Неумението да си баща

  • 150 512
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 881
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола, кой е виновен за неговото поведение? Защо смятате, че тя трябва да остане с този мъж, който позволява на сина си да я рита и да я нарича К@рва? И за да запази този безценен мъж трябва да прогони детето?
А тя никаква вина няма? Моля ви се, тя е взела това дете на 6 години. Още когато то е оформяло характера си. Живяла е с него последните 3 години, това е една трета от живота му! Тя не е никаква на това дете, както се твърди, само защото няма кръвна връзка с него! Тя е била сред основните отглеждащи го 3 години. Нейното отношение и възпитание допринасят много за сегашното му поведение, било то добро или лошо.
Всички възрастни около детето са го направили такова каквото е днес. И главни роли в това имат точно дасклка и златния мъж. Ми нормално е сега да си сърбат попарата! Само че единия не е биологичен роднина на детето и има право да вдигне ръце и да каже "няма да се занимавам повече" Ми да го направи, само че достойно без да опропастява живота на детето още повече!
И как по-точно точно тя му опропастява живота? Защото единствено тя го е карала да пише домашни и е учила с него? Развозвала го е по тренировки? Брала е срам пред учители и родители на бити деца? Как точно?

# 931
  • Мнения: X
Та и доайените тук в институция пращат детето, щото на тях децата и внуците все по институции са расли.  Laughing
Пропускаш 2 основни детайла.
1. Ако това дете някой го иска
И
2. Ако това дете е нормално
 то просто няма да го задържат в институция. Някое от тези условия изпълнено ли е, че не виждам?

А защо на майката й казвате Моана? Знам по принцип коя е Моана, не съм гледала филма.

# 932
  • Мнения: 1 858
Djaky, явно не си чела предишните 3 теми щом питаш това, а нямам желание да повтарям до откат едно и също, което сме дъвкали над 500 страници...
С две думи - опропастява му живота, първо с отношение и второ с желанието си да го раздели с баща му. И не, домашните нямат нищо общо.

# 933
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Та и доайените тук в институция пращат детето, щото на тях децата и внуците все по институции са расли.  Laughing
Пропускаш 2 основни детайла.
1. Ако това дете някой го иска
И
2. Ако това дете е нормално
 то просто няма да го задържат в институция. Някое от тези условия изпълнено ли е, че не виждам?

1 - Като чета бабите не са изгонили детето, то при тях живее. Бащата също полага грижи, макар и разкъсван м/у мис Етрополе и детето си.
2 - Детето дали е нормално или не - не знаем. За ЛГ е удобно то да е със СОП, диагнози и т.н. То за нея всички са с диагнози, само на Попев не слага, че не й е удобно.

# 934
  • Мнения: 7 006
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола,?
Аре ако,обичаш спри да вменяваш думи,които не са казани.Това е откровена лъжа.Инсинуация.
И в по-предните теми те помолих да се въздържаш от подобни простотии,сега за последно го правя.
После докладвам.
Благодаря за разбирането!

# 935
  • Мнения: 39 248
Цитат
П.п.Не се ли спомена,нещо,че той не иска да фигурира в документите за бизнеса,за да не може Моана да има претенции?

Какво да иска Моана? Нали не са в брак с нея.

# 936
  • Мнения: 19 820
Скрит текст:
О, аз съм те цитирала в поста си към Краси? Това, че ти си се разпознала, защото бисерът за "бившите деца" стана наистина хитов и разпознаваем, не прави отговорът ми към Краси цитат. А, ако някога случайно потрябва твоето разрешение как да цитирам, непременно ще се обърна към теб.

Така по-добре ли е да те цитирам? Това са твои думи от вече заключената тема:
Детето е част от неговото бившо семейство, както и майка му.
Щом мъжът е избрал да създаде ново семейство, то му е приоритет. Всичко останало (дори и детето, колкото и да пищят повечето) става част от вторият план щом е взел решение да живее с друга жена, а не да го гледа и възпитава сам.


Е? Кое точно прави детето бившо?
Има бивши семейства, къде се вижда написано бившо дете?
Разбира се, че има йерархия възрастни-деца?
Детето само ли си изкарва прехраната, зряло ли е умствено, та да дава тон на възрастните и да се грижи за себе си?
То ли определя кои възрастни ще са семейство?
Съвсем изтрещехте в тази тема.
Спирам. Това не е по темата.
Ти си царица на въртележките и отмятането, Уиш. Simple Smile
И, да, ще бъда благодарна да ме цитираш коректно или да не ползваш мои думи са някакви твои конспиративно-фантазьорски тези.

Даскалка си е в правото си да си стои зад бизнеса, мъжа, когото харесва и да има елементарни правила в дома ѝ. Ако Даскалов успее да се окопити и да разбере, че нещата не се случват на битово ниво от само себе си (и да вкара малко мускули и пред малкия), ако успее да си преглътне селската чест на неосъществен баща, ще намери начин да говори с майката за отглеждането му от нея. Пърчи се като петле, но още малко и ще му мине. За мен те (момата англичанка и той) не са разговаряли изобщо по въпроса, а всичко се случва на фантазия – детето се прехвърля по инерция по трасето. Пък каквото стане.

# 937
  • Мнения: X
Ceca, доколкото разбрах, едната баба го е ударила и не го иска, другата не знам. И какви баби, това дете има баща. Назад някой каза, че не може да го дадат на бабите при това положение, пък татенцето да гони фустите.
Аз съм с всички крайници ЗА детето да мине през специалисти и да се разбере накрая има ли диагноза, няма ли, и какво да го правят и в двата случая. Доколкото обаче четох, родата са някакви диви анадолци, които предпочитат шамари и хвърляне на детето при първата фуста, само не и психолог или ДПС.

# 938
  • Мнения: 7 006
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола,?
Аре ако,обичаш спри да вменяваш думи,които не са казани.Това е откровена лъжа.Инсинуация.
И в по-предните теми те помолих да се въздържаш от подобни простотии,сега за последно го правя.
После докладвам.
Благодаря за разбирането!

Цитат
П.п.Не се ли спомена,нещо,че той не иска да фигурира в документите за бизнеса,за да не може Моана да има претенции?

Какво да иска Моана? Нали не са в брак с нея.
Не знам,за това питам.

Djaky, явно не си чела предишните 3 теми щом питаш това, а нямам желание да повтарям до откат едно и също, което сме дъвкали над 500 страници...
С две думи - опропастява му живота, първо с отношение и второ с желанието си да го раздели с баща му. И не, домашните нямат нищо общо.
Пак ли тя му опропастява живота?
А домашните,особено таткото,ни лук ял,ни лук мирисал.
Ама така е то от край време,на кривата ракета все космоса ще и пречи...Joy

П.п.Хубаво си седнала да обясняваш кво що,ама не пропускай факта,че Даски му е казала да си обира партакешите барабар с детето.Той не ще?
Ех,лоша,лоша Даскалка,съсипва живота на детето,щото вързала баща му с белезници за полата си JoyJoy

# 939
  • Мнения: 2 881
Djaky, явно не си чела предишните 3 теми щом питаш това, а нямам желание да повтарям до откат едно и също, което сме дъвкали над 500 страници...
С две думи - опропастява му живота, първо с отношение и второ с желанието си да го раздели с баща му. И не, домашните нямат нищо общо.
Четох ги. Удобно пропускаш, че момчето е със СОП. Че нежеланието й да продължи да го отглежда има дълга предистория, Че е напълно нормално да изисква елементарно уважение. И т. н. Какво отношение да има към него? Да търпи да я рита ли? За теб това ли са нормални семейни отношения?

# 940
  • Мнения: 39 248
СОПА е недоказан. 

# 941
  • Мнения: 1 858
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола,?
Аре ако,обичаш спри да вменяваш думи,които не са казани.Това е откровена лъжа.Инсинуация.
И в по-предните теми те помолих да се въздържаш от подобни простотии,сега за последно го правя.
После докладвам.
Благодаря за разбирането!

Детето беше наричано гамен, келеш, дори ла@но, ако не ме лъже паметта. 100 пъти се написа как е невъзможно за търпене, никой не го иска, с него не може да се живее и т.н. Ако ти не си писала подобни квалификации за него, не се чувствай лично засегната. Поста ми е към потребителките, които смятат, че вината е само в детето и в неговото ужасно поведение, , а не към всички, които защитават Даскалка по принцип.
И аз благодаря за разбирането!

# 942
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ceca, доколкото разбрах, едната баба го е ударила и не го иска, другата не знам. И какви баби, това дете има баща.
Не е писано, че не го иска, просто го е ударила и някой от тях двамата - бабата или детето се е обадил на бащата. После бащата го завел при майка си. ЛГ е споменавала, че бащата не иска да има много общо с бившата си тъща, та за това и детето е при неговите родители. Детето нощува при бабите си, така че не е съвсем като да не го искат.
Вашите деца не са ли влизали в разправии с бабите си? След тях предполагам, че бабите пак са ги гледали като се наложи.

# 943
  • Мнения: 2 881
Защото не е качила тук епикризи ли?

# 944
  • Мнения: 39 248
Защото няма епикризи за качване.

Общи условия

Активация на акаунт