Робот за почистване на прозорци

  • 95 741
  • 797
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 13 929
Да, първо се "закарва" робота до удобно място и после се сваля с копчето.
На мен пръскалката ми е удобна, без нея стърже по замърсен прозорец. Препарата ползвам по-пестеливо, защото ако се прекали въобще не тръгва, дава грешка.

# 391
  • Мнения: 1 041
Точно така правя с нормалните прозорци. Проблемът идва от едни неотваряеми, до които достигам през съседни, а височината им  е голяма. Става въпрос за остъкление на стълбище.
При мен след  3-4 пускания спря да пръска вода. Не съм слагала нищо освен вода. Надявам се, че не е някое запушване от варовик. Нямам време да го поразгледам на спокойствие.

# 392
  • Мнения: 3 589
в mobisector има код за отстъпка 50 лв. за всички роботи за прозорци, валиден до 30 юни.
ROBOT50

# 393
  • Мнения: 11 332
Реших да поръчам, наистина намалява цената с 50 лв, сега ако и имаше безплатна доставка, щеше да е супер хъхъ. Е, ще прежаля 7-8 лв. Grinning Doro, благодаря за споделеното! Възползвах се!

# 394
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
в mobisector има код за отстъпка 50 лв. за всички роботи за прозорци, валиден до 30 юни.
ROBOT50

# 395
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте,
Повечето май сте с квадратни роботи като Xiaomi HUTT W55. Моля за мнения спрямо елипсовидните роботи като Xiaomi Hutt DDC5 или подобен.

# 396
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Момичета, моля, по-запознатите да помогнат!

Искам да си купя робот и се колебая между W55, W66 и  W8!

Какви са предимствата на W8 пред W66 освен, че е по-нов модел?
С какво е по-добър и дали е?

Не ми е проблем цената и затова ми се иска да взема най-доброто, но дали си струва?
Чета темата, но всеки хвали своето и е малко трудно, да се избере!

Наясно съм, че вероятно няма потребител ползващ и двата, но съпоставяйки характеристиките, кой е за предпочитане?

Никога не съм и виждала дори и затова моля за помощ!

# 397
  • Мнения: 374
А като си поръчвам робот, трябва ли и комплект мопове да си поръчам?
И също така, слагам ли вода и къде, или напръсквам прозореца с течн.за прозорци?!

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 19:41 от Arieldd

# 398
  • Мнения: 13 929
Добре е да има допълнителни мопове.

# 399
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Ариел, то никой не писа с насоки, след моя пост, но от това което прочетох, моите заключения са:

W55 e по-добър от W66, зашото мопа имал по-голяма повърхност, но пък W66 има вградена пръскалка.
Ако избереш W55, ще трябва ти да пръскаш стъклото и робота само да чисти, а W66 върши тази работа сам, т.е. по-удобен е за стъкла, които нямаш как да напръскаш с препарат!

Та, ако имаш достъп да пръскаш, може да вземеш по-евтиния вариант, но ако нямаш взимаш W66 и ползваш филтрирана / дестилирана вода, за да не се задръства пръскалката!

Аз избах и поръчах W8, защото има пръскалки и в двете посоки и е по-нов модел. Надявам се да не съм сгрешила!

Доро, благодаря, че сподели кода! Възползвах се и реално допълнителните мопове ми излязоха 5 лв.

# 400
  • Мнения: 374
Много благодаря!!!

# 401
  • Мнения: 11 332
Поръчах W55 най вече заради цената. Към него има няколко моп-а. Чудя се дали да не поръчам още....вие какво ще ме посъветвате?
Иначе в петък като го взех и вечерта го ползвах на няколко доста замърсени прозорци да видя как чисти. Доволна съм. Разбира се не е като моята ръка да пипне Grinning, но бяха доста замърсени и мисля, че при по често ползване ще станат чудесни. Simple Smile
Аз пръсках само моп-а с вода и прозорците ли трябва, защото някои са ми доста замърсени и "стърже". Сина ми реши, че на места е надрал единия прозорец, но мен ме съмнява това. Според мен надраното е от преди.

# 402
  • Мнения: 4 208


Аз избах и поръчах W8, защото има пръскалки и в двете посоки и е по-нов модел. Надявам се да не съм сгрешила!

Моля да споделите отзиви за вашия модел.
Предстои ми покупка и аз се чудя ..
И още един въпрос - с вода ли се ползват или може и с препарат за стъкло?

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 09:49 от delia

# 403
  • Мнения: 13 929
С вода се ползват. И не ви съветвам да пръскате мопа, а стъклата около робота. Когато е наквасено прекомерно не тръгва.

# 404
  • Мнения: 68 642
На клипче на една рускиня бе обяснено че пръска мопа така че да се навлажни, но да не е мокър!
Тя пръсна 2-3 пъти с пръскалката от комплекта, която е 100 мл и до края на почистването каза че не е доливала, имаше останало на дъното малко само.

Общи условия

Активация на акаунт