Неумението да си баща

  • 150 573
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: X
Тя дава парите, хляб, подслон. Защо да се променя тя и да става приспособима и гъвкава?
Ами, защото Тя е възрастния в случая...и се предполага (ама май само се предполага), че има малко повече акъл и мозъчни функции от едно 9-годишно?
Някак тъпо ми идва да очакваш едно дете да се променя, докато ти си се запънал като магаре на мост, и ни напред, ни назад...

# 1 066
  • Мнения: 2 887
Тя дава парите, хляб, подслон. Защо да се променя тя и да става приспособима и гъвкава?
Ами, защото Тя е възрастния в случая...и се предполага (ама май само се предполага), че има малко повече акъл и мозъчни функции от едно 9-годишно?
Някак тъпо ми идва да очакваш едно дете да се променя, докато ти си се запънал като магаре на мост, и ни напред, ни назад...

На мен ми идва тъпо да се опитваш от девет дола вода да донесеш, за да убедиш форума, че е нормално 9-10 годишно момче да рита и удря деца, учители и близки, да пикае и с...е в чаршафите и прочие простотии.

# 1 067
  • Мнения: 4 577
Тя дава парите, хляб, подслон. Защо да се променя тя и да става приспособима и гъвкава? Настоява другите да се променят и да се държат както тя иска в нейния дом.
Защото тя иска да са СЕМЕЙСТВО с бащата. А това, за нормалните хора, означава и детето му да е член на това семейство. В този случай, всички би трябвало да положат усилия да се нагодят и най-вече възрастните.  Ако не ще, винаги има избор да им посочи вратата и на двамата.
Djarky, никой не е казал, че е нормално.  Като не може да съжителства с детето, се разделя с бащата.

# 1 068
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Представям си майка ми да се обажда всеки път къде води или не дететоо когато съм го оставила тя да го гледа.
Верно Даскалката да вземе да роди, че да слезе малко на земята.

# 1 069
  • Мнения: 1 858
Така е и при нас, като се скарам на дъщеря ми е немислим абсурд да я закарам след това да ядем сладолед Joy (или кюфтета, не знам дали храната е от значение).

Разбира се. Никакво сдобряване с лоши, провинили се деца. И аз моето като ме вбеси не го водя никъде, заключвам се в стаята и спирам да му говоря с месеци. Кви са тия инати, лиготии?!

А, всъщност пропускам нещо много важно според ЛГ, аз съм го родила, а тя това дете - не. С чуждите деца можем да се отнасяме както ни скимне, да ги побъркаме, нали не са ни "кръв".

Авторката, освен всички други проблеми със себе си и целия свят, има и доста закостеняло мислене и разбирания, които ѝ пречат да живее нормално.

# 1 070
  • Мнения: 18 495
Всеки се съобразява с всеки в едно домакинство.

И аз съм си у нас, и реномето ми с нищо не страда от това, че се съобразявам с останалите, дето имената им не присъстват в нотариалния акт )))

# 1 071
  • Мнения: 3 186
Всеки се съобразява с всеки в едно домакинство.

И аз съм си у нас, и реномето ми с нищо не страда от това, че се съобразявам с останалите, дето имената им не присъстват в нотариалния акт )))

Е, да де, но жената си е платила да се съобразяват с нея, а не тя с някого.

# 1 072
  • Мнения: 2 887
 Djarky, никой не е казал, че е нормално.  Като не може да съжителства с детето, се разделя с бащата.
[/quote]

Уф, нали му е предложила още през лятото, ама той не искал, иска да си останат двойка.
И ако се разделят, какво се случва? Момчето необезпокоявано ще ... по чаршафите на бабите, ако нещо не му е по угодата?
Даскалка, нещо ми убягва майката издръжка поне плаща ли за сина си? Нали получавала и от соц. служби в Англия мес. помощи за детето?

# 1 073
  • Мнения: 21 435
На мен също ми е интересно сега бащата дали дава кинти на бабите, когато детето пребивава в тях по няколко дни, за храна например.

# 1 074
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Няма данни детето да е цвъкало в чаршафите на бабите си.
То цвъка само в на Дасклаката.  Wink

# 1 075
  • Мнения: 1 858
Даскалка очакваше явно, че 600 лв. бабата никога повече няма да погледне детето и тя ще може да каже: "ето, вижте колко е лошо, никой не го иска, дори собтсвените му баби" И накрая каква изненада, тя го водила да ядат кюфтета Joy
И се оказа, че има кой да го гледа дори ако тя се оттегли. Шок!

# 1 076
  • Мнения: 21 435


Всеки се съобразява с всеки в едно домакинство.

И аз съм си у нас, и реномето ми с нищо не страда от това, че се съобразявам с останалите, дето имената им не присъстват в нотариалния акт )))

Е, да де, но жената си е платила да се съобразяват с нея, а не тя с някого.

 Не всичко става с плащане на тоя свят, но ми се струва, че и на авторката не и е ясно това.

# 1 077
  • София
  • Мнения: 17 276
Тя дава парите, хляб, подслон. Защо да се променя тя и да става приспособима и гъвкава? Настоява другите да се променят и да се държат както тя иска в нейния дом.

Защото, в този живот, да за оцелееш и да си успешен, едно от най-важните условия е да си приспособим и гъвкав. За всичко и навсякъде важи.
Тя това важно качество не просто го няма, тя се гордее с липсата му и нееднократно изтъква, че тя "като ветропоказател не се върти". Е, да де, ама животът си е точно като вятъра за ветропоказателя и не се ли въртиш, те събаря от покрива.
Всички искаме като имаме някакъв житейски план всичко да се случва по точки, ама не става така. Хеле пък с дете.

# 1 078
  • Мнения: 2 887
Даскалка очакваше явно, че 600 лв. бабата никога повече няма да погледне детето и тя ще може да каже: "ето, вижте колко е лошо, никой не го иска, дори собтсвените му баби" И накрая каква изненада, тя го водила да ядат кюфтета Joy
И се оказа, че има кой да го гледа дори ако тя се оттегли. Шок!
Твоето дете е малко, това момче би трябвало да е в трети клас, т.е. уроци, домашни, английски език... Как мислиш ще учат бабите с него? Имат задължителни книги за четене - тук доста подскочиха, че ваканция било и книги не четели децата им... Ама отговорните родители изискват.
Шокът ще бъде за роднините след 3-4 г. максимум, няма да им се размине, след като не правят нищо, за да коригират това поведение!

# 1 079
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
В стерилна ли обсдтановка е расла ЛГ,без емоции,без пакости?

Общи условия

Активация на акаунт