Неумението да си баща

  • 150 543
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 780
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Ъъъ, ти откъде си правиш извода, че е възпитаван, че е мъж и човек?

# 781
  • Мнения: 344
Хора, вземете се в ръце. Стига с тези институции. Каквото трябва да има по закон, го има. Няма основание за намеса.

За съжаление, не е незаконно да мразиш някой. А възпитанието, както показаха моите теми, е нещо много относително. Щом най-нормален детски режим на живот го изкарахте тормоз...

Аз лично изобщо не мисля, че твоят начин на възпитание е тормоз.
За мен проблемът е, че малкия иска майка си, тя не го иска, мъжът ти не може/не желае да го възпитава, бабите не стават, а вие двамата сте се намразили - а сега, опиши ми по-благоприятна среда за развиване на индивид с антисоциални прояви.
Писа ти се над 1000 пъти - или му стъпваш на врата на твоя да вмени на малкия, че за него си Господ-Бог и твоите правила са закон, или се разделяш с всички, или търсиш съдействие от държавата.
Не знам какво има по закон, но виждам че шестима възрастни (майка, баща, ти, две баби и един дядо) не можете да се справите с едно дете.

# 782
  • София
  • Мнения: 24 839

А ти защо толерираш Мунчо само защото е мъж? Отвратително е безхаберието и на двамата родители. Докато има жени за които майката отговаря за детето, а мъжът е нормално да си продължи живота, забравяйки за него, ще продължаваме в БГ да отглеждаме мухльовци.
В този случай имаме абдикирала майка (както много често имаме абдикирали бащи).  Остава другият родител, който уж съзнателно сам е поел отговорност за отглеждане на детето.  Колкото си може - това ще предложи и би следвало да се понапъне повече. Ако не го прави - значи е същият боклук като майката.

Въобще не го толерирам- той е намерил една жена, която да издържа простотиите на детето му и да осигурява добър стандарт на живот и на него самия. И така- 3 години, с перспектива за печалба от частен бизнес, какъвто само е можел да мечтае. Справил се е много по- добре от боклука, който ходи да чисти чуждите кенефи, получава пари за детето , но нито го гледа, нито издръжка дава.
Само че, болшинството тук и това не търпи- да се справи мъжът с помощта на можеща и оправна жена.
И двамата ги охулихте за каквото се сетихте, само и само да омаловажите всичко, което правят и искат да постигнат.
И след като възкачихте боклука на пиедестал, с извинението че така се били разбрали с Муньо, всичките ви съвети целят той да се върне в калта, където да отглежда и детето. За което, уж много ви пука.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 13:18 от absurT

# 783
  • Мнения: 18 477
Още нещо в цялата ситуация не разбирам - каква е тази любов към майката. Тя се вдигнала на майната си, детето реве, та реве за нея.
Според мене поради разстоянието, непускането от страна на бащата и мамините подаръци не е осъзнал още, че синовната му привързаност не среща адекватната родителска от майката и ако има място, където действително е нежелан - това е в живота на майката. Не ми се ще да съм в сагата, когато го осъзнае.

Всяко дете, което прекарва ваканцията при другия родител, го идеализира. Всекидневието, училището, домашните ги няма, вместо това - лято, слънце, забавления, смях. Децата на гастарбайтерите също са така. Полът на родителя е без значение.

# 784
  • Мнения: 1 432
Ирис, АКО му е казал изобщо нещо после в колата, което мен безкрайно ме съмнява.

# 785
  • Мнения: 1 168
Ирис, АКО му е казал изобщо нещо после в колата, което мен безкрайно ме съмнява.


След като изключваш опцията мъжа ти да му е казал нещо след днешната случка, вероятно изключваш опцията и до сега да е говорил с него на тази тема. Тогава как си обясняваш промяната в поведението на детето - от нищо, до полу "здравей"?

# 786
  • Мнения: 11 575
Хора, вземете се в ръце. Стига с тези институции. Каквото трябва да има по закон, го има. Няма основание за намеса.

За съжаление, не е незаконно да мразиш някой. А възпитанието, както показаха моите теми, е нещо много относително. Щом най-нормален детски режим на живот го изкарахте тормоз...
Вземи се в ръце и освободи това семейство (баща и син) от присъствието си. Аз ако бях мъж, никога нямаше да създам семейство с теб, камо ли пък да ми раждаш дете. Хората ще се справят и без теб.

# 787
  • Мнения: 21 415
На мене пък започва да ми става интересно как тоя мъж е станал човек. С бой, без бой, с говорене, с неглижиране, с улицата? Как е възпитаван и от кого?

Това е феномен, който се разисква години наред в свекървенската, но още не е разгадан. Simple Smile

# 788
  • София
  • Мнения: 24 839

Вземи се в ръце и освободи това семейство (баща и син) от присъствието си. Аз ако бях мъж, никога нямаше да създам семейство с теб, камо ли пък да ми раждаш дете. Хората ще се справят и без теб.

Добре че се появи ти, за да разберем че авторката е вързала Муньо и хлапето със синджир за радиатора...... Joy

# 789
  • Мнения: X
Муньо, всичките ви съвети целят той да се върне в калта, където да отглежда и детето
Не виждам нищо кално в гледане на дете в провинцията, а не у Софията. То пак може да стане човек.
Скрит текст:
Тъкмо преди час се наложи да ида с трамвая по работа до един склад и един чичко от бивше софийско село много разискваше приходящата провинциална измет. По случайност слезе на моята спирка и разбута няколко дами, за да е първи на вратата. Явно 'софийското' у него не е разцъфнало.

За сделките в натура и кафявия им цвят може да поговорим.

Всяко дете, което прекарва ваканцията при другия родител, го идеализира.
Знам. В случая таткото спомага за идеализирането с 'непускането' и детето си мисли, че той и оная пача, новата му, са виновни.

# 790
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      Какво ти пречи ясно и точно да говориш с този мъж?Тук споделяш,за да изпуснеш парата.Ама това няма да реши нито един проблем,нито на тебе,нито на детето.Говори бе!Открито,без замазване.
      Но тук прозира страха ти от самота и от загуби в бизнеса.Не зная кое от двете е по-важно за тебе.Или има и друга причина заради която мълчиш и очакваш чудо небесно.
        Разбери се с този мъж,мъж ли е,баща ли е,селски бик ли е,луд гений хвърчащ в облаците,що за птица е той.Но край вас има дете на 10 години,жив човек.На кой му пука за него???

# 791
  • Мнения: 1 432
Говорено е до посиняване, Краси. Не работи. Ако работеше, нямаше да ги има и темите.

# 792
  • Мнения: 2 882
petiaivanov, не тя, ТЕ не искат да я освободят от себе си. Попрочети малко назад, майката и бащата решили да го оставят в дома на Даскалка за още пет години! Само дето нея не са я питали! И удобно забравяш, че и мъжът, при когото МА живее в Англия, бързичко ги е изпратил за Бг, защото лиготиите и изцепките са му дошли в повече...

# 793
  • Мнения: 11 575
petiaivanov, не тя, ТЕ не искат да я освободят от себе си. Попрочети малко назад, майката и бащата решили да го оставят в дома на Даскалка за още пет години! Само дето нея не са я питали! И удобно забравяш, че и мъжът, при когото МА живее в Англия, бързичко ги е изпратил за Бг, защото лиготиите и изцепките са му дошли в повече...
Така де, ама тя писа и че искала да е с този мъж и дете да му ражда. Тя не се отказва от него, а е захапала като питбул.





Вземи се в ръце и освободи това семейство (баща и син) от присъствието си. Аз ако бях мъж, никога нямаше да създам семейство с теб, камо ли пък да ми раждаш дете. Хората ще се справят и без теб.

Добре че се появи ти, за да разберем че авторката е вързала Муньо и хлапето със синджир за радиатора...... Joy
Не знам да съм се обръщала към теб.....

# 794
  • Мнения: X
И кво сега, след 100 тната тема намери ли отговор, който да те удовлетвори, или и ти ще продължаваш да ги пускаш до посиняване?

Общи условия

Активация на акаунт