Контейнер за живеене

  • 17 389
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Аз също се интересувам от темата.
На земеделска земя можем ли да сложим контейнер на бетонови блокове? И какви документи се изискват за постанянето му ?
Какви са стъпките за да е всичко законно и изрядно?
Благодяря предварително

# 16
  • Мнения: 72
Аз също се интересувам от темата.
На земеделска земя можем ли да сложим контейнер на бетонови блокове? И какви документи се изискват за постанянето му ?
Какви са стъпките за да е всичко законно и изрядно?
Благодяря предварително


Можете
Горе-долу е като при урбанизираните територии, в смисъл случва се в съответствие със ЗУТ, но и със Закон за опазване на земеделските земи и Правилник за прилагането Му, там специално обърнете внимание на чл. 59а(2)
Има една  Наредба за строителство в земеделски земи без промяна на предназначението, вижте я, може да се окаже по-подходящ вариант ако искате нещо по-постоянно.
Ето стъпките

# 17
  • Мнения: 3
Аз също се интересувам от темата.
На земеделска земя можем ли да сложим контейнер на бетонови блокове? И какви документи се изискват за постанянето му ?
Какви са стъпките за да е всичко законно и изрядно?
Благодяря предварително


Можете
Горе-долу е като при урбанизираните територии, в смисъл случва се в съответствие със ЗУТ, но и със Закон за опазване на земеделските земи и Правилник за прилагането Му, там специално обърнете внимание на чл. 59а(2)
Има една  Наредба за строителство в земеделски земи без промяна на предназначението, вижте я, може да се окаже по-подходящ вариант ако искате нещо по-постоянно.
Ето стъпките

Благодаря Ви!
Наш роднина ще строй там и ние нямаме право на стоеж, затова мислим да сложим контейнер.

# 18
  • Мнения: 18
Здравейте,обмислям да сложа 2 контейнера един до друг и да ги съединя,нужно ли е разрешително или разрешение за строеж,процедурата сложна ли е?

Общи условия

Активация на акаунт