Неумението да си баща

  • 150 552
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 21 415
Значи, казвате, по-добре шамари, отколкото някой да си заключи стаята в дома, да не му дрискат в чаршафите?


Ъхъ. По добре бурен скандал, отколкото мълчалива взаимна омраза, неговорене, заключване, дебнене. Последните са пагубни, първото сигурно им е ежедневие. Вероятно вече пак са на зайченце и хлапето рисува баба на картинка.

# 1 036
  • При семейството си
  • Мнения: 6 572
Майката със СОП ли?!? Това пък откъде?

От Даскалка, тя е по диагнозите. Защото едва била завършила гимназия, нищо че Мускул е със същата образователна степен.

# 1 037
  • Мнения: 1 858
Естествено, че е по-добре някой да ошамари детето отколкто да си заключва стаята и да не му говори, както и да бъде разнасяне от къща в къща през няколко дни когато баща му е нощна смяна.
Против възпитанието с физическо насилие съм, но все пак се замислите колко хора са си шамарили децата и колко са поставяли в дома си ключалка с пръстов отпечатък?! На човек с нормално мислене изобщо няма да му хрумне последния вариант. Аз, ако не бях прочела тази дивотия тук, в темата, въобще не бих предположила, че някой е способен да сложи в дома си такава ключалка и то срещу дете. Не го и вярвам де, според мен Даскалка само разлайва кучетата. Абсурдно е това, колкото и да не те слуша главата...

# 1 038
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Четох първите няколко страници и последните 2.
Ходи ли се още на психолог?
Майката на детето ще се връща ли и кога?

# 1 039
  • Мнения: X
1. Не
2. Евентуално след година-две-три.

# 1 040
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
   Образователните семинари,провеждани в Залцбург са в областта на медицина,медии и изкуства.На кой ли от тях са били нашите герои?

# 1 041
  • Мнения: X
Black sapphire , добре ли е за което и да е дете да бъде отглеждано при човек, с когото не се понасят? Даскалка няколко пъти заяви, че оттук нататък просто ще го неглижира и даже няма да поема отговорност за него, когато бащата е нощни смени. Какво позитивно родителство изобщо ти се привижда, не знам.  Го е възможно само ако ти пука за детето и имаш много силна мотивация да му помогнеш, а не да го дресираш. Последната година също каза, че го е оставила на самотек.  За детето остава "бонуса" да се гледат на кръв, да се разминават, да го записва и постоянно да се оплаква на баща му. Градивна среда, та дрънка.
И най-важното - Даскалка си иска само Мунчо.
Black sapphire, ти би ли правила опити за дете с човек, на когото си поставила ултиматум или да се оправя с хлапето, или да си ходи?
Даскалка не е родител. Така че не се очаква никакво родителство от нея - нито позитивно, нито негативно. При добро желание от нейна страна може да играе ролята на частен учител, ако бащата осигури дисциплината на сина си. Нищо повече.
На някои хора обаче позитивното родителство им се привижда от бабина страна. Ами не знам как ще стане при тоя манталитет, на 100% фиксиран.
Опитите ми за дете са били при съвсем други обстоятелства, но как точно Даскалка се разбира с мъжа си и какво бъдеще имат двамата, нито е предмет на темата, нито тя е искала нечие мнение по въпроса, нито е наша работа изначално.

Естествено, че е по-добре някой да ошамари детето отколкто да си заключва стаята и да не му говори
Е това силно ме смути, признавам!
Мисля, че всеки е ограничавал достъпа на палаво дете до определени стаи - примерно работен кабинет. Просто на малко деца им е хрумвала идеята злонамерено да акат в чаршафите на родителите, та сигурно затова рядко си заключват спалните.  А точно с каква ключалка, не мисля, че има някакво съществено значение.

# 1 042
  • Мнения: X
Детето всъщност има полезен ход, един и много съществен. Да спре да се държи като идиот.
Скрит текст:
Тогава ще е приет навсякъде, ще има нормални приятели, а не колеги булита, с които да бие съученици и прочее.

Че е малък, малък е. Че има утежняващи фактори един камион, има. Само че удобно се пропуска, че щом има акъл да твори интриги, да да се отърве от мен - и слава богу за прословутите записи - значи му е съвсем по капацитета да смели, че с това поведение няма да стигне никъде, защото няма човек извън прякото му семейство, учители, треньори и т.н. да не се е оплаквал от него.

За съжаление, обаче, нито майката, нито бащата имат нещо против да отглеждат социален аутсайдер, за което говори практиката.
Ха, как да стане, след като всички около него се държат като тотални идиоти?
Децата, известно е, копират поведение.Та, какво друго да копира?Къде да го види?
Значи, ти можеш да се държиш идиотски с него, обаче, то е длъжно да бъде Неидиот?
Странна, да не кажа, идиотска "логика" вадиш.....   

# 1 043
  • Мнения: 21 415
С ключалки, или без ключалки, обстановката в този дом явно е нетърпима и самата авторка нееднократно подчертава колко и е спокойно и хубаво като детето го няма и как е благодарна на мъжа си, че и е осигурил това спокойствие. Също така подчерта, че по нейно мнение детето също се чувства по-добре откакто не са заедно, така че изобщо не подлежи на съмнение, че действителната обстановка и за двамата е била истински кошмар.

Сега, въпросът е какъв е тоя баща, дето осигурява спокойствието на жена си, като развозва детето си в колата и го настанява ден за ден по различни къщи и докога може да продължи това?

# 1 044
  • Мнения: 1 858
Абе човека си практикува хобито, намерил е жена да го издържа и дондурка, студент ще става, прави секс по 3 пъти на ден, зает е да снима залези и сваля селски моми, които капят като круши. Как да се занимава и с детето си при това натоварено ежедневие? Има си приоритети човека и бащинството не е сред тях.

# 1 045
  • Мнения: 2 882
Абе човека си практикува хобито, намерил е жена да го издържа и дондурка, студент ще става, прави секс по 3 пъти на ден, зает е да снима залези и сваля селски моми, които капят като круши. Как да се занимава и с детето си при това натоварено ежедневие? Има си приоритети човека и бащинството не е сред тях.

Е, то и родната му майка е така, с разликата, че не изплаща огромния кредит, с който са ремонтирали нейния и на майка й апартамент, не се убива от работа (щом дори и квартира не може сама да си плати без спонсор), не бере срам в училище и пред други родители... Има си приоритети жената, и майчинството не е сред тях, нали Simple Smile

# 1 046
  • Мнения: 1 107
Аутсайдер остава само ЛГ - заобиколена от мъж, роднини, съседи и пр., които според нея са много под нивото й. И като най-глупавите като нея си мисли, че е изолирана, понеже е твърде готина, а онези завиждат и са прости ))) Утехата на лузърите.

Като вземем предвид също, че самата авторка сподели, че това и се случва редовно, а не е прецедент и тя е свикнала всички да се настройват негативно, спрямо нея. С две думи "никой не ме обича, а аз съм е*ати пича" Simple Smile

Пояснявам за неразбралите - "лешояд" и "костенурки" са метафори, но сравнения "като идиот, бурсук, социален аутсайдер, гледа злобно, сумти" и т.н. са обидни епитети на зле прикрита омраза от възрастен към малолетен.

# 1 047
  • Мнения: 1 001
Да заключват тази тема, че следващия понеделник как иначе ще пусне нова. Досега разсъждавахме как да превъзпитаме майката, бащата, детето, следващите в списъка са баби и дядовци, и комшии. Че то немалко народ не харесва Даскалка, бая теми ще има да пуска следващите месеци/години.

# 1 048
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да заключват тази тема, че следващия понеделник как иначе ще пусне нова. Досега разсъждавахме как да превъзпитаме майката, бащата, детето, следващите в списъка са баби и дядовци, и комшии.
Че то немалко народ не харесва Даскалка, бая теми ще има да пуска следващите месеци/години.
Въх, нИдей...че ако пуска тема за всеки, дето я нехаресва/недолюбва, ще я четем до Второ пришествие....   Smiley

# 1 049
  • Мнения: 7 006


Пояснявам за неразбралите - "лешояд" и "костенурки" са метафори, но сравнения "като идиот, бурсук, социален аутсайдер, гледа злобно, сумти" и т.н. са обидни епитети на зле прикрита омраза от възрастен към малолетен.

ААА,добре,че ме светна,да си знам,че си мразя скришом детето,щото то и мойто понякога гледа като борсук и сумти.Днес например,цел ден е тъй и му го казах,баш същото.И майка ми го казваше на мен,и съдейки по безрезервната грижа и подкрепа с които ме даряваше,сигурно и тя ще да ме е мразила много.Joy

П.п.И що лешояда да е метафора,а борсук да е обида?Тва по каква  логика е изведено?

Общи условия

Активация на акаунт