Неумението да си баща

  • 150 268
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 36 471
А, Даскалка къде е. Губи се нещо.

Сигурно пак има среднощни драми, плач по телефона и разкарване с колата.

# 631
  • Мнения: X
Гал, човекът не е стар, какво значи дърт на 44. Мъж в разцвета на силите си, як, прав, здрав, без бонуси шкембе и червен нос. Не си чела темите и затова се оплиташ. Даскалка и Даскалов нямат проблем, има любов, но човекът е тотално неопитен и неадекватен на тема бащинство. Сефте, всеки втори мъж е такъв.
Ама аз и на теорията, че 40 са новото 20, не съм й фен. Съжалявам. 44 са си 44, ако ще да си във фитнеса всеки ден и с 2 къщи като прогимназии. Колкото до бащинството, на тези години и с тези желания би трябвало този мъж повече да разбира от бащинство. За мен той търси лесното, а такива не заслужават съжаление.

как и от кого виждаш това закъсняло възпитание да се случи?
Мен точно това ме притеснява. Ситуацията е или Даскалка, или детето. Що си го причиняват всички сегашното положение, не знам. Ако е за дете - не е задължително всеки да има свое дете. Нито да гледа чужди.

Така, както се подиграва и пуска пиеси, пусна и донос до съответните органи, че Даскалка малтретира детето.
Ако това е вярно, току-виж някой го превъзпитал това дете. Не се шегувам. Като никой друг не става...

# 632
  • Мнения: 1 107
Писах го в събота вечер и си го копнах, защото заподозрях, че няма да се хареса, макар, до всяка буква, да е изстрадана истина Simple Smile Ще го дилитна след малко, щото фактите в тая тема не са препоръчителни, а пък напомянето им съвсем Simple Smile

Гал, задължително трябва да видиш левента на снимка, разрови. ОНИКАЛЕН.

# 633
  • София
  • Мнения: 7 802
Numlock, разбира се, че е най-добре детето да бъде възпитано. Само че вече има насложени много проблеми, вкл. и сериозни травми нанесени на детската му психика и вече изградени лоши модели. Агресията е следствие от дружното безхаберие дотук.   И ти как и от кого виждаш това закъсняло възпитание да се случи?
Този въпрос би могъл да се коментира в темата, вместо цинични подмятания за качествата на Мунчо като оплодител и нездраво любопитство за финансовите му отношения с Даскалка.
Но явно никой не намира проблема за важен.

# 634
  • Мнения: 14 918
Писах го в събота вечер и си го копнах, защото заподозрях, че няма да се хареса, макар, до всяка буква, да е изстрадана истина Simple Smile Ще го дилитна след малко, щото фактите в тая тема не са препоръчителни, а пък напомянето им съвсем Simple Smile

Гал, задължително трябва да видиш левента на снимка, разрови. ОНИКАЛЕН.
Не е съвсем, но усърдието ти е похвално.
Последно , има ли сигнал.
Може пък това да е полезното- други хора, капацитети, да решат въпроса. КОИ СМЕ  НИЕ.
Има съд.
И , естествено , АЗд , преди това.
Искам наистина да се реши въпросът с това дете не от форума. Тук се разбра, че никой не е бил в такава ситуация , но Даски е виновна . Дам.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 21:28 от tays

# 635
  • Мнения: X
Значи, само остана да разбера как са се оказали в Залцбург охранител и даскалица. Малко поработвам по вноса, пък не съм излизала в чужбина скоро, та затова се чудя.

Начи и аз да привнеса още малко яснота в сюжета.

ЛГ се запознала със селския бик чрез общ познат, който направил връзка м-у двамата. Първите трепети уж били на Коледа пред окъпания от последните слънчеви лъчи замък в Залцбург. Преди това обаче, в двата месеца след раздялата на селчо и бившата, той постоянно се обаждал на ЛГ да  й сподели как последната му иска пари. Това ги сближило неимоверно, а останало както казват е история, мечти, любов... и още нещо..

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 21:29 от Анонимен

# 636
  • Мнения: 14 817
А, Даскалка къде е. Губи се нещо.

Сигурно пак има среднощни драми, плач по телефона и разкарване с колата.
А тя не се занимава с това. Мъжът и го прави. Няма да е лошо да пише как се развиват нещата.

# 637
  • Мнения: 14 918
Даски си прекарва времето с любимия , па вие я търсете. Blush

# 638
  • Мнения: 4 577
NumLock, не знаеш какво да ми отговориш на въпроса или не искаш? Да, това би трябвало да е важното.

# 639
  • Мнения: X
Кой па я търси, направо се изумявам, че има още хора вярващи на тая история Grinning

То не бе противоречия, то не бе тъкмене на сюжетните нишки, но щом ви влече си писателствайте. Като гледам даже и авторката няма нужда да участва в споровете Joy

# 640
  • Мнения: 14 918
Кой па я търси, направо се изумявам, че има още хора вярващи на тая история Grinning

То не бе противоречия, то не бе тъкмене на сюжетните нишки, но щом ви влече си писателствайте. Като гледам даже и авторката няма нужда да участва в споровете Joy


Човек , няма противоречия.
Назови ги.
Това е ужасяващото. Че историята е истинска.

# 641
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторката написа, че на простотии и заяждания, както и на клюкарски изцепки, няма да отговаря.
затова ви стана скучно, ама въпреки това, продължавате с оплюването. Mr. Green

# 642
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Всъщност има и съвсем нормални постове откак е спряла да отговаря. Точно по темата са.

# 643
  • Мнения: X
Айде ще преповторим за най-възрастните. Първо беше първи трепети в замък в Залцбург няколко мес. след раздялата на Мунчо, после стана гукане по телефоня с прясно разделения, който обичал да й споделя за алчната си бивша. Детето сутринта реве за майка си, отива на доктор и после при свекървата, където подслушва, че майка му ще се връща в БГ, което тя самата е пропуснала да му спомене??? Joy Joy, тъй да се каже научи от майката на татко си, която по неведоми пътища е била наясно Joy Joy Между другото що тъй се заряза сюжетната линия със завръщането как мислите?
Има и други ама трябва да си паметлив Таис, та да ти направят впечатление.

Не само да чешеш езика.
Между другото ме изумява и фактът, колко много хора коментират с дупки в паметта. Имах мн по-големи очаквания от тоя форум. Определено вече знам на кой му пука наистина за хората и кой само чеше клавиатурата без дори грам да се напъне да запомни нещо.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 21:59 от Анонимен

# 644
  • София
  • Мнения: 7 802
NumLock, не знаеш какво да ми отговориш на въпроса или не искаш? Да, това би трябвало да е важното.
Мога да отговоря, разбира се - с всички възможни условности, защото все пак познаваме историята от субективен източник - авторката на темата.
Скрит текст:
Според мен бащата на детето, плюс всичките си там лични качества, страда и от някакъв комплекс спрямо това дете - на вина или някакъв друг, не е ясно, но определено е неадекватен като родител, поне така твърди Даскалка - изпадал в ступор пред детето, не реагира като баща и възрастен, а бягал от среща с проблемите му. Поради това се старае явно да не ги забелязва и приема детето да се държи инфантилно, защото така му е по-лесно. За самото дете, обаче, това е крайно вредно - то просто не може да порасне и да се осъзнае. Та решението на проблемите на детето трябва да почнат с решаването на тези на баща му - той трябва да се избави от комплексите си и да се научи да бъде баща, който възпитава малък мъж, а не лигльо и леке. Според Даскалка самия Мунчо имал качества, заради които може да бъде уважаван, така че има какво да предаде на сина си, но не знае как. Е, и това се учи - както много други неща и родителството също се учи, сига да имаш желание, никой не се е родил научен. Но той явно обича сина си, така че има някаква надежда.

Общи условия

Активация на акаунт