Неумението да си баща

  • 150 597
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 18 497
Хайде пак за новодошлите и възрастните ни читатели )))

Детето не е със СОП. Не е и с тежки психиатрични диагнози.
ЛГ отдавна се отказа от тези вълнуващи сюжетни линии, тъй като в темата пишат две компетентни потребителки, които я зачукаха с правилните въпроси. И тетрадката от снимката на детето с тетрадката по български език, всъщност не била по БЕ, а по математика.

# 946
  • Мнения: X
Поста ми е към потребителките, които смятат, че вината е само в детето и в неговото ужасно поведение,
Хубаво, обаче това поведение не се коригира с вдигане на рамене, заравяне на главата в пясъка и чакане да израсте 'периода'. А никой от роднините му не прави друго по въпроса.

# 947
  • Мнения: 14 966
Хайде отново за новодошлите и възрастните ни читатели )))

Детето не е със СОП. Не е и с тежки психиатрични диагнози.
ЛГ отдавна се отказа от тези вълнуващи сюжетни линии, тъй като в темата пишат две компетентни потребителки, които я зачукаха с правилните въпроси. И тетрадката от снимката на детето с тетрадката по български език, всъщност не била по БЕ, а по математика.
Ема, и като откри тези несъответвстия, каква своя вътрешна потребност удовлетвори ?   Иска ти се някак да е лъжа темата, но е съвсем реална.
Ceca, доколкото разбрах, едната баба го е ударила и не го иска, другата не знам. И какви баби, това дете има баща.

Не е писано, че не го иска, просто го е ударила и някой от тях двамата - бабата или детето се е обадил на бащата. После бащата го завел при майка си. ЛГ е споменавала, че бащата не иска да има много общо с бившата си тъща, та за това и детето е при неговите родители. Детето нощува при бабите си, така че не е съвсем като да не го искат.
Вашите деца не са ли влизали в разправии с бабите си? След тях предполагам, че бабите пак са ги гледали като се наложи.

Е, ако твоето дете влезе в двубой с бабата , ти би ли го взела, за да не страда и не би ли изяснила кой крив, кой прав. Бойна ми изглеждаш, би раздала правосъдие на място.
И ако детето е провокирало подобно отношение, не би ли му показала, че бабет е права , вместо да го вземеш и да го погалиш с перце и то да скимти като жертва.

# 948
  • Мнения: 1 858
Djaky, явно не си чела предишните 3 теми щом питаш това, а нямам желание да повтарям до откат едно и също, което сме дъвкали над 500 страници...
С две думи - опропастява му живота, първо с отношение и второ с желанието си да го раздели с баща му. И не, домашните нямат нищо общо.
Четох ги. Удобно пропускаш, че момчето е със СОП. Че нежеланието й да продължи да го отглежда има дълга предистория, Че е напълно нормално да изисква елементарно уважение. И т. н. Какво отношение да има към него? Да търпи да я рита ли? За теб това ли са нормални семейни отношения?

Не са нормални отношения, разбира се, затова и не бих стояла в такива. Какво е решението за теб? Да се изгони само детето ли? А бащата да остане?

Нищо не пропускам. Да, отношенията им имат дълга предистория. От споделеното от даскалка в първите две теми, начинът ѝ на изказване и на общуване тук, стана ясно защо детето я мрази. Поне за мен е напълно обяснимо и елементарно. Ако си чела теми трябва да знаеш, че то не я мразило в началото. Тя се е погрижила това да стане факт и причината не е че го е карала да пише домашни. Не е толкова просто, черно-бяло.
Всяко дете би я намразило, но не всяко би си позволило да се държи по този начин просто защото възпитаните деца имат задръжки и знаят, че такова поведение е неприемливо и ще има последствия. За това дете няма последствия (по вина на баща му, с който авторката толкова държи да живее!). Друго дете просто щеше да я мрази тихо и кротки и да сдържа гнева в себе си.

# 949
  • Мнения: 1 858
Поста ми е към потребителките, които смятат, че вината е само в детето и в неговото ужасно поведение,
Хубаво, обаче това поведение не се коригира с вдигане на рамене, заравяне на главата в пясъка и чакане да израсте 'периода'. А никой от роднините му не прави друго по въпроса.

Точно така. Затова просто не се занимаваме с никой от роднините му и се ориентираме към създаване на семейство с нормални хора.

# 950
  • Мнения: 345
А защо на майката й казвате Моана? Знам по принцип коя е Моана, не съм гледала филма.

И аз това се чудих и се канех да питам Simple Smile
Според мен идва от мома англичанка (МА), т.е. МоАна Simple Smile
Права ли съм, или е нещо друго Simple Smile

# 951
  • Мнения: 14 966
Djaky, явно не си чела предишните 3 теми щом питаш това, а нямам желание да повтарям до откат едно и също, което сме дъвкали над 500 страници...
С две думи - опропастява му живота, първо с отношение и второ с желанието си да го раздели с баща му. И не, домашните нямат нищо общо.
Четох ги. Удобно пропускаш, че момчето е със СОП. Че нежеланието й да продължи да го отглежда има дълга предистория, Че е напълно нормално да изисква елементарно уважение. И т. н. Какво отношение да има към него? Да търпи да я рита ли? За теб това ли са нормални семейни отношения?

Не са нормални отношения, разбира се, затова и не бих стояла в такива. Какво е решението за теб? Да се изгони само детето ли? А бащата да остане?

Нищо не пропускам. Да, отношенията им имат дълга предистория. От споделеното от даскалка в първите две теми, начинът ѝ на изказване и на общуване тук, стана ясно защо детето я мрази. Поне за мен е напълно обяснимо и елементарно. Ако си чела теми трябва да знаеш, че то не я мразило в началото. Тя се е погрижила това да стане факт и причината не е че го е карала да пише домашни. Не е толкова просто, черно-бяло.
Всяко дете би я намразило, но не всяко би си позволило да се държи по този начин просто защото възпитаните деца имат задръжки и знаят, че такова поведение е неприемливо и ще има последствия. За това дете няма последствия (по вина на баща му, с който авторката толкова държи да живее!). Друго дете просто щеше да я мрази тихо и кротки и да сдържа гнева в себе си.
Алина, пропускаш, че омразата се генерира от бабите, майката . И че се стига до физическа самразправа, бутане на сушилки с тенденция, по детски наивна, да бъде убеден бащата, че Даски ги бута. Емо то отвсякъде негатив към единствения човек, който го отглежда реално. Ако бяха по - хитри, да са се възползвали. Ама - не, Даски да се маха, както и в темата.
Защо е това отношение , ум не ми го побира.
С какво вреди тя ? Че ако екипно се разберат, че тя ще го гледа, тя е факторът, какъвто е, и и се отговори с дължимото уважение, колкото и да е чуждо това дете, проблемно, тя ще го гледа. Барабар с Муньо. Тя рискува. Само тя. Че и плаща за това.

# 952
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ceca, доколкото разбрах, едната баба го е ударила и не го иска, другата не знам. И какви баби, това дете има баща.

Не е писано, че не го иска, просто го е ударила и някой от тях двамата - бабата или детето се е обадил на бащата. После бащата го завел при майка си. ЛГ е споменавала, че бащата не иска да има много общо с бившата си тъща, та за това и детето е при неговите родители. Детето нощува при бабите си, така че не е съвсем като да не го искат.
Вашите деца не са ли влизали в разправии с бабите си? След тях предполагам, че бабите пак са ги гледали като се наложи.

Е, ако твоето дете влезе в двубой с бабата , ти би ли го взела, за да не страда и не би ли изяснила кой крив, кой прав. Бойна ми изглеждаш, би раздала правосъдие на място.
И ако детето е провокирало подобно отношение, не би ли му показала, че бабет е права , вместо да го вземеш и да го погалиш с перце и то да скимти като жертва.
Таис, не е работа на лелите от бг-мамма да подпитват какво аз бих би била и т.н. направила с моето дете в дадена ситуация. Гледайте си унуците и мислете по темата.

# 953
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола, кой е виновен за неговото поведение? Защо смятате, че тя трябва да остане с този мъж, който позволява на сина си да я рита и да я нарича К@рва? И за да запази този безценен мъж трябва да прогони детето?
....................
И главни роли в това имат точно дасклка и златния мъж. Ми нормално е сега да си сърбат попарата! Само че единия не е биологичен роднина на детето и има право да вдигне ръце и да каже "няма да се занимавам повече" Ми да го направи, само че достойно без да опропастява живота на детето още повече!
Какви защитници и нападатели? Аз пък не знам на теб какво ти боде очите, че се чудиш какви грехове да й припишеш.
На 6 години да го е взела, всички знаем правилото за първите седем. Отделно, защо пропускаш усилията на родата да настройва детето срещу нея и да прави мизериите? Чудесно възпитание, да, само дето Даскалка няма роля там.
За пореден път - живота на детето го опропастяват майка му, която не го иска, и баща му с нежеланието да го занимават с проблеми. Откъде накъде Даскалка му го опропастявала? Че и виновна за кашата, сътворена от останалите?
Тя се е погрижила това да стане факт и причината не е че го е карала да пише домашни. Не е толкова просто, черно-бяло.
Всяко дете би я намразило, но не всяко би си позволило да се държи по този начин просто защото възпитаните деца имат задръжки и знаят, че такова поведение е неприемливо и ще има последствия. За това дете няма последствия (по вина на баща му, с който авторката толкова държи да живее!). Друго дете просто щеше да я мрази тихо и кротки и да сдържа гнева в себе си.
Точно поради налагането на правилата в НЕЙНИЯ дом идва омразата. Естествено, като преди това си си правил каквото ти скимне, никак не е приятно някой да ти наложи рамки.

# 954
  • Мнения: 1 858
tays, бабите са успели да промият мозъка на детето пак щото бащата го е позволил. Защо неговата вина за цялата ситуация се пропуска, не разбирам? Защо се драпа даскалка да остане с този мъж, след като негова е главната роля тя да се окаже в това положение? Просто не е редно да се обвинява детето, след като основните виновни за всичко са бащата и Даскалка. Ами, ако аз чуя, че бабите пълнят главата на детето ми с такива простотии, света ще им се стори тесен. И или ще забравят да дрънкат подобни или ще видят детето през крив макарон.
А отношението на дасклка е ключово в това малкия да я намрази, каквото и да са говорили останалите.
Тя го е приела само за малко, с идеята, че е временно. Никога не го е броила за част от семейството. Детето се е чувствало неприемано и нежелано от нея, игнорирано, държала се е като деспот....е колко му трябва за да я намрази? Тя и мъжът ѝ са дали възможно на другите да му влият. Ако имаше по-добро отношение към детето и го приемаше истински и то се чувстваше добре в нейния (който би трябвало да бъде техния) дом, може би нямаше да слуша толкова бабите.

# 955
  • Мнения: 15 619
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола,?
Аре ако,обичаш спри да вменяваш думи,които не са казани.Това е откровена лъжа.Инсинуация.
И в по-предните теми те помолих да се въздържаш от подобни простотии,сега за последно го правя.
После докладвам.
Благодаря за разбирането!

Детето беше наричано гамен, келеш, дори ла@но, ако не ме лъже паметта. 100 пъти се написа как е невъзможно за търпене, никой не го иска, с него не може да се живее и т.н. Ако ти не си писала подобни квалификации за него, не се чувствай лично засегната. Поста ми е към потребителките, които смятат, че вината е само в детето и в неговото ужасно поведение, , а не към всички, които защитават Даскалка по принцип.
И аз благодаря за разбирането!
Ако аз бях детето, щеше да види авторката десет СОП-а наведнъж. Да се появи отнейде някоя си със все студенината и неприязънта си към мен, да опитва да ме отдели от едниствения родител, който е до мен или да ме прекроява за свое удобство, че да не й развалям прекалено идиличните представи за нейно семейство, под благовиден претекст... нямаше да й трябват секретни брави...
И между другото, Даскалке, все се каня да те предупредя - ама каква е тая фирма дето е осрала паметника на културата с боядисана талашитена врата??? Не й е много читава работата. нещо са те метнали в киреча.

# 956
  • Мнения: 7 006
Добре, според защитничките на Дасклка, за които детето е по-черно от Дявола,?
Аре ако,обичаш спри да вменяваш думи,които не са казани.Това е откровена лъжа.Инсинуация.
И в по-предните теми те помолих да се въздържаш от подобни простотии,сега за последно го правя.
После докладвам.
Благодаря за разбирането!

Детето беше наричано гамен, келеш, дори ла@но, ако не ме лъже паметта. 100 пъти се написа как е невъзможно за търпене, никой не го иска, с него не може да се живее и т.н. Ако ти не си писала подобни квалификации за него, не се чувствай лично засегната. Поста ми е към потребителките, които смятат, че вината е само в детето и в неговото ужасно поведение, , а не към всички, които защитават Даскалка по принцип.
И аз благодаря за разбирането!
То и вашия отбор(тези на плюещите и ръсещите безогледен спам)също го наричаше как ли не,вкл.употребихте и "боклук",тъй,че като ще се правиш на моралистка,не опирай на двойния стандарт!

Аз не видях,нито една потребителка,която да пише,че детето е виновно /отговорно за каквото и да било.
Можеш ли да посочиш конкретен цитат,или просто си смучеш пръстите и сееш клюки и интриги в темата,вменявайки у другите,думи които не са казали?

П.п.Тоя път ще я карам без благодарности,щото няма за какво.Разбирането ти към чуждото слово,клони точно към 0.

# 957
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Алина, едно не разбра - че детето има проблем с всички. Обаче останалите се пропускат, че да може да се клъвне Даскалка. И пак - не е длъжна да се държи като негова майка. Такава то си има и си иска нея, но тя не го иска. Което се явява следващата причина за омразата към Даскалка, защото детето смята, че ако я няма нея, майка му като по чудо ще се промени и ще го заиска. Няма да стане, но то още не разбира това.

# 958
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А длъжна ли е вече 4та тема да пусна за това дете, за да може да покаже колко е лошо това дете?

# 959
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами сегашната е за бащата. Нарочното й насочване към сметки, бизнес, дялове, финанси, работа, дете си тръгна оттук.

Общи условия

Активация на акаунт