Неумението да си баща

  • 150 547
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 2 882
Апартамента на англичанката празен ли седи?
Той е на тъщата, тя живее там, поне вече е ремонтиран:smile:

# 871
  • Мнения: X
Няма да е бачкал на вятъра, защото години наред се е издържал точно от този бизнес! И не само той, но и синчето му.
А,точно!
Абе вие сериозно ли смятате, че някой за без нищо ще работи втора работа ангария? Много е наивна тази идея.

# 872
  • Мнения: 5 234
Даскалке, тоя мъж хич ли не те слуша? Не можеш ли да го обучиш да се държи, както спред теб е редно?

# 873
  • Мнения: 3 186

Абе вие сериозно ли смятате, че някой за без нищо ще работи втора работа ангария? Много е наивна тази идея.

Не, мисля, че Даскалка го издържа в момента, докато работи за бизнеса.

# 874
  • Мнения: 1 858
Как ще е семеен бизнесът? Нали всичко е на нейно име? Няма как да има фирма или дялово участие мъжът, разбра се, че е или полицай, или пожарникар, или надзирател в затвор и т.н., т. е. немислимо е да има бизнес.Ако се разделят - утре, след година или 3, Мунчо ще е бачкал за тоя дето духа през цялото това време! Няма да е бачкал на вятъра, защото години наред се е издържал точно от този бизнес! И не само той, но и синчето му.
Тя непрекъснато повтаря, че къщата е нейна, безнесът е нейн. След като нещата не са официално уредени, Мунчо има шанс да получи нещичко от безценния бизнес само докато е с даскалицата. И той, колкото и да му е акъла, вероятно добре го осъзнава. Тя също.
Ако хората са семейство, щеше да е "нашата къща и нашия бизнес" тук има само интереси и никако семейство.
Той и с майката на сина си не е имал официален брак, но пък е изтеглил огромен кредит, за да ремонтира апартамента на тъщата. И ще го изплаща десетилетие или по-дълго, нали?


Не се издържа от този бизнес. Той още не носи печалба (да не се бърка с приход!), защото се изплаща инвестиция! Печалбата щяла да дойде евентуално след години. Сега се изплащат инвестираните първоначално суми и се реинвестира (според авторката). Да ме поправи Даскалка ако греша.

И тук е въпроса - нормално ли е служител да "изплаща" кредита на инвеститора си, бачкайки години за без пари, като не е ясно дали изобщо ще дочака печалба тъй като може да се разделят. А даскалка писа, че ако се разделят той излиза и от бизнеса! Ако бяха съдружници е друго, но то не са!

# 875
  • Мнения: 1 432
Леа, никой няма как да знае със сигурност, защото не сме присъствали. Но позициите на коментиращите са показателни.

# 876
  • Мнения: X
Даскалке, тоя мъж хич ли не те слуша? Не можеш ли да го обучиш да се държи, както спред теб е редно?
Ей, това вече кърти
Ма верно, Даски, помисли си малко? Ни се води, ни се кара, така ли?

# 877
  • Мнения: 1 168
Леа, никой няма как да знае със сигурност, защото не сме присъствали. Но позициите на коментиращите са показателни.

Коментиращите кои? Тук във форума или баби, дядо, бащата и самото дете?

# 878
  • Мнения: 1 432
Алина, какво се случва, когато се делят съдружници, от които само единият е поел на гърба си първоначалната, не малка инвестиция и поддържа бизнеса над вода в момента, до излизането на 0?

# 879
  • Мнения: 2 882
Няма да е бачкал на вятъра, защото години наред се е издържал точно от този бизнес! И не само той, но и синчето му.
А,точно!
Абе вие сериозно ли смятате, че някой за без нищо ще работи втора работа ангария? Много е наивна тази идея.
Нищо наивно няма в обекта на съжаленията, години наред са плащали и издръжка на бабата, искала 600 лв. месечно, от майката - не. После три години Даскалка се е грижила за момчето - учила е с него, водили са го на няколко вида спорт (до първата забележка от треньорите, щото и те лоши), на психолог заради изцепките му, брали са срам в училище за битите деца и ударената учителка... Т а баща и син добре са си живели от този бизнес.

# 880
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Плащали ли са? На бабата?! Аз разбрах, че са отказали.

# 881
  • Мнения: 21 415
Това сигурно ли е, че пастрока е изгонил детето? За първи път чета такова нещо, ако го е направил е боклук, разбира се.


Нищо наивно няма в обекта на съжаленията, години наред са плащали и издръжка на бабата, искала 600 лв. месечно, от майката - не.

А? Май различни теми четем.

# 882
  • София
  • Мнения: 24 839
Тя счита, че са семейство и бизнесът им е семеен.

Аха. Тя счита. Само тя. Другите, без изключение, са на друго мнение. И после в тях била грешката. Хммм...

Кои други, че ми стана интересно? newsm78

Чие мнение искаш да зачете за това, с кого прави семейство и с кого- семеен бизнес?
Дай ги поименно тия "други", че да се знае като тръгне някоя да се задомява, на кого да целува ръка и да иска писмено позволение. Mr. Green

# 883
  • Мнения: 1 858
Алина, какво се случва, когато се делят съдружници, от които само единият е поел на гърба си първоначалната, не малка инвестиция и поддържа бизнеса над вода в момента, до излизането на 0?

Каквото са се разбрали, Даскалка, това се случва. Щом мъжа ти го устройва да работи по твоите правила да го прави. Мен не ме интересува, това не би ме устройвало и не бих се хванала на неговото хоро - да бачкам без официално да имам нищо, не едни устни договорки.
Пиша за потребителките, които твърдят, че бизнесът ви е семеен защото той реално не е. Колкото е семейна и къщата, но само ти имаш право да казваш какво ще се случва в нея.

# 884
  • Мнения: 2 882
Даскалке, може ли цитат на някой където пише, че поведението на майката е ОК. Абсурда я нарича боклук. Чак боклук не бих я нарекла, но и майка не е.

Да...според Абсурт жена, която е оставила детето си на майка си и собствения му баща за да отиде да работи в чужбина, взема го през ваканциите и има опцията скоро да се събере за постоянно с него (независимо дали в БГ или чужбина) е повече боклук от друга жена, която иска да изгони чуждо дете и да го раздели с отглеждащия го родител, за да ползва същия за безплатен бачкатор и осеменител с цената на всичко? Дооообре, желязната логика на Абсурт!
Взела го е това лято и то по изричното настояване на Д., защото плачел за майка си. Имало е случай предишна година три пъти да си дойде в Бг, за по 10 дни, и да не се види с детето си! Още ли смятате, че е добра и загрижена майка!?

Общи условия

Активация на акаунт