Неумението да си баща

  • 150 618
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 1 432
Преди малко 600 лв бабата го взе от другата баба и отидоха да ядат кюфтета. Обади се да пита баща си дали може когато беше вече там, а ние пък в съседното заведение и ги видяхме как минават покрай нас.

Та, за отсърдване, отсърдили са се, кръв са, все пак.

Свеки може да е спокойна, осигурена е следващата смяна 🤣🤣🤣

Майтапът настрана, по същество. Бой, ритане (според малкия), детето се премества в друга къща в 11 вечерта и след няколко дни отиваш да го водиш да го черпиш в заведение ...

Тотална кауза пердута е да се получи някаква стиковка между мен и детето. Да ме докара до там да го набия, и после да го водя на заведение, това няма как да стане тук посмъртно.

# 1 051
  • Мнения: X
Тотална кауза пердута е да се получи някаква стиковка между мен и детето.
Това беше ясно дори на кварталния идиот още от първата ти тема. Добре, че лирическата ти героиня сега го признава и "на глас", та защитаващите я да не си правят илюзии, че тя е някаква алтернатива за детето.

# 1 052
  • София
  • Мнения: 17 279
Да, няма как да стане, защото нямаш гъвкавост. Сори, че се повтарям, но смятам, че това е основния ти проблем и реалната причина да не можеш да се справиш с едно дете.
Естествено, че ще му се отсърдят и ще го водят да го черпят, та няма цял живот сърдити да седят, като теб.
Надявам се това да го разбереш и да се промени като се появи собственото ти дете.

# 1 053
  • Мнения: X
Тотална кауза пердута е да се получи някаква стиковка между мен и детето.
Това беше ясно дори на кварталния идиот още от първата ти тема.
Скрит текст:
Добре, че лирическата ти героиня сега го признава и "на глас", та защитаващите я да не си правят илюзии, че тя е някаква алтернатива за детето.
Е, те точно същото тръгнАх да пиша....   Smiley
ТолкоЗ теми и постове, да стигне най-после и до Даскалка очеИзвадното.....

# 1 054
  • Мнения: 21 440


Тотална кауза пердута е да се получи някаква стиковка между мен и детето. Да ме докара до там да го набия, и после да го водя на заведение, това няма как да стане тук посмъртно.

А? Ама те децата са така, душа, докарват те до ярост, даже понякога до плач, а после вече не им се сърдиш и ги водиш на кюфтета.
Няма мегдан за злопаметство, като гледаш дете.

Това са елементарни неща, просто е странно. Да не би пък да си гледана в някакво семейство, в което да са се отнасяли към децата по такъв студен начин... Чудя се вече и аз как да си обясня.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 14:26 от Iris04

# 1 055
  • Мнения: 2 887
Е, като е толкова лоша и нехаресвана, защо са оставили три години да им гледа любимото внуче, че и да го издържа? Защо майка му реши още за пет години да й го остави? Ако детето ти е зле, защо при същата жена го оставяш, дори без да я уведомиш и да подготвиш детето си какво си решил за бъдещето му? Дете с поведенчески проблеми още от детската градина, удобно прехвърлено на грижите и издръжката на чуждата жена, която единствена се е опитала да му създаде режим, да му помага с уроците, да пише с него домашни, да го запише на три вида спорт (никой не харесан накрая, че то постоянство трябва и треньорите все лоши).
Не вземам страна, не идеализирам никого, живи хора с недостатъци сме всички, но колко от нас биха направили нещо повече на нейно място?

# 1 056
  • Варна
  • Мнения: 14 539
КИфтетата с гарнитура ли бяха? Да се отбележи за протокола тази изключително важна информация. Бабата трябваше да го доведе в заведението, за да го нахрани  баща му и плати обяда му, като нормален родител. Нормално е да е идиотче, създадено от идиоти.

# 1 057
  • Мнения: 18 497
Явно драмите, както и диагнозите, са само в главата на ЛГ )))
Но като стана дума - ЛГ може да помисли дали в нея няма някакъв дълбок проблем с тази неприспособимост към променящата се ситуация в най-близкия й кръг. Всички други успяват, само тя - не.

# 1 058
  • Мнения: 1 168
Тотално сбъркано и безотговорно е поведението на бабите, а не на детето.  То може и да не се сети, че трябва да се обади на баща си, че от едната баба отива в другата, но бабата предала детето, която е и майка на баща му, е било редно да се обади на сина си и да го уведоми, че детето отива при другата баба.

# 1 059
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Редно е да го оставят при баща му, който трябва да го подготви за новата утебна година.

# 1 060
  • Мнения: 3 186
Тя дава парите, хляб, подслон. Защо да се променя тя и да става приспособима и гъвкава? Настоява другите да се променят и да се държат както тя иска в нейния дом.

# 1 061
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Естествено, че ще му се отсърдят и ще го водят да го черпят, та няма цял живот сърдити да седят, като теб.
Тя точно това не може да асимилира. Просто не може. Сякаш тя никога по никакъв повод не се е карала с родителите си и те не са й прощавали.

Обаче м/у двете баби на детето явно има някакви добри отношения, щом общуват и се разбират относно детето.
И пак мис база сърдита, че не са им искали разрешение за кюфтетата. Ами няма да им искат, след като бащата не се грижи за сина си.

# 1 062
  • Мнения: 1 168
Редно е бащата, вместо да се вее по кафенцата, да отиде да види, какво аджеба прави родното му дете на обяд, нахранено ли е, не е ли,  с какво се е занимавало преди обяда и т.н.

# 1 063
  • Мнения: 39 290
Даски ми напомня за тоя виц- Като нямах деца имах поне 4 теории за възпитание. Сега имам 4 деца и нито една теория.

# 1 064
  • Мнения: 1 001
Така е и при нас, като се скарам на дъщеря ми е немислим абсурд да я закарам след това да ядем сладолед Joy (или кюфтета, не знам дали храната е от значение).

Общи условия

Активация на акаунт