Неумението да си баща

  • 150 551
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 17 259
Как точно, Таничка, ние точно този отговор тук търсим. Как точно, чисто физически и организационно, бащата да изпрати детето при майката?

# 751
  • София
  • Мнения: 7 805
Никой не е казал, че е лесно да се издържа и възпитава дете, ама като имаш такова, нямаш избор, не може вечно да го мяташ по другите хора,  след като си се разбрал с майката ти да го гледаш.
Разбрали са се с майката той да гледа детето, разбрали са се той да изплаща кредита за обзавеждане на нейния апартамент - е, не е ли тя боклук, а той - Мунчо?

# 752
  • Мнения: 1 168
Мисля, че майката и бащата изобщо не са се разбирали кой и кога ще го гледа. Струва ми се, че такъв разговор не е имало. Цялата ситуация ми изглежда, като еднолично решение на майката на детето. Тя просто го е оставила в Бг, като за нея едва ли има значение дали е при 600лв.баба, дали е при другата баба или е при баща си и Даскалка.

# 753
  • Мнения: 3 186
Как точно, Таничка, ние точно този отговор тук търсим. Как точно, чисто физически и организационно, бащата да изпрати детето при майката?

И аз не знам, но трябва да й се втълпява постоянно на тази жена, че трябва да си вземе детето, защото при нея е щастливо и се държи добре (тези сцени и простотии ги прави, не защото е лошо и невъзпитано, а защото никой не се съобразява с него и желанията му), имат по-близки отношения вероятно и условията са други. Тоя мъж, ако държи детето при себе, само за да не плаща издръжка (!!!), не е г-н П*тев, а пълно леке.

# 754
  • Мнения: 21 415
Никой не е казал, че е лесно да се издържа и възпитава дете, ама като имаш такова, нямаш избор, не може вечно да го мяташ по другите хора,  след като си се разбрал с майката ти да го гледаш.
Разбрали са се с майката той да гледа детето, разбрали са се той да изплаща кредита за обзавеждане на нейния апартамент - е, не е ли тя боклук, а той - Мунчо?

Да, лоша майка е, може и боклук да се нарече, ако човек ползва тая дума. Оставя си детето и си хваща самолета без да и мигне окото. Само че го оставя в ръцете на баща му все пак, или на майка си. Сутринта гледах за една, дето отишла в Холандия и не я знаят изобщо къде е, тая поне за ваканциите си взема детето.

Но това с какво освобождава от отговорност и другия родител? Все един от тях трябва да го гледа, дете им е.

# 755
  • Мнения: X
А, бащата, да се върне в трапа- 500 лева и да ходи да прекопава градините на комшиите за някоя стотинка.

За мен, това толериране на боклука, само защото е жена, която все виси на нечий врат и не желае да си гледа и възпитава детето, и готовността да се стъпче мъжът, който толкова си може в това- да възпитава, е отвратително.
Не си съвсем права.
Не толерирам курвенските номера нито на майката, нито на бащата. Да ме прощаваш, но бащата като си продава задника, поне детето да гледа, както правят жените в такава ситуация. А той не иска. Еми като не иска, осигурява това, което може - санитарен мининум без курсове и кръжоци. И аз съм от малък град от селски тип, не съм ходила на много кръжоци, на платени - въобще. Още мърдам и си правя сметката с парите. Ако бащата е толкова тъп, че таванът на възможностите му е заплата 500 лв, удобството на нископлатената държавна работа, кредитите за неизползвано жилище - боклукът не му е крив за това. Боклукът е крив спрямо детето.
И да, за институциите съм напълно съгласна. Не защото ще има курсове и кръжоци, а защото хлапето няма да се развозва като чувал с картофи, пък може и да го научат къде е тоалетната.
Не съм убедена, че детето ще е добре с майка си.

# 756
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Докато теЙкото се научи на финансова култура и бащински задължения, държавата да им възпитава и отглежда детето. Колко ще трае нагона (любовния период) на създателите му? Подобни идиоти трябва да се санкционират законово. Жалко е, че българи усвоиха цигански манталитет.

# 757
  • София
  • Мнения: 7 805
...тези сцени и простотии ги прави, не защото е лошо и невъзпитано, а защото никой не се съобразява с него и желанията му...
Т.е. правилно е детето да прави простотии, ако не се съобразяват с желанията му? Не е лошо и невъзпиано, просто така си псува - отвътре му иде...  ooooh!

# 758
  • Мнения: 3 186
Т.е. правилно е детето да прави простотии, ако не се съобразяват с желанията му? Не е лошо и невъзпиано, просто така си псува - отвътре му иде...  ooooh!


Правилно ли казах? Не е правилно, но детето за мен си е съвсем нормално, не глупаво, просто възрастните си получават заслуженото за магариите, които са сътворили.

# 759
  • Мнения: X
Правилно ли казах? Не е правилно, но детето за мен си е съвсем нормално, не глупаво, просто възрастните си получават заслуженото за магариите, които са сътворили.
В никой нормален случай не е нормално е да псува, реже гуми, изхожда в чаршафите. Оправдаването с някакъв вид карма означава поощрение - детето свиква, че щом не става на неговото, е в правото си да прави гадории. Това въобще не е нормално.
Ако има отклонения, значи трябва да го лекуват  специалисти, не да го оставят да се прави на Наказателя.

# 760
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз се учудвам как не е изял пердаха малкия гамен при тия изцепки.

# 761
  • Мнения: 4 577
За мен, това толериране на боклука, само защото е жена, която все виси на нечий врат и не желае да си гледа и възпитава детето, и готовността да се стъпче мъжът, който толкова си може в това- да възпитава, е отвратително.
А ти защо толерираш Мунчо само защото е мъж? Отвратително е безхаберието и на двамата родители. Докато има жени за които майката отговаря за детето, а мъжът е нормално да си продължи живота, забравяйки за него, ще продължаваме в БГ да отглеждаме мухльовци.
В този случай имаме абдикирала майка (както много често имаме абдикирали бащи).  Остава другият родител, който уж съзнателно сам е поел отговорност за отглеждане на детето.  Колкото си може - това ще предложи и би следвало да се понапъне повече. Ако не го прави - значи е същият боклук като майката.

# 762
  • София
  • Мнения: 7 805
Т.е. правилно е детето да прави простотии, ако не се съобразяват с желанията му? Не е лошо и невъзпиано, просто така си псува - отвътре му иде...  ooooh!


Правилно ли казах? Не е правилно, но детето за мен си е съвсем нормално, не глупаво, просто възрастните си получават заслуженото за магариите, които са сътворили.
Е, най-сетне намерихме положителния герой в историята - малкият Робин Худ, който наказва провинилите се възрастни около него.  Mr. Green
Простотиите на детето биха били приемливи, ако беше на 3-4 години. 10-годишно дете отдавна трябва да е наясно, че неговите желания не винаги ще се изпълняват и че се налага да общува вежливо дори с хора, които не харесва, даже мрази. Ако това дете е съученик с твоя син - примерно, нормално ли е да го напсува и удари, за да го накаже, ако е решило, че синът ти е виновен за нещо и го е намразило? Въпросът ми е риторичен.

# 763
  • Мнения: X
Аз се учудвам как не е изял пердаха малкия гамен при тия изцепки.
Никога ли не си изпаднала в ступор пред нечия толкова мащабна простотия, че не знаеш откъде да го подхванеш и има ли въобще смисъл да реагираш?

# 764
  • Мнения: 3 186
Гал, така е, но когато дупетата на възрастните са добре оср*ни и гледат да се откупят пред детето с подаръци, такъв заблуден индивид излиза накрая.

Общи условия

Активация на акаунт