Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 706 707
  • 11 934
  •   2
Отговори
# 5 370
  • Мнения: 22 867
Такава електрическа тенджера и ние имахме, но май не я помня работеща. Майка ми си пазеше долната тавичка и много я ползваше, но мъжът ми я затри. Много обича реване. Още не бяхме се събрали, нося му тавичка реване, точно в долната част от тенджерата. Повече не я върна, после всичко прерових у тях, така и не я намерих.
Онова съоръжение, за което писах нагоре е друго - май представлява нещо като отделна фурна. Ще го снимам, когато го измъкна.

Poni69, май нещо такова имаш предвид: ?
Снимката е линк, някой много се хвалеше от такава фурничка, ама като не помня кой....от съфорумките тук беше.

# 5 371
  • Мнения: 10 374
Това ми изглежда ново, моето е от 60-ге години. Ще потърся из нета, но ми се струва малко вероятно да намеря нещо толкова старо.

# 5 372
  • Мнения: 2 527
Лабрекс, това е преносима мини фурна. Турска.
Малиии какво телешко ядох, приготвено в такава фурна.. Ммм. Лятоска.
А другото си е тенджера.
Първото ми ястие в тенджерата Халуминиевата беше кисело зеле с ребра.
Преди 200 години. Не вярвах, че с тоя реотан само отгоре може да стане нещо. Ама стАна. Че и пръстите си облизаха. 😁

# 5 373
  • Мнения: 12 116
Ние имахме такава фурна, със стъклена форма за кекс беше комплект. Някъде от 60-те години, защото е била сватбен подарък от кумовете на родителите ми, по спомени е немска. До скоро събираше прах на тавана, но я изхвърлих, защото стъкления ѝ капак се беше пукнал, а формата се счупи още в детството ми.

# 5 374
  • Мнения: 10 374
Ние имахме такава фурна, със стъклена форма за кекс беше комплект. Някъде от 60-те години, защото е била сватбен подарък от кумовете на родителите ми, по спомени е немска. До скоро събираше прах на тавана, но я изхвърлих, защото стъкления ѝ капак се беше пукнал, а формата се счупи още в детството ми.


Точно за такова нещо става въпрос. Може би и същото. И ние имахме стъклена форма за кекс, може да е била от тази фурна. Също е счупена отдавна. Беше кръгла, с дупка в средата. Помня, че майка ми правеше баварски крем в нея.

# 5 375
  • Мнения: 12 116
А майка ми правеше парфе в нея. Точно с дупка в средата беше. Спомени.

# 5 376
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 977
Както обещах - една екзотика Mr. Green




Баба ми е обичала да бродира. Има някъде у дома и бродирани покривки,
но трябва да търся. В торбата в която беше каталога има и конци от същото
време. Не са мръднали цветовете. Имаше и бяла и червена естествена коприна
за бродиране. От нея съм си правил мартеници Bowtie
Страхотна находка!
Какво нещо си е качественото старо! Цветовете наистина не са дори трепнали за 80 години.


Poni69, май нещо такова имаш предвид: ?
Лабрекс, точно за такова нещо споменах, че мярнах в турски сериал. Значи мини фурна се води.
Гледам, че наши производители все още правят електрически тенджери от тези с прозорчето отгоре. Чак ми се прииска да си купя.

# 5 377
  • Мнения: 18 540

Михаил и Раиса Горбачови, не съм се огледала от коя година е снимката, но са младич
ки

# 5 378
  • Мнения: 4 717
Боже, колко много се променят с възрастта някои хора. Изобщо не бих предположила, че това са те.

# 5 379
  • Мнения: 2 622
Горбачов досущ като американски киноактьор Blush

# 5 380
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
и татко има снимка с такова бомбе. мода е било някъде края на '50, началото на '60.
Simple Smile и с нарисувани мустаци има. Simple Smile

# 5 381
  • Мнения: 18 540
Сякаш е  голобрадо момче още.

# 5 382
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Wink много ретуш има е тия две снимки. Simple Smile

# 5 383
  • Мнения: 6 690
Във вторник ще стане на 90 Михаил Сергеевич.

# 5 384
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

Общи условия

Активация на акаунт