко пари.

Общи условия

Активация на акаунт