Неумението да си баща

  • 150 601
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 15 619
Ето там е ключовият момент, Гал. Ти не би приела да се набуташ в такава кочинка, за разлика от ЛГ, която първо се е набутала, а после врещи всички в кочинката да играят по нейната свирка.
Въпрос за следваща тема - Неумението на една бизнес-дама да анализира и прогнозира що годе правилно.

# 916
  • Мнения: 2 887
Гоненето не й е опция, че й пречи на плановете.
Иначе хем не го търпи детето, То изобщо вече не е за търпене! хем вече се отива към това да не й е под покрива, хем пак й е криво то. Не поздравявало, цупило се, па тя видиш поздравила го (това щото й се спомена тук, инак няма да се сети), то й отговорило на поздрава, ама се забавило 30 секунди. Въх, шок, бомба, драма. Драма е 9 годишно дете да те ритне в корема, и околните да приемат, че нищо нередно не се е случило!

П.П. сещам се пак клипчето от индийския сериял за гълъба. То, четейки тази тема, все едно гледа сцена от индийска драма.  Joy Joy Joy
Честно, наистина ли считаш, че това е приемливо отношение към жената, която те издържа, гледа, пере, готви, развозва по спорт/лекари/психолози, на която за разнообразие пикаеш по чаршафите и т.н.? Кой би търпял всичко това!? Ами никак не упреквам сегашния женен спонсор на мама - бивш затворник, ама лигльото му е дошъл в повече.

# 917
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Гоненето не й е опция, че й пречи на плановете.
Иначе хем не го търпи детето, То изобщо вече не е за търпене! хем вече се отива към това да не й е под покрива, хем пак й е криво то. Не поздравявало, цупило се, па тя видиш поздравила го (това щото й се спомена тук, инак няма да се сети), то й отговорило на поздрава, ама се забавило 30 секунди. Въх, шок, бомба, драма. Драма е 9 годишно дете да те ритне в корема, и околните да приемат, че нищо нередно не се е случило!

П.П. сещам се пак клипчето от индийския сериял за гълъба. То, четейки тази тема, все едно гледа сцена от индийска драма.  Joy Joy Joy
Честно, наистина ли считаш, че това е приемливо отношение към жената, която те издържа, гледа, пере, готви, развозва по спорт/лекари/психолози, на която за разнообразие пикаеш по чаршафите и т.н.? Кой би търпял всичко това!? Ами никак не упреквам сегашния женен спонсор на мама - бивш затворник, ама лигльото му е дошъл в повече.
Ам кой я кара да търпи при положение, че не му е никаква? Да си взема гачите и да се маха или да ги изпрати с бащата по живо, по здраво. Кво пуска тема след тема да описва колко е лошо детето и да събира местните оплаквачки?
Да не говорим, че тя умело избягва да споменава нейните провокации спрямо детето. Но няма как да скрие, че целия този нейн зор е да изгони детето и баща му да остане само за нея.
Дет са вика - мечтае си жената, само дето тези й мечти не са безплатни.

# 918
  • Мнения: X
Ето там е ключовият момент, Гал. Ти не би приела да се набуташ в такава кочинка, за разлика от ЛГ, която първо се е набутала, а после врещи всички в кочинката да играят по нейната свирка.
С цялото ми уважение - тогава или бащата ще си гледа детето, а свекърите ще гледат бащата, или всички ще играят по свирката на кучката с къщата и бизнеса. Енти път казвам - щом стоят така, всички имат някаква изгода.
Личното ми мнение е, че бащата въобще не е преритал за детето си извън игра на куклички, така че дип добре му идва друг да опере пешкира, че, видиш ли, на бедния човечец не му дават да бъде със свидното си детенце.

# 919
  • Мнения: 1 858
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола, кой е виновен за неговото поведение? Защо смятате, че тя трябва да остане с този мъж, който позволява на сина си да я рита и да я нарича К@рва? И за да запази този безценен мъж трябва да прогони детето?
А тя никаква вина няма? Моля ви се, тя е взела това дете на 6 години. Още когато то е оформяло характера си. Живяла е с него последните 3 години, това е една трета от живота му! Тя не е никаква на това дете, както се твърди, само защото няма кръвна връзка с него! Тя е била сред основните отглеждащи го 3 години. Нейното отношение и възпитание допринасят много за сегашното му поведение, било то добро или лошо.
Всички възрастни около детето са го направили такова каквото е днес. И главни роли в това имат точно дасклка и златния мъж. Ми нормално е сега да си сърбат попарата! Само че единия не е биологичен роднина на детето и има право да вдигне ръце и да каже "няма да се занимавам повече" Ми да го направи, само че достойно без да опропастява живота на детето още повече!

# 920
  • Мнения: 18 497
От последните страници читателят остава с впечатлението, че ЛГ по всякакъв начин се мъчи да изгони досадния паразит и малкото му паразитче, но той отказва да си тръгне.
Не е възможно такава хладнокръвна, аналитична, опитна топ бизнес дама да не може да се справи с елементарната ситуация "да разкарам от моя дом двама навлеци", нали?

# 921
  • Мнения: X
Цитат
Краси, все забравяш, че това е "бившо" дете.

Заобикаляй да ме цитираш и да вадиш извън контекст.

О, аз съм те цитирала в поста си към Краси? Това, че ти си се разпознала, защото бисерът за "бившите деца" стана наистина хитов и разпознаваем, не прави отговорът ми към Краси цитат. А, ако някога случайно потрябва твоето разрешение как да цитирам, непременно ще се обърна към теб.

Така по-добре ли е да те цитирам? Това са твои думи от вече заключената тема:
Детето е част от неговото бившо семейство, както и майка му.
Щом мъжът е избрал да създаде ново семейство, то му е приоритет. Всичко останало (дори и детето, колкото и да пищят повечето) става част от вторият план щом е взел решение да живее с друга жена, а не да го гледа и възпитава сам.

# 922
  • Мнения: X
От последните страници читателят остава с впечатлението
Добре върви полувремето 😁 За кои викаш, Отбор 'Влюбена е' или Отбор 'Използва го'?

# 923
  • Мнения: X
Гал, съгласна. В тази зле скърпена история няма добри герои. Боклуци са всички до един. Изключвам детето, първо защото за разлика от дъртелите, едно дете подлежи на промяна и второ, защото мнението за него е крайно субективно представено от ЛГ, на която лъжата е втора природа.

# 924
  • Мнения: 21 440
Ето там е ключовият момент, Гал. Ти не би приела да се набуташ в такава кочинка, за разлика от ЛГ, която първо се е набутала, а после врещи всички в кочинката да играят по нейната свирка.
С цялото ми уважение - тогава или бащата ще си гледа детето, а свекърите ще гледат бащата, или всички ще играят по свирката на кучката с къщата и бизнеса. Енти път казвам - щом стоят така, всички имат някаква изгода.
Личното ми мнение е, че бащата въобще не е преритал за детето си извън игра на куклички, така че дип добре му идва друг да опере пешкира, че, видиш ли, на бедния човечец не му дават да бъде със свидното си детенце.

И аз така мисля.

# 925
  • Мнения: 18 497
От последните страници читателят остава с впечатлението
Добре върви полувремето 😁 За кои викаш, Отбор 'Влюбена е' или Отбор 'Използва го'?

За кърлежчето съм, всички други вече са свирени.

# 926
  • Мнения: 14 966
Защото, Таис, всяка седмица има нова тема. И така ще е добезкрай, до раждането на второродния, до избутването на бизнеса на +, до вземането на детето от МА или иначе казано до кукуво лято.
Ами да ти кажа честно, аз следя темата от първия момент, защото е доста показателна.
Колкото и теми да следват, ако тази се затрие,  има си активно участие в нея, значи всички ни засяга по един или друг начин.
Далеч съм от идеята да участвам заради самото участие, но тук е уникален казус. При сто човека странични, баби дЕдовци, МА и затворник, един баща, който явно е добродушко, и Даскалка, като контрапункт на всичкото това, и едно дете. Дете, с което никой не може да се справи, защото то е акцентът. Другите са възрастни, всеки според разбиранията си.
Следя нещата, защото те наистина следват естествения си ход.
Досега една жена, без правомощия, се  е заела с трудната задача да вкара чуждо  дете в релси, за да го предаде читаво на майката, а майката си решила, че още пет години са нищо. Е, как на тази жена не и трепна, че детето иска нея. Как пък си реши, че ще си вее фустата, а другите да се оправят. Ми аз ако съм, нито затворници, нито баби ще ме спрат да съм с детето си. Тя добре, че е дно има. Ама и него не ще. И като не го ще, ами кажи на това дете истината. Все ще се намери решение.
Даски не е в схемата, тя е най- заблудена и използвана. На мен за нея ми е жал, ама тя си дава сметка за реалността. И действа / по-скоро, противодейства/ , на целокупната простотия и безхаберие. И пак ще гледа детето, стига да я уважава. Елементарно е.

# 927
  • Мнения: 7 006
[В още по-голям интерес на точността, дали ЛГ получава приходи от бизнеса си, дали и с какво си плаща разноските, си е нейн проблем, а не на нейния наемен работник, на когото тя не плаща заплата. Като не може да си позволи да плаща заплата на бачкатори, не върти бизнес. As simple as that.

Е, знаеш че ситуацията не е "наемен работник-работодател", ама си яхнала метлата. Hug И да, толкова е просто за разбиране.....
Е, как да не е? Той не е съдружник, това беше написано от авторката. Прост бачкатор е. Всъщност, и наемен не е, защото има определени правила за наемния труд. Нелегален бачкатор е.

А от метлата аз не слизам. Влиза ми в длъжностната характеристика.

Таис, направо към ЧК да го зачислим.

Оф, бизнесът хем бил семеен, хем е само на Даскалка, защото инвестициите са нейни. Последно, семеен или нейн е Оникалният бизнес?
Що изключвате възможността,всичко да се случва с негово съгласие и договорка?
Щом той е ОК с това положение,какъв е проблема?
Освен това,ако му плаща заплата,той ще трябва ли да поеме част от режийните разходи за домочадието?
От начислената заплата да плаща наема,сметките,храната на семейството си?
Щото сега,доколкото разбирам,почти всичко което той изкарва от двете си работи,отива като разход по миналото му,а каквото се печели от бизнеса,отива за възвръщане на инвестицията и издръжка на семейството.
Та,къв точно е проблема?
Единия влага кинтите,другия влага труд щото така са се договорили.

П.п.Не се ли спомена,нещо,че той не иска да фигурира в документите за бизнеса,за да не може Моана да има претенции?

# 928
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Гал, съгласна. В тази зле скърпена история няма добри герои. Боклуци са всички до един. Изключвам детето, първо защото за разлика от дъртелите, едно дете подлежи на промяна и второ, защото мнението за него е крайно субективно представено от ЛГ, на която лъжата е втора природа.
Мхм, много е лесно да оплюеш чужд човек, а дете - още по-лесно.
Всеки може да очерни детето на комшийката като започне да пише само лошите неща, които прави,с малко украсяване.
Та и доайените тук в институция пращат детето, щото на тях децата и внуците все по институции са расли.  Laughing

# 929
  • Мнения: 15 619
На този човечец хич не му върви на жени. На едната апартамента, на другата бизнеса, пък детето му никоя не ще.

Общи условия

Активация на акаунт