Неумението да си баща

  • 150 600
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 7 006
Даски,в конкретния случай не си права.
Бабата има право на своята си връзка с детето.Не го е завела на стриптийз бар ,а на  капанче с кюфтета.
Единствено ако има изрична забрана от родителското тяло за посещаване на подобен тип места или консумиране на определена храна,тогава може да имате забележки към бабетката.
Аз те разбирам ,че по този начин се дава обратен сигнал на детето,относно поведението му,но..Няма да промениш една сюрия народ,и то на дърти години.
Абе кютай си и плети кошницата,малкия да си стои при бабите.Друг вариант не виждам за вас.

# 1 156
  • София
  • Мнения: 17 278
Уиш, права си, признавам, че в началото я подкрепях. Тя обаче толкова упорито се постара да отблъсне всички от себе си, че и добронамерен темерут като мен ядоса.

Драмата й не е, че бабата ги е завела на кюфте, а че едната баба ги е взела от другата баба, без да питат може ли.  Това е толкова абсурдно, че няма накъде. Особено в ситуация, в която самия баща не го гледа. Няма да разказвам за нашите баби, които гледат детето през лятната ваканция и как често си се разбират помежду си коя да я заведе някъде - и никой не им държи сметка кога точно са ни казали. Няма и да споменавам, че ние, едната баба и другата баба сме в три различни града, че съвсем неразбираемо ще стане за Даски.

Когато съм си оставила детето при някоя баба да го гледа за седмици, не за часове, тя е тази, която решава. Не аз. Ако държа да решавам аз, не го оставям при друг. Толкова е просто.

# 1 157
  • Мнения: 1 090
Даскалке, тръснали сте с половинката едно дете на две баби за отглеждане. И въпреки това ти, с какво  право - не знам, им държиш сметка как и къде ще го гледат.
Няма как да излежеш суха от водата, ясно е, че го осъзнаваш, но не го приемаш. И майка му да го вземе, това дете няма да изчезне от живота ти. Там ще е, търси път към него или приключвай с баща му. Твоето няма да стане.
Представи си ситуация - вече писа, че ако ти посегне пак ще го ошамариш. Къде се виждаш с един 16 годишен мъж, който гостува на баща си и те псува? Ти ще си ошамарена, барабар с бизнеса си и подробния изказ. И на младия мъж даже няма да му пука, на баща му още по-малко. Уважение с броене на кюфтета не се печели. Ясно е, че бащата ще защити детето си.
Моето мнение е, че трябва да приключваш. Базирано е на твоята история, дали тя е истина няма как да знам. Ама ти си наясно и със собствените си бъгове и това май те спира.

# 1 158
  • Мнения: 6 690
Аз продължавам да не разбирам защо ЛГ иска дете от този мунчо, който е ясно, че не за баща, а и за чеп на каца не става.
Тя няма да ми отговори , но дано защитниците й го направят...

# 1 159
  • Мнения: 1 090
Защото, според нея, той ще е чудесен баща на нейното дете. Просто не е случил с първото, което е лошо. Тя няма СОП, детето й ще е ангелче.
И аз я подкрепях, ама много ми прилича на издребнелите стари моми, които уж много се радват на деца, докато децата не мръднат, заговорят, повърнат, извикат, се намусят, се изцапат, започнат да бягат и т.н. Точно годинките явно я притискат и не иска да започва отначало.

# 1 160
  • Мнения: 3 732
Като мислене, поведение, характер, тя се държи като типичен авторитарен мъж, плаща и поръчва музиката. Женски е само физиологични й пол.
Знае си целите и приоритетите. На първо място е тя самата - нейните решения са единствените правилни. На второ е работата - затова все още е с П@тев. Бъдещото дете е третата й цел. Останалото са подробности.

Не съм й защитничка, но ми е интересно да я чета. В нея се борят мъжкото и женското, а тя не знае от кой психологически пол е. Държи се като джендър.

Имам няколко съмнения.
Пише, че има сестра и нормално родно семейство. Дали не е първородна, а техните да са чакали и искали син,  и да са я възпитали като такъв?
Дали не е скрита лесбийка, която не желае да го признае пред себе си? Освен големия златен Мускул на онова същество, нищо положително не видях в него.

П@тев изпълнява две от мечтите й - невероятен секс и безплатен слуга за мечтата й - нейния бизнес. Остава и дете да й направи и живота й ще й е пълен. Останалото са подробности.



Ако темата беше пусната от мъж съвсем различни щяха да са коментарите. Щеше да е оплют и забравен. Повечето я жалят по женски.


Чудя се как да възприема Даскалка - като момиченце или момченце? Да знам какво е и какво и как да й отговарям.

# 1 161
  • Мнения: 1 090
Аз пък си мисля, че половинката й не е чак такъв смотльо. Просто тя смята, че всички нейни проблеми са заради неговата уж смотаност. Много си вярва и по гръб не пада.
Но каквото не се превива, се пречупва.

# 1 162
  • Мнения: 1 858
Аз продължавам да не разбирам защо ЛГ иска дете от този мунчо, който е ясно, че не за баща, а и за чеп на каца не става.
Тя няма да ми отговори , но дано защитниците й го направят...

Защото:
1. няма време да търси друг. По груби сметки е към 45 или поне ги наближава (твърдеше, че от 96-та прави бизнес, всеки да си смята). Вманиачена е в идеята за забременяване и само той е под ръка.
2. инвестирала е голяма сума в т.нар бизнес, за който той ѝ е нужен.

Наясно е, че детето ще си го гледа сама ама се прави на държ ми шапката.

# 1 163
  • Мнения: 7 006

Години наред,тоя човек не може да влезе в ролята на адекватен баща..Смотльо и то на квадрат.

# 1 164
  • Мнения: 19 838
Цитат
В нея се борят мъжкото и женското, а тя не знае от кой психологически пол е. Държи се като джендър.
Имам няколко съмнения.
Пише, че има сестра и нормално родно семейство. Дали не е първородна, а техните да са чакали и искали син,  и да са я възпитали като такъв?
Дали не е скрита лесбийка, която не желае да го признае пред себе си? Освен големия златен Мускул на онова същество, нищо положително не видях в него.
Laughing А дали не е хермафродит? Или мъж, пишещ от профила на жена?
Ама вие сте за агати кристи всичките конспираторки и доноснички (упс, сигнализиращи буднЕ гражданкЕ) в тази тема. Направо сте си сбъркали попрището. А какви гениални бизнеси можеше да имат някои с това въображение... ехеее

# 1 165
  • София
  • Мнения: 7 805
Години наред,тоя човек не може да влезе в ролята на адекватен баща..Смотльо и то на квадрат.
Мунчо си е мунчо. За да натрупаш толкова кредити за броени години трябва да си наистина "финансов гений", при това част от парите са изядени и изпити, а останалата част - вложени в жилище, в което няма и процент собственост.
Отделно от това, до ескалацията в отношенията между Даскалка и детето се е стигнало и заради него - вместо да се намеси като баща, да потушава конфликтите и да балансира, той се крил зад фустата й и ги оставил да се карат, докато накрая стигнали до бой. Къде му е бил акълът, та не се е усетил? Сега ще си сърба попарата и ще козирува на бабите. И авторитет ще гради пред това дете... оле-оле! ooooh!

# 1 166
  • Мнения: 7 006
Е той ако беше мъжага на място,щеше още в началото да е строил и преброил цялото домочадие,барабар с Даски,лапе,бабиери и Моани.
Първо е допуснал фаталната грешка да заема страната на детето при конфликтите с Даски.А това не се прави така.Пред детето,се утвърждава позицията на новата съпруга като член на семейството,а после насаме,може да си я соли,колко не е права и нямала подход.
Освен това,ако мисля,че някой няма подход към детето ми,влияе му зле и т.н.просто се разделям с човека и си лежа на тва дето съм си посталала.

# 1 167
  • Мнения: 723
Ужас много рядко критикувам, ма таз даскалка ме уби направо. Грешно е това което ще кажа но Бог не трябва да дарява деца на такива като вас, включвам в това число и майката на това дете.Отвращават ме хора като вас.

# 1 168
  • София
  • Мнения: 7 805
Е той ако беше мъжага на място,щеше още в началото да е строил и преброил цялото домочадие,барабар с Даски,лапе,бабиери и Моани.
Първо е допуснал фаталната грешка да заема страната на детето при конфликтите с Даски.А това не се прави така.Пред детето,се утвърждава позицията на новата съпруга като член на семейството,а после насаме,може да си я соли,колко не е права и нямала подход.
Освен това,ако мисля,че някой няма подход към детето ми,влияе му зле и т.н.просто се разделям с човека и си лежа на тва дето съм си посталала.

Именно. Никой втори баща/майка не е успял да изгради отношенията си с детето на партньора си, без да се опре на неговия авторитет и да ползва подкрепата му. А този мухльо е позволил двамата възрастни да бъдат въвлечени в детински интриги тип "ще кажа на татко какво си ми казала!" - какъв авторитет ще имат пред това дете, като то ги върти на пръста си?
Има някои същества от мъжки пол, при които единственото мъжко нещо е това, дето им е в гащите.

# 1 169
  • Мнения: 39 286
JoyМалеййй щом и Какво? мина от нашият отбор

Общи условия

Активация на акаунт