Пазаруване от Aliexpress.com 57

  • 28 079
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 38
Здравейте, имам нужда от помощ. Поръчах батерия за лаптоп, но тази която получих е съвсем различен модел и съответно размер. Свързах се с търговеца, който ми поиска снимки на продукта и опаковката. След като ги прикачих той се съгласи, че е станала грешка и предложи да ми изпрати нова батерия. Чудя се дали да приема? Ако приема какво да изисквам като доказателство, че я е изпратил? И трябва ли да отварям диспут, да искам удължаване на срок за доставка? Все още не съм маркирала поръчката като получена и не са изтекли 60-те дни. Моля да ме посъветвате, не съм имала досега проблеми с поръчки и не знам какво да направя.

# 346
  • София
  • Мнения: 4 192
Праща ти нова поръчка с проследяващ номер, няма какво да се притесняваш, ако е с добър рейтинг продавача Wink

# 347
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз пък, явно без да искам съм маркирала заедно с получената пратка и една все още неполучена. ooooh! Току-що забелязах, че статусът и е "завършен". По принцип, когато оформям "приключването" - цъкам на конкретната поръчка, но сега какво съм направила и аз не знам.
 hahaha Еййййй, голяма съм патка.
Сега, ако не дойде - пия една студена вода, нали?
Скрит текст:
Добре, че не е нещо скъпо, но пък за сметка на това дълго чакано. За същото, това ми е втора поръчка (от друг продавач), защото при първата не дойде поръчаното, а вместо него - (грозна... много грозна) бебешка лента за глава. Тогава отворих диспут и продавачът се съгласи да ми върне парите, без да си търси "лентата" обратно.

# 348
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако й е изтекло времето автоматично се потвърждава. В такъв случай пускайте диспут

# 349
  • София
  • Мнения: 4 052
Ако й е изтекло времето автоматично се потвърждава. В такъв случай пускайте диспут
Аааа, явно така е станало. Благодаря за съвета.  Hug

# 350
  • Мнения: X
Къде се бавят най-много тия пратки? В Китай, в Сингапур, в Европа, в БГ?
Не мога да ви отговоря. Не познавам достатъчно добре логистичните канали на SingPost. Grinning

# 351
  • Мнения: 109
Къде се бавят най-много тия пратки? В Китай, в Сингапур, в Европа, в БГ?
Не мога да ви отговоря. Не познавам достатъчно добре логистичните канали на SingPost. Grinning
При проследяването не се ли вижда на какъв етап пратките зациклят и дълго време нямат движение?

# 352
  • Мнения: 3 922
Здравейте. Канселирах поръчка миналата седмица, преди да бъде изпратена, но парите са изтеглени от картата ми. Кога ще бъдат възстановени? Питах търговеца, но той ми отговори между 3 и 20 работни дни. Това нормално ли е?

# 353
  • София
  • Мнения: 4 192
Може и повече. Досега не са ми връщали пари от канселиране или диспут за под седмица

# 354
  • Мнения: X
При проследяването не се ли вижда на какъв етап пратките зациклят и дълго време нямат движение?
Ще се вижда ако имате номера с който се движат в транзита. Иначе виждате само изхода и входа в пощенските служби. Когато се третират като самостоятелни пратки.

# 355
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Здравейте, за първи път мисля да поръчам от Алиекспрес. Има ли някаква сигурност за плащанията с карта? Изобщо какви са ми възможност да платя там и кой е най- сигурен.  Пазарувам от всякакви сайтове, но тук се притесних.

# 356
  • Мнения: X
Купувай смело. Рисковете и разплащането са същите, както в другите сайтове.

# 357
  • Мнения: 109
Искам да попитам за този статус на пратката ми, това значи ли, че е отпътувала от Сингапур към България?

01.12.2019 11:30:00 [4PX Express]
Despatched  to overseas
BGSOF

01.12.2019 11:30:36 [Cainiao]
[Singapore] Despatched to destination country

# 358
  • Мнения: X
Отпътувала е за България когато в сайта на български пощи се появи EDI

# 359
  • Мнения: 109
Отпътувала е за България когато в сайта на български пощи се появи EDI
Появи се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт