Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 706 687
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 10 275
  • Мнения: 10 374
Аз го разбирам, че е добре за последно да се видиш със съучениците си и да отпразнуваш края на един етап. За мен също е абсурдно да купуваш тоалет за хиляди левове, да наемаш скъпа кола и заведение, за да черпиш цялата рода, а после години да изплащаш заеми. Бих предпочела да инвестираме тия пари в детето и образованието му, както и разширяване на светогледа.

# 10 276
  • Мнения: 10 256
Poni, че къде за последно да се видят със съученици, те се гледат нон стоп по социалните медии, знаят се кой къде е и какво прави във всяка минута.....А това другото с останалия безсмислен харчлък пък съвсем нямам идея за какво е.

Ние от 32 ученика в клас, всички сме в чужбина, без 4-5 човека. Поне 15 сме в Щатите. Виждаме се постоянно, на гости си ходим, имаме се всички. Направо неразделен клас се случи по стечение на обстоятелствата. С другите в БГ се виждаме като си ходим. МНого сме си близки.

# 10 277
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Тези балове вече са такава отживелица, че чак се чудя защо съществува тази традиция все още.
Защо, за много хора това ще е единствен шанс да се натъкмиш като за фотосесия във "Воуг" и да се порадваш да са център на вниманието. После няма, тук-там някой ще иде на сватба облечен по-така, но едва ли ще се хвърлят чак толкова средства, така че балът си остава един голям спомен. Емоцията си е и за родителите, да се похвалиш с чедото, това също не се повтаря чак толкова често и няма как да се превърне в нещо обикновено. Балът си е бал, не е просто купон, дискотека.

# 10 278
  • Мнения: 10 374
Ние, до едно време се събирахме на всеки пет години, но от няколко години спряхме, нещо се разпадна инициативният комитет. Не е лошо, да се събереш, купон става. Последния път го отнесох от мъжа ми, като се прибрах по малките часове, придружена от двама съученика.

# 10 279
  • Мнения: 11 908
Някога, по времето на майка ми дори не се е казвало абитуриентски бсл, а абитуриентка вечер. Или прощална вечер. Събиране в  заведение с официални рокли и костюми, но наистина, водораздел между училищния и зрелия живот. Били са в заведение в курорта Дружба(днес- КК "Константин и Елена") и са празнували почти до сутринта, а после боси, с обувки в ръце пеш са се прибрали до Варна. Аз нямах такава емоция, бслът ми не беше особено хубав. С една смотана като мен се прибрахме към 3 ч, а другите се пръснаха по дискотеки. Не помня дали не исках или не ме поканиха.

На мен ми харесва традицията на празнично отбелязване на завършването, но не и данданиите. Бални рокли, тежки прически, фото сесии, като цяло безумни и кичозни и поведение, абсолютно неадекватно на облеклото
Имам още малко време, да видим младежът каква визия ще избере.

Харесва ми идеята за обща екскурзия, но може и да е неприложима. Тази година се видя, че често матурите (допълнителните) са току след 24 май, което е много неадекватно и би попречило и за пътуване, и за бал.

И ако имате познати абитуриенти, успех на днешната матура!

# 10 280
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
Това, в което са превърнати е абсолютна безмислица / мен ме чака /.Екскурзия е много по-добър вариант, но съм сигурна, че единици разсъждават така.За тези пари може да се отиде на интересно място, където човек по-трудно ще събере пари и ще отиде, но колко госпожи биха се ангажирали с такова мероприятие.

# 10 281
  • Мнения: 2 622
Като дойде вашия ред да изпращате абитуриент надали ще смятате, че е безсмислица. Съвсем добронамерено го казвам. Когато не ме е засягало и аз смятах, че е ненужно и кичозно, но след броени дни голямата ми дъщеря ще е абитуриентка и вълнението и емоцията са неописуеми. Колкото и да се омаловажава, това си е един преход към следващия етап от живота. Младите хора много се радват и вълнуват, толкова са невинни и изпълнени с надежда, избират грижливо и с трепет тоалетите....как да им кажеш, че е безсмислица. На изпращането от училище се казаха много красиви думи, плакаха учители и ученици, никой не остана безразличен към емоцията на децата. Лично за мен това събитие - завършване на средното образование и съответно бал са от значение и не бих го пропуснала за нищо на света.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 22:04 от мекичка*

# 10 282
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
За какво са им учители?!?!!? Че и да се ангажират? Те са пълнолетни, нямат нужда от придружители.
А на мен екскурзия ми се вижда тъпо.

# 10 283
  • Мнения: 10 256
Е на мен тъкмо преди 1 седмица ми мина реда с абитуриента. Той самия ми потвърди за безсмислицата, преди моите изцепки. Съучениците му и те. Едва ги накарахме с другите майки да отидат. Завърнаха се в 22:00ч. Но това не в БГ. Всеки с колата си. Не са чакали да ги прибираме или да ги прибират. На кой кога му писнАло и си тръгнали един по един. Но при нас няма алкохол, забравих дали можеше да се мотаят по улиците с коли след 10 (че имаме едно условие за млади шофьори, нямат право да шофират по малките часове). Не знам. Освен в БГ цялата тази еуфория с тоалети, естетична хирургия, скъпи коли да прави всичко по-празнично.

# 10 284
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Превръщането на баловете в огромни сватби ми е тъпо на мен. Аз на сватбата си поканих 30 човека, какво остава да каня толкова за абитуриентска. Слава богу, че сме "извън системата", тук са далеч от такива празнувания.

# 10 285
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
За какво са им учители?!?!!? Че и да се ангажират? Те са пълнолетни, нямат нужда от придружители.
А на мен екскурзия ми се вижда тъпо.

Как за какво, нали трябва все пак трябва да има някаква организация и структура.Това, че са пълнолетни не значи, че знаят всичко и имат достатъчно житейски опит сами да ходят цял клас.Винаги има ръководител за всяка една екскурзия с хора.То с големи хора е трудно, какво остава с младежи."Да видят свят" е едно от най-добрите неща, които можем да им подарим, и макар, че в днешно време доста хора пътуват, пак ще е незабравим спомен и то със стойност, например за езикова гимназия да обиколят  държавата, чийто език са учили ще е много полезно и то с любими учители.

Относно тържеството-пак могат да имат тържество, но без тези безумици, които се случват.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 20:09 от Галчудо

# 10 286
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Винаги е имало 1-2-3 по-организирани ученици от випуск. Така се случи, че бях аз. С още 2-3 организирахме бала си навремето. На практика аз не знаех, че бала се организира от учениците. Учителите и директорът се канят на него. Честно казано не са участвали в организацията. Учениците гласувахме какво да правим, избрахме заведение, събрахме капаро, аз говорих с управителя на заведението, дадох му списък какво сме избрали като куверт.
Ако ми беше прищракало и екскурзия щях да организирам.

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 06:51 от Янтра

# 10 287
  • Мнения: 2 622
И сега е учениците сами организират всичко, свързано с бала. Учителите са гости, на които им се плаща куверта от -до. Те нямат нищо против, разбира се Simple Smile
Преди десетина години в нашия граф имаше традиция баловете да се празнуват на морето или в Турция. Сега нова мода - дефилират на подиум пред общината, държат се речи, духова музика свири, всичко е много тържествено и официално.

# 10 288
  • Мнения: 10 374
Аз съм си динозавър. Нас никой не ни е питал за организацията на бала, нямаше и скъпи коли, защото ни товареха на рейсове - за всеки клас по един рейс, и ни караха в зала Универсиада. Там бяха много училища накуп. Вече почти нямам спомен, беше весело, разбира се. Днешните абитуриенти биха се изсмяли, но такива бяха времената. Втората вечер с класа - в парк-хотел Москва. Май ходихме пеша, беше доста близо до училището ни.

# 10 289
  • Мнения: 11 908
И аз динозавър Joy
"Най - шикозно" във визията ми беше, че бях в зелена рокля и ме откара със зелен Москвич една приятелка на майка ми. Събрахме се до Спортна зала и оттам-на Зл пясъци с коли. Ресторантът беше традиционно определен от години за гимназията ни. Имам само една обща снимка с класа.

Аз обичам празници и "гласене", но днешните "ритуали" са ми в повече.
Никак не е далече времето до бала на сина ми, много се надявам на собствен и негов здрав разум в организацията.
Може и скучно да му е, той до момента не близва алкохол( след броени месеци ще е на 17),не е и по танците, а ако има чалга, може и в 22ч да се прибере. Много е краен, абсолютна непоносимост.

Общи условия

Активация на акаунт