Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Робот за почистване на прозорци

• 22 483
  • 161
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да си улесня ежедневието си с един робот за прозорци. Ще се радвам някой да сподели мнение - ползвал ли е, ако да какво е важно да знаем при избора на такъв робот, параметри и всичко, което ще бъде полезно. Моля без да намесваме прахосмукачките робот. Става дума само за такъв, който е за прозорци/баня.

# 1
И аз се интересувам.

# 2
https://old.bg-mamma.com/?topic=1124570;topicrefid=19
Погледнете в тази тема.
Съвсем в края, спечелилите момичета споделят впечатленията си и отговарят на въпроси.

# 3
Следях темата, благодаря, но ми се искаше повече мнения и за други роботчета.

# 4
Здравейте! Февруари месец си закупих такъв робот - iRobot. Въобще не съм доволна! Замазва прозорците и оставя следи. Сле много разправии с Технополис го върнах ....
Дано да съм била полезна Wink

# 5
  • Русе
Аз имам китайче. Ползвам го само за прозорци и съм доволна.
Банята я чистя с агресивни препарати и даже не съм си и помислил да ползвам робота там.

https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_1181664.html?wid=1527929 - моят

Ако имаше вградена пръскачка щеше да е идеален  Peace

# 6
  • София
Подбутвам темата.
Имаме прахосмукачка робот и сме доста доволни.
Иска ми се да вземем и такъв за почистване на прозорци, но се чудя какъв, дали е достатъчно сигурен, защото живеем на висок етаж, почиства ли добре.
Моля да споделите отзиви.
Благодаря Hug !

# 7
Ние имам Мамибот от февруари и съм повече от доволна, предвид че сме с големи стъклопакети и между тях само по един малък отворяем прозорец. Прави си добър вакум, има и осигурително въже. Единствен недостатък за мен са кръглите глави, защото остава ъгълчето непокрито.

# 8
  • София
И аз съм много доволна. Моят е китайски, прилича на показаните в линка по-горе. И аз потвърждавам мнението на iren11, че е много удобно.

# 9
  • София
Може ли да споделите какъв е моделът?
А иначе попаднах на този сайт: https://www.robotite.com/usloviya-za-testvane/
Тук предоставят за тестове в рамките на два дни - безплатно е срещу депозит.
Някой дали се е възползвал? Притеснението ми е да не се окаже наш поботът след теста Flushed , защото размерът на депозита е горе-долу колкото цената на робота.
Иначе бих пробвала двата Хобит-а - 188 и 268. Гледах някакво клипче и ми се стори, че 268 ми допада повече, но друго си е да го видиш на живо как се държи роботчето.
https://www.youtube.com/watch?v=zxfnn3ArI5Y

# 10
Aз имам хобот и съм доволна. Ако спазваме инструкциите не замазва и е ок.

# 11
Аз спечелих робота в играта на фирмата-вносител тук. Доволна съм как работи. Най-вече, че можеш да го пуснеш от външната страна. Защото ние се страхуваме да излезем и да чистим в далечните ъгли. Стоеше си мръсно. Сега го пускаме и роботчето просто прави това, което иначе никой не правеше. Simple Smile

# 12
Аз спечелих робота в играта на фирмата-вносител тук. Доволна съм как работи. Най-вече, че можеш да го пуснеш от външната страна. Защото ние се страхуваме да излезем и да чистим в далечните ъгли. Стоеше си мръсно. Сега го пускаме и роботчето просто прави това, което иначе никой не правеше. Simple Smile
Ън, а как се справя с ъгълчетата?

# 13
Може ли да споделите какъв е моделът?
А иначе попаднах на този сайт: https://www.robotite.com/usloviya-za-testvane/
Тук предоставят за тестове в рамките на два дни - безплатно е срещу депозит.
Някой дали се е възползвал? Притеснението ми е да не се окаже наш поботът след теста Flushed , защото размерът на депозита е горе-долу колкото цената на робота.
Иначе бих пробвала двата Хобит-а - 188 и 268. Гледах някакво клипче и ми се стори, че 268 ми допада повече, но друго си е да го видиш на живо как се държи роботчето.
https://www.youtube.com/watch?v=zxfnn3ArI5Y

Аз имам този https://www.robotite.com/product/hobot-268/  ползвам го от година и половина, много съм доволна, справя се с ъглите.

# 14
Някой да ползва този:
https://www.aliexpress.com/item/32888149114.html?spm=a2g0o.cart. … 00Bi1GcJ&mp=1
Виждам, че общо има 2 дизайна.
Нали днес е 11.11.

# 15
  • Русе
Моят е подобен но сега ако трябваше да избирам, бих търсила с контейнерче за препарат  Peace

# 16
Ън, а как се справя с ъгълчетата?

Стига до ъглите и ги чисти. Пуснала съм клипче в темата, където пишехме за роботчето. Там показвам как чисти по ъглите. Снимано е от вътрешната страна на прозореца, но това няма значение,както отвътре, така и отвън. Simple Smile

# 17
  • София
Моят е подобен но сега ако трябваше да избирам, бих търсила с контейнерче за препарат  Peace
Ели-дечкин, знаеш ли за друг такъв робот освен Hobot 298. На него видях, че има контейнер. Предните версии нямат.

# 18
По-добре ли чисти с препарат? Аз си чистя прозорците с мече и чистачка без препарат и са перфектни.

# 19
Поръчах този, стори ми се на доста добра цена:
https://www.gearbest.com/electric-window-cleaners/pp_00926799080 … .html?wid=1101231

# 20
  • Русе
Ели-дечкин, знаеш ли за друг такъв робот освен Hobot 298. На него видях, че има контейнер. Предните версии нямат.

Моят не е на тази марка Sad

# 21
  • София
Здравейте.
Взехме за тест HOBOT 298 от сайта, който бях пусала по-назад в темата. Оставихме депозит 700 лв. (за всеки робот е различен, този просто е най-нов и по-скъп). След два дни върнахме робота и си прибрахме депозита без никакъв проблем. Има три магазина в София, от които може да се вземе. Може и по куриер, но ние го взехме от магазина на ул. Гео Милев. В събота работи само той от трите.
Този модел е с контейнер. В контейнера се сипва само препарат от марката, който се продава в магазина - 3 бр. от по 250 мл. са 20 лв. Един брой - 10 лв. За теста ни дадоха от тях препарат - достатъчно количество.
Впечатленията ми: има два режима на работа. При единия пръска и чисти, а при другият не пръска и полира. Роботчето има само един вид подложки, но предполагам, че може да се купят и такива за сухо/полиране. Купени от магазина, подложките струват 49 лв. за 3 броя. В Али експрес ги има и доста по-евтини.
Роботът е сравнително шумен и съответно може да се пуска само в нормални часове - примерно след 10 сутринта, не между 2 и 4 и до 7-8 вечерта. В режима за почистване с препарат на мен ми се стори хаотичен - често запираше някъде по прозореца и изпиуква, че е готов, а всъщност не е. Но това може да се дължи и на зацапаните подложки, тъй като не бяха чистени от доста време прозорците ни Stuck Out Tongue . После на режима без пръскане си мина доста систематично по прозорците, по които го пуснах и не зацепваше така.
Има дистанционно, с което може да си го придвижите на дясно, ляво, горе, долу, да му кажете да пръска или не, да го пуснете и спрете или да го пуснете да чисти в една от три посоки (след които минава на автоматично обикаляне по прозореца). Кабелите бяха достатъчно дълги - и този за тока, и подсигуряващият.
Не успя да се справи с петната (например от засъхнала мазилка или нещо друго). Иначе за общата мръсотия (от дъжд, прах) си я изчисти супер. Част от проблема според мен идва от това, че пръска докато се движи в посоката на пръскане и на практика избърсва напръсканото една секунда, след като е изпръскан препарат. Вярно, че този препарат отива в подложката, но ми се струва, че би чистил успешно и петна, ако се пръснат с малко препарат предварително.
По ръбовете на прозорците остава едно разстояние от 3-4-5 мм., което не успява да почисти. Може да се дължи и на това, че при предните тестове някой е пускал подложките в сушилня и леко ги е свил, но това е само предположение. Ъглите също си остават не идеално изчистени. Оказа се, че и квадратните роботи не могат да изчистят ъглите, защото в четирите ъгъла на робота има сензорчета и всъщност подложката не стига до там.
Чистенето става по-бавно, отколкото очаквах. Ако се хване човек да изчисти прозорците на целия апартамент, би отнело цял ден вероятно.
Пробвахме го и в банята. Закрепва се и се движи без проблем нагоре-надолу, но с този препарат (който си е към робота) не видях никакъв ефект от почистването, а с препарат за баня най-вероятно ще се хлъзга и няма да може да се закрепва добре. Т.е. аз лично виждам ползата от него най-вече в почистването на прозорци.
Като цяло - най-вероятно ще си вземем - точно този модел с контейнера. Но е хубаво човек да има реалистични очаквания спрямо робота.

# 22
Здравейте.
Взехме за тест HOBOT 298 от сайта, който бях пусала по-назад в темата. Оставихме депозит 700 лв. (за всеки робот е различен, този просто е най-нов и по-скъп). След два дни върнахме робота и си прибрахме депозита без никакъв проблем. Има три магазина в София, от които може да се вземе. Може и по куриер, но ние го взехме от магазина на ул. Гео Милев. В събота работи само той от трите.
Този модел е с контейнер. В контейнера се сипва само препарат от марката, който се продава в магазина - 3 бр. от по 250 мл. са 20 лв. Един брой - 10 лв. За теста ни дадоха от тях препарат - достатъчно количество.
Впечатленията ми: има два режима на работа. При единия пръска и чисти, а при другият не пръска и полира. Роботчето има само един вид подложки, но предполагам, че може да се купят и такива за сухо/полиране. Купени от магазина, подложките струват 49 лв. за 3 броя. В Али експрес ги има и доста по-евтини.
Роботът е сравнително шумен и съответно може да се пуска само в нормални часове - примерно след 10 сутринта, не между 2 и 4 и до 7-8 вечерта. В режима за почистване с препарат на мен ми се стори хаотичен - често запираше някъде по прозореца и изпиуква, че е готов, а всъщност не е. Но това може да се дължи и на зацапаните подложки, тъй като не бяха чистени от доста време прозорците ни Stuck Out Tongue . После на режима без пръскане си мина доста систематично по прозорците, по които го пуснах и не зацепваше така.
Има дистанционно, с което може да си го придвижите на дясно, ляво, горе, долу, да му кажете да пръска или не, да го пуснете и спрете или да го пуснете да чисти в една от три посоки (след които минава на автоматично обикаляне по прозореца). Кабелите бяха достатъчно дълги - и този за тока, и подсигуряващият.
Не успя да се справи с петната (например от засъхнала мазилка или нещо друго). Иначе за общата мръсотия (от дъжд, прах) си я изчисти супер. Част от проблема според мен идва от това, че пръска докато се движи в посоката на пръскане и на практика избърсва напръсканото една секунда, след като е изпръскан препарат. Вярно, че този препарат отива в подложката, но ми се струва, че би чистил успешно и петна, ако се пръснат с малко препарат предварително.
По ръбовете на прозорците остава едно разстояние от 3-4-5 мм., което не успява да почисти. Може да се дължи и на това, че при предните тестове някой е пускал подложките в сушилня и леко ги е свил, но това е само предположение. Ъглите също си остават не идеално изчистени. Оказа се, че и квадратните роботи не могат да изчистят ъглите, защото в четирите ъгъла на робота има сензорчета и всъщност подложката не стига до там.
Чистенето става по-бавно, отколкото очаквах. Ако се хване човек да изчисти прозорците на целия апартамент, би отнело цял ден вероятно.
Пробвахме го и в банята. Закрепва се и се движи без проблем нагоре-надолу, но с този препарат (който си е към робота) не видях никакъв ефект от почистването, а с препарат за баня най-вероятно ще се хлъзга и няма да може да се закрепва добре. Т.е. аз лично виждам ползата от него най-вече в почистването на прозорци.
Като цяло - най-вероятно ще си вземем - точно този модел с контейнера. Но е хубаво човек да има реалистични очаквания спрямо робота.

Много, много благодаря за ревюто!
Аз съм набелязала друг модел, но все още се колебая. Тук намерих доста отговори на въпроси, които ми се въртят из ума.

# 23
  • София
Аз не съм убедена на 100% от ползата на контейнера, но мъжът ми предпочита този модел, иначе вероятно щяхме да вземем 268, който им е най-продаваният.
Опитах да напръскам с мой си препарат единия път, но в някакъв момент почва да поднася и да става по-нестабилен. Явно трябва по-малко количество да се пръска.

# 24
Някой да ползва този:
https://www.aliexpress.com/item/32888149114.html?spm=a2g0o.cart. … 00Bi1GcJ&mp=1
Виждам, че общо има 2 дизайна.
Нали днес е 11.11.
И аз съм му хвърлила око на този....Ще съм благодарна от лични впечатления.У нас стъклата са тесни и се чудя дали само няма да го закачам и откачам робота  newsm78

# 25
Както писах и по-горе, поръчах този:
https://www.gearbest.com/electric-window-cleaners/pp_009237738042.html
На 11.11 беше на по-друга цена.
Няма контейнер за препарат.
Излезе точно 300лв до България.
Със смесени чувства съм. Че чисти, чисти и бръмчи, разкарва тези кабели насам натам.
На практика имам 2 прозореца, които като правих навремето, не съобразих, как ще се чисти, защото трябва все едно да излезеш навън. Ами изчисти ги по-добре от колкото аз с дългата бърсалка.
Но сякаш още може.
Но е мързелива работа, залепяш го и сядаш да почетеш, след няколко минути го разлепяш и газ на следващия.
Но за мен това е за поддръжка на прозорците, примерно на няколко седмици веднъж. Ако са занемарени, нищо няма да стане.

# 26
  • София
Здравейте, и аз наскоро купих робот за прозорци и честно казано съм малко разочарована.След почистването прозореца остава на нещо като полукръгове.
Моля за съвет на вече ползващите такива утреди,това нормално ли е или аз не го използвам като хората.

# 27
  • Русе
Моят не прави така. И твоят не би трябвало ...

# 28
  • София
Ние си взехме Hobot 268 в крайна сметка, но още не съм го ползвала - нали ги поизчистих прозорците с тестовия Stuck Out Tongue Winking Eye .
Като го пробвам, ще споделя впечатления.

# 29
пише си в упътването. При прашни прозорци го пускаш първо със сухи гъби да изчисти праха и после с влажни чисти гъби да измие избърсаните прозорци.
а може да си сложила препарат, който не пасва?

# 30
  • София
Благодаря Ви за отговорите,ще го теставам пак през уикенда

# 31
  • Niagara Falls, NY
Ползвал ли е някой магнитна чистачка за прозорци? Намерих една за 60$ и ако е ефективна не бих купила робот.

# 32
майка ми си закупи от Зора наскоро робот на Финлукс,който според мен чисти добре .За начало,ако са много мръсни прозорците,трябва да удариш 1 ръка ,но после всичко прави сама,както и отвън.Препаратчето към него което е
...не ми е ясно ..като се свърши какво правим?
Купуваме от спец. магазин?! Естествено пробвахме с обикновен ,но робота незалепваше за стъклото и нищо не ставаше.

# 33
  • гр.София
Ползвал ли е някой магнитна чистачка за прозорци? Намерих една за 60$ и ако е ефективна не бих купила робот.

Поръчахме такава магнитна чистачка за прозорци, но се оказа, че магнита не хваща при двоен стъклопакет. Нашата е по-евтина (30лв.) и може в това да е проблема. Но така или иначе, след робота-прахосмукачка, сега е наред да се сдобием и с робот за прозорци. Живеем на висок етаж, имаме много прозорци и почти никакво време да ги мием редовно. Аз се колебая между Hobot 268 и Hobot 288. Доколкото разбирам от описанието, втория може да се управлява през телефона

# 34
Тези, магнитните, и аз ги загледах.
Навсякъде съм със стъклопакет, значи няма да стане или поне трябва да се проучи.
Благодаря за подсещането!

# 35
  • София
Аз по-скоро ви препоръчвам 298. Ние си взехме 268, но нещо не съм очарована. Трябваше да тестваме и него и тогава да вземем решение, но се доверих на препоръки на вносителя. Но за мен този с контейнера/резервоара е по-добър.

# 36
Оборудвах се с Liectroux X6. Наистина без контейнерче за препарат е странно. На прозореца ли да пръскам препарат, на парцала ли?

# 37
Оборудвах се с Liectroux X6. Наистина без контейнерче за препарат е странно. На прозореца ли да пръскам препарат, на парцала ли?

Пробвахте ли вече машинката.Ако да ,може ли малко отзиви

# 38
# 39
Бихте ли споделили, дали сте доволни

# 40
Няколко поста понадолу съм писал мнение.

Както писах и по-горе, поръчах този:
https://www.gearbest.com/electric-window-cleaners/pp_009237738042.html
На 11.11 беше на по-друга цена.
Няма контейнер за препарат.
Излезе точно 300лв до България.
Със смесени чувства съм. Че чисти, чисти и бръмчи, разкарва тези кабели насам натам.
На практика имам 2 прозореца, които като правих навремето, не съобразих, как ще се чисти, защото трябва все едно да излезеш навън. Ами изчисти ги по-добре от колкото аз с дългата бърсалка.
Но сякаш още може.
Но е мързелива работа, залепяш го и сядаш да почетеш, след няколко минути го разлепяш и газ на следващия.
Но за мен това е за поддръжка на прозорците, примерно на няколко седмици веднъж. Ако са занемарени, нищо няма да стане.

# 41
  • София
Здравейте,
Сдобихме се днес с Hobot 298.
Изми един прозорец, доста замърсен. Справи се идеално, но от външната страна пръсках допълнително с препарат, че беше много мръсно. Следващия път, като няма да чакам такова замърсяване, ще стане и без допълнителен препарат.
Подложките попиват много добре и не остават бели следи.
Става по-бавно отколкото на ръка, но в крайна сметка целта е човек да си помогне, и да не се мъчи с трудно достъпни прозорци. И да си мие по-често прозорците, което е по-трудно достижимо като действа на ръка Blush, особено ако не разполага с много време. Роботите докато чистят, може да се свърши нещо друго, или да се посвети време на семейството, или да се отдъхне.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 18:02 от nati_nat

# 42

Пробвахте ли вече машинката.Ако да ,може ли малко отзиви

Според мен оставя следи. Аз обичам да са ми обсолютно прозрачни стъклата, така че си ги чистя по стария начин. Сестра ми обаче е много доволна от същия робот. Мисля, че трябва на сухо да се ползва, за най-добър резултат.
За плочките в банята е идеален, ако имаш площи разбира се.

# 43
  • София
Аз в крайна сметка съм по-скоро разочарована. Наистина са по-скоро за поддръжка тези роботи, отколкото за качествено почистване. Отделно си отнемат доста време. Залепи, отлепш, завържи (за обезопасяване), пусни ръчно, ако не почисти някои участъци като хората. Отделно бързо се замърсяват подложките, трябва да имаш резервни и да сменяш често. Досадно си е.
Но пък като имаме два огромни прозореца и половина, които не се отварят и сме на шести етаж, си е някакво, макар и не идеално решение.

# 44
  • София
zazu1, залепване, отлепване и завързване на обезопасително въже (аз го вързвам само на неотваряемите прозорци, отваряемите крила ги отварям навътре и не връзвам) е за няма и 2-3 минути. Не отнема време, нито изисква усилия колкото да измиеш на ръка целия прозорец. И то да са 1-2 прозореца, но не са, отнема ми минимум половин ден за всичките. Отделно сме пълни с огледала. И измива добре.
Да, 3-те подложки са малко, добре е още един резервен комплект. От вчера го имам и още не съм преполивила прозорците, но те и са много мръсни и отвън и отвътре от парното.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 23:53 от nati_nat

# 45
  • София
Здравейте, аз отскоро съм с Hobot 298.За доволство съм повече от доволна. Мие момчето. Обаче спря да ми пръска пръскалката. Избърсах я със суха чиста кърпа както пише в указанието. Тц не ще да пръска. Не че не си опръсквам прозореца с друг препарат и пак мие, ама 400лв. беше разликата от модела без пръскалката. Да имате идея как да отпуша ултразвуковата пръскалката или ако не е запушена въобще да реша проблема.

# 46
  • София
Не е ли гаранционна?

# 47
  • София
Питай по телефона от където си я купила. И ако е в гаранция да я оправят.
Моя в кутията има една резервна. И ти ако имаш такава опитай да я смениш и ще видиш дали там е проблемът или нещо се е повредило в електрониката.

# 48
  • София
Тази с пръскащия режим има и режим сухо почистване. Нещо от дистанционното се сменяше. Да не би него да сте пуснали просто?

# 49
  • София
Запушила се беше. А пръскалката не е гаранционна. Мъжа ми я разглоби и я пусна на пароструйката дано работи ...Много куцо е измислена с ултразвуковата пръскалка, ако беше като на колите нямаше да се запушва от най-малкото прахче. Иначе чисти Simple Smile

# 50
Здравейте , някой използва ли  безкабелен робот за прозорци ? Взехме за проба Мамибот, изчисти , но на мен не ми хареса това , че трябва да е постоянно включена в контакт , за да работи .
Моля , ако някой има безкабелна да сподели мнение Hug

# 51
Здравейте, включвам се в темата. По принцип чета ревюта, гледам мнения и проучвам предварително ужасно много всичко.

Не знам какво се бъгнах, но поръчах ето това роботче абсолютно спонтанно и го чакам сега, до няколко дни ще го доставят Simple Smile Някой има ли отзиви?
Надявам се да ми е от помощ за външни прозорци с труден достъп, но като гледам, ще трябва да взимам някакъв по-дълъг кабел...

BOBOT Robot  win3060

https://www.aliexpress.com/item/4000150706242.html?spm=a2g0s.904 … .0.bc634c4dQUI26c

# 52
  • София /Абсурдистан
Да се запиша при вас и аз. Мисля да купувам БЕТТИ като на Ън. Дали тя има пръскалка?

# 53
# 54
Здравейте, включвам се в темата. По принцип чета ревюта, гледам мнения и проучвам предварително ужасно много всичко.

Не знам какво се бъгнах, но поръчах ето това роботче абсолютно спонтанно и го чакам сега, до няколко дни ще го доставят Simple Smile Някой има ли отзиви?
Надявам се да ми е от помощ за външни прозорци с труден достъп, но като гледам, ще трябва да взимам някакъв по-дълъг кабел...

BOBOT Robot  win3060

https://www.aliexpress.com/item/4000150706242.html?spm=a2g0s.904 … .0.bc634c4dQUI26c

поне има добър рейтинг Simple Smile

# 55
Здравейте, имам робот прахосмукачка, който и мие пода и съм много доволна.
Сега видях темата и за такъв за прозорци.
Всички добре звучи, ни на мен най&големият ми проблем са белите дограми от едната страна на къщата. Във всяка цепка се събира мръсотия и трудно ги чистя.
Роботът мие стъклата, а дограмата вие ли си я чистите?

# 56
  • София
Дограмата ръчно)

# 57

С какво стигате до трудно достъпните места ?

# 58
  • София

С какво стигате до трудно достъпните места ?
С подръчки стрдства.Аз си купих професионална телескопична дръжка, на кояъо се закачат малко и голямо перо, кече за търкане и препарат.

# 59
Все се успокоявам, че отвън и без това не се вижда колко са чисти дограмите.
Горният ред стъкла и на трите ми тераси са от матирано стъкло.

# 60
  • София /Абсурдистан
Пред риска да падна, предпочитам да си стоят прашни.

# 61
  • Бургас
Привет дами,
какво ще кажете за този заслужава ли си?

https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-roboti/Prahosmukach … prozorci/p/810604

# 62
Аз за себе си съм решила след време да си взема това

https://m.youtube.com/watch?v=xihoIgj-K_E&t=11s

# 63
  • София /Абсурдистан
Аз за себе си съм решила след време да си взема това

https://m.youtube.com/watch?v=xihoIgj-K_E&t=11s
А каква му е цената и от къде се купува?

# 64
Не съм го търсила по сайтовете тъй като няма да го копувам скоро. Ето сайта на производителя

https://www.storececotec.com/en/33-window-robot-vacuum-cleaners

# 65
  • Бургас
И е намален ..

# 66
След като преди години открих роботите и се сдобих с прахосмукачка и подомиячка...следваше робот за прозорци..
Та дойде му времето и на него.
В четвъртък го поръчах, петък пристигна.
Прочетох тази тема, още малко в някой друг сайт, та реших да не чакам поръчки от Китай и тъй като не бях сигурна колко ще го ползвам, че обикновено купувам нещо с голямо желание и обяснявам как едва ли не всеки ден ще го ползвам, пък след първата седмица вече събира прах в някой шкаф и с робота така, реших да взема някой по - евтин...да си начеша крастата, както се вика.
И от вчера съм собственичка на Mamibot w120T
Пусках го вчера и днес.
Първи впечатления:
Нямаше препарат към него, само празен пулверизатор, та си купих препарат за стъкла с алкохол.
Може и да сте писали, ама пак да питам вие с какъв препарат го ползвате?
Та пускахме го по стъкла, огледала...
Като от огледалото, дори успя да падне, но то е на гардероб не е на цялото крило, заоблено е и явно не е подходящо...от ниско падна, нищо му няма.
На стъклата...резултата е приличен, тук, таме остава обаче отпечатък от кърпата...като най - вече, когато е приключил и го изкл и свалям от стъклото...там дали го натискам аз по - силно, докато го изкл, ама все е отбелязана кърпата по стъклото.
Само на едно стъкло го пуснахме от външна страна и аз избягах в другата стая, че имах притеснения, дали няма да падне и не исках да гледам 😁 Ама справи се...жив е.
Имам въпрос за обезопасителното въже. Предполагам всички са на този принцип...не може да работи без него...поне моя, ММ реши да го махне, ама не иска да тръгва без него...това не е въпросът.
Как да си задам въпросът без да звуча, като невежа...ама смятах че въжето предпазва робота, а като гледам на моя колко е дълго и то трябва да е за да може да обикаля прозореца оставам с впечатление, че е по - скоро, за да не падне на някой на главата отвън.
А вътре като е...то въжето виси и да падне робота, въжето няма да го задържи...трябва на тавана да го вържа да виси 😁
Края на въжето е с карабинер, поне моя модел...
Та вие къде и как го връзвате това въже?
Не е много шумен, търпи се.
Когато има някакъв проблем например сух прозорец, суха кърпа или на безрамкови прозорци...аз на стъклена маса го пробвах де...или когато е приключил пищи, като звука е като камион, който дава назад...нз дали се сещате...дразнещо е...ама да се чува от далече.
Та това са ми първите впечатления...приличен резултат...аз без това не обичам да бърша стъкла и рядко го правя..така че доволна съм.
Подложките вчера ги изпрах...пишеше в студена вода с препарат...аз сложих прах за пране и със съвсем леко потъркване си станаха чисти.
Имам 2 бр жълти, които пише че са за силно замърсени прозорци и се ползват за сухо почистване...пробвах едната, ама някак се виждаше как търка на сухо и все едно се мъчи робота...разлика не видях...та не знам дали ще ги ползвам.
И 2бр за мокро, ама трябва да взема още един комплект да ги сменям примерно по 1 подложка на стая.

# 67
  • София /Абсурдистан
За големи огледала тези роботчета стават ли?

# 68
След като преди години открих роботите и се сдобих с прахосмукачка и подомиячка...следваше робот за прозорци..
Та дойде му времето и на него.
В четвъртък го поръчах, петък пристигна.
Прочетох тази тема, още малко в някой друг сайт, та реших да не чакам поръчки от Китай и тъй като не бях сигурна колко ще го ползвам, че обикновено купувам нещо с голямо желание и обяснявам как едва ли не всеки ден ще го ползвам, пък след първата седмица вече събира прах в някой шкаф и с робота така, реших да взема някой по - евтин...да си начеша крастата, както се вика.
И от вчера съм собственичка на Mamibot w120T
Пусках го вчера и днес.
Първи впечатления:
Нямаше препарат към него, само празен пулверизатор, та си купих препарат за стъкла с алкохол.
Може и да сте писали, ама пак да питам вие с какъв препарат го ползвате?
Та пускахме го по стъкла, огледала...
Като от огледалото, дори успя да падне, но то е на гардероб не е на цялото крило, заоблено е и явно не е подходящо...от ниско падна, нищо му няма.
На стъклата...резултата е приличен, тук, таме остава обаче отпечатък от кърпата...като най - вече, когато е приключил и го изкл и свалям от стъклото...там дали го натискам аз по - силно, докато го изкл, ама все е отбелязана кърпата по стъклото.
Само на едно стъкло го пуснахме от външна страна и аз избягах в другата стая, че имах притеснения, дали няма да падне и не исках да гледам 😁 Ама справи се...жив е.
Имам въпрос за обезопасителното въже. Предполагам всички са на този принцип...не може да работи без него...поне моя, ММ реши да го махне, ама не иска да тръгва без него...това не е въпросът.
Как да си задам въпросът без да звуча, като невежа...ама смятах че въжето предпазва робота, а като гледам на моя колко е дълго и то трябва да е за да може да обикаля прозореца оставам с впечатление, че е по - скоро, за да не падне на някой на главата отвън.
А вътре като е...то въжето виси и да падне робота, въжето няма да го задържи...трябва на тавана да го вържа да виси 😁
Не е много шумен, търпи се.
Когато има някакъв проблем например сух прозорец, суха кърпа или на безрамкови прозорци...аз на стъклена маса го пробвах де...или когато е приключил пищи, като звука е като камион, който дава назад...нз дали се сещате...дразнещо е...ама да се чува от далече.
Та това са ми първите впечатления...приличен резултат...аз без това не обичам да бърша стъкла и рядко го правя..така че доволна съм.
Подложките вчера ги изпрах...пишеше в студена вода с препарат...аз сложих прах за пране и със съвсем леко потъркване си станаха чисти.
Имам 2 бр жълти, които пише че са за силно замърсени прозорци и се ползват за сухо почистване...пробвах едната, ама някак се виждаше как търка на сухо и все едно се мъчи робота...разлика не видях...та не знам дали ще ги ползвам.
И 2бр за мокро, ама трябва да взема още един комплект да ги сменям примерно по 1 подложка на стая.
Моят Мамибот си дойде с 6 или 8 комплекта кърпи, ама няма такива жълти. Въжето си го нагласям според височината на прозореца и дали вън или вътре съм го пуснала и го вързвам най-често за дръжката на прозореца. Може и за крака на някой стол или маса. Имаме го вече втора година и съм си много доволна.

# 69
  • Варна, България
Аз имам робот за чистене на прозорци Finlux. Купих го от Зора по време на Черния петък. Чистенето на прозорци ми е от най-неприятните домакински задължения... Използвала съм го няколко пъти - в комплекта има малък спрей, микрофибърни лепящи модули, обезопасително въже. Връзвам го за дръжката на прозореца.
Живея на 3 етаж и първият път му треперих като чистеше от външната страна. Не мога да го оставя без надзор. Има сигнализация, когато и готово или ако се разхерметизира, както и вакуумът държи известно време, ако падне батерията.
Ако микрофибърните модули са много мокри, оставя следи. Не трябва да е мокър прозореца, защото не "хваща" добре вакуума.
Като недостатък отчитам (за мен), че едната ни тераса е с плъзгащо остъкление, което няма рамка и за там не мога да го използвам. Има изискване за височина на рамката -като всеки робот със сензори, му е необходимо "указание" къде е ръба/края.
Не бих казала, че е най-перфектното почистване, но пред варианта аз да го правя сама, ми е голям + Simple Smile

# 70

И моите чуденки бяха точно свързани с въжето, и стигнах до същия извод .. И според мен е сложено - ако чистиш външни прозорци на 16ти етаж - в случай че падне, да не тресне, не дай си боже, някой на тротоара долу.

И аз мисля да го махна някак, може би ще го отрежа, защото сигурно иска да засича, че е сложено. При мен няма опасност да ударя някой.

В интерес на истината, аз чистя само с вода с много малко оцет, не с препарат (май на опътването имаше насоки да не се ползват силни препарати, или нещо такова ми се върти в главата).

# 71
  • софия
Привет, обмислям закупуване на робот за прозорци. Виждам, че има няколко марки - Hobot, mamibot, cecotec и още разни. Хобот 298 е с пръскачка, но малко скъпичко май ми идва..Пръскачката от голямо значение ли е или може и без нея ? Виждам hobot 288 без пръскачка, доста по - евтин от 298 ..ако върши същата работа. Също така - кръгъл или квадратен?  А има и безжичен на ecovacs, но той вече е мн скъп, а и на батерия работи само около 50 мин.

# 72
Имаме на Керхер, хубав е, но много зависи колко площ искате да чистите.
На къща с прозорци от горе до долу нямам нерви да ѝ се гъзурча цял ден, та фирма 4 пъти подишно е повече от задоволителна за мен.

Иначе, хубава е машинката, добре работи. Много добре почиства стъклата в баните, плочките и тн.
Нашата беше нещо от порядъка на 300лв, но има и по-евтини, които вършат същата работа, просто са с по-малко приставки.

# 73
  • софия
Имаме на Керхер, хубав е, но много зависи колко площ искате да чистите.
На къща с прозорци от горе до долу нямам нерви да ѝ се гъзурча цял ден, та фирма 4 пъти подишно е повече от задоволителна за мен.

Иначе, хубава е машинката, добре работи. Много добре почиства стъклата в баните, плочките и тн.
Нашата беше нещо от порядъка на 300лв, но има и по-евтини, които вършат същата работа, просто са с по-малко приставки.

Aхааа, не знаех, че имат робот керхер. Аз имам разни неотваряеми и с тази идея искам.

# 74
  • София
Аз също ще купувам и мислвх Хобот с пръскачка. Нямаме много, много прозорци - като за един обикновен апартамент. Но не знам какво да очаквам и още не съм пристъпила към покупката

# 75
  • софия
Аз също ще купувам и мислвх Хобот с пръскачка. Нямаме много, много прозорци - като за един обикновен апартамент. Но не знам какво да очаквам и още не съм пристъпила към покупката

Аз поразпитах и май не е толкова важно да е с пръскачка. Може да се намокри парцалчето или прозореца, ако има достъп. Hobot 288 ми се струва удачен вариан - 200 лв е разликата с 298

# 76
Записвам се да следя. Имаме много прозорци и от мин.година се каня да си купя, но чета отзиви и се отказвам, и наемаме фирма. Но ако на пазара има толкова бюджетни предложения, които вършат работа, си струва да спестя влизането на чужди хора в жилището.

# 77
  • софия
Записвам се да следя. Имаме много прозорци и от мин.година се каня да си купя, но чета отзиви и се отказвам, и наемаме фирма. Но ако на пазара има толкова бюджетни предложения, които вършат работа, си струва да спестя влизането на чужди хора в жилището.

На Hobot са между 400 и 750...По-евтино може би някакви китайски алтернативи

# 78
  • София

Аз поразпитах и май не е толкова важно да е с пръскачка. Може да се намокри парцалчето или прозореца, ако има достъп. Hobot 288 ми се струва удачен вариан - 200 лв е разликата с 298

Ами не знам. Казаха ми, че без пръскачка било загуба на пари и само му седиш да се занимаваш с него. Искам като Румбата - пускам я и тя си чисти без да се занимавам и да я следя.

# 79
  • софия
Цитат
Ами не знам. Казаха ми, че без пръскачка било загуба на пари и само му седиш да се занимаваш с него. Искам като Румбата - пускам я и тя си чисти без да се занимавам и да я следя.

За съжаление трябва да се мести от прозорец на прозорец Simple Smile)))

# 80
  • Пловдив
Доста време се чудех и аз какъв робот да си взема. Имаме робот Xiaomi S50 и понеже сме много доволни от нея, поръчахме и такъв робот за прозорци - Hutt W66.
Чаках го 3 седмици, да дойде и от днес вече е в ръцете ми (на прозорците де Laughing) Упътването му е само на китайски и се мъча с гугъл преводача, да си изясня кое как Rolling Eyes Чисти супер, но не мога да му подкарам пръскачките Rage
Ако някой има модела, може ли малко помощ Simple Smile

# 81
  • софия
Доста време се чудех и аз какъв робот да си взема. Имаме робот Xiaomi S50 и понеже сме много доволни от нея, поръчахме и такъв робот за прозорци - Hutt W66.
Чаках го 3 седмици, да дойде и от днес вече е в ръцете ми (на прозорците де Laughing) Упътването му е само на китайски и се мъча с гугъл преводача, да си изясня кое как Rolling Eyes Чисти супер, но не мога да му подкарам пръскачките Rage

Може ли снимка или линк на този модел?

# 82
  • Пловдив
Ето линка, от който го поръчах: BGN 356.48  20%OFF | XIAOMI MIJIA HUTT W66 Electric Window Cleaner Robot for home Auto Window Cleaning Washer Vacuum Cleaner Fast Safe Smart Planned
https://a.aliexpress.com/_mrAYiE3
Цената беше 209 долара, сега гледам, че е по-висока. Митница мина в Холандия, а до нас го донесоха Спиди, без допълнително оскъпяване.

Скрит текст:

# 83
  • софия

Ахаа, интересно изглежда, не знаех, че xiaomi имат такъв с пръскане

# 84
  • Пловдив
Нов модел е
Докато се наканя да поръчам предния (W55), взеха, че пуснаха този Simple Smile

# 85
  • софия
Нов модел е
Докато се наканя да поръчам предния (W55), взеха, че пуснаха този Simple Smile

И как е? Simple Smile доволна ли си? .

# 86
  • Пловдив
Изключително Heart
В банята още не съм го пробвала, но тези дни ми  беше много натоварено.

# 87
  • Sofia
И аз се интересувам. Имам доста неудобни прозорци фиксове и не може добре да се измие с обикновена стъклочистачка.

# 88
  • София
Въжето връзвам за тръбите на парното най-често. То пази да не падне на някого на главата най-вече.
Моят няма контейнер, но за този модел, който беше с контейнер, продаваха и препарат по 10 лв. бутилката или 3 за 20 лв. (ако не греша).
Аз си пръскам самия прозорец с какъвто препарат имам за прозорци.

# 89

Здравейте, доволна ли сте от този робот, тъй като го гледам за купуване и разбрахте ли има ли минимален размер на прозореца, за да чисти. Бях чела някъде, че трябва да е над 45см.

# 90
  • Пловдив
Роботът е страхотен Simple Smile
Даже вчера поръчах още 2 за приятели.
Най-малкото прозорче, което съм чистила с него е отдушник с размери 39/42 см. Справя се без проблеми.
Проблем има с безпрофилното остъкление на балкона - един път минава през свързващите ленти, един път не Rolling Eyes Вече стъклата там ги мия само събрани, защото ме е страх, че като се качи върху свързващата лента, губи част от вакуума и да не стане инцидент. не, че се е случвало, но страх лози пази Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 яну 2021, 14:58 от sweet_maniche

# 91
Робота е страхотен Simple Smile
Даже вчера поръчах още 2 за приятели.
Най-малкото прозорче, което съм чистила с него е отдушник с размери 39/42 см. Справя се без проблеми.
Проблем има с безпрофилното остъкление на балкона - един път минава през свързващите ленти, един път не Rolling Eyes Вече стъклата там ги мия само събрани, защото ме е страх, че като се качи върху свързващата лента, губи част от вакуума и да не стане инцидент. не, че се е случвало, но страх лози пази Simple Smile

Много благодаря за отговора.
Може ли линк само от къде ги поръчахте. Аз намерих в София на 419лв. С гаранция

# 92
  • Пловдив
И моят, и тези на приятелите ги взех от Китай. Двата от вчера излезнаха на цена 734 лева и някакви стотинки

# 93
Момичета, имате ли наблюдени как се държат роботите върху по-малки прозорци?
ММ ми подари робот, но при теста на малкото стъкло в долната част на врата, се изтропка на земята.

# 94
Трябва си им площ , за да могат да се нагласят да работят. В къщи имаме 2 тесни прозореца, на които въобще не го пускаме.

# 95
Малко е стъклото - 54/40 см, но има място за  разходка и си се връткаше. Така  и не разбрах какво се случи, та падна. Май се сбута нещо в дограмата. Същото стъкло отвътре, си го изми без проблеми.

ПС Забелязвам някои недостатъци в настройките за движение - липсва хоризонтално миене в двете посоки, за да може да минава с долния намокрен с препарат диск и после с горния сух и полиращ. Така отгоре на стъклото само полира, миещия не стига до крайната височина, а отдолу само мие и замазва, полиращият диск не стига до долу.

# 96
  • Пловдив
И моят, и тези на приятелите ги взех от Китай. Двата от вчера излезнаха на цена 734 лева и някакви стотинки

Може ли линк? От Европейски склад ли?

# 97
  • Пловдив
Разбира се Simple Smile
От този продавач съм взела всичките досега - винаги от Полша поръчвам. Идват със Спиди, но те не известяват, така че трябва да следите поръчката и когато пише, че е в БГ, да отидете до най-близкия Ви офис и да си го потърсите там.

# 98
На мен ми се обадиха по телефона от спиди. Съветвам Ви, ако си поръчвате, да си вземете и допълнителни подложки (на мен ми бяха недостатъчни).

# 99
  • Пловдив
Може ли линк? От Европейски склад ли?
В услуга на Puss in boots, ще цитирам недолюбваната тук група във фейсбук, където роботът може да се закупи от европейски склад за 202 $ в момента. Групата и обявата:
https://www.facebook.com/groups/795791053941687/permalink/1714823998705050
Администраторът ще Ви даде код за отстъпка, за да получите робота на тази цена /ако желаете, разбира се!/.
Тук не го долюбват, защото печелил от нас, купувачите. Но пък, че човекът си губи времето и, че ние също печелим, няма значение, важното е да плюем... Wink Аз лично съм купувала 2 робота от него, съдейства, обяснява и най-вече, цената е възможно най-ниската, която може да откриете, защото договаря специални цени, за клиенти, които той е довел.
Изборът е ваш Simple Smile
А за Спиди, аз давам личен адрес, защото доставката си е безплатна и ми го носят в офиса на работата.
Живи и здрави!

# 100
  • София
Да раздвижим темата. Някой има ли този робот: Робот за миене на прозорци iHunt Robot Window AutoClean. Чудя се, аз ли изтеглих късата клечка или всички са некачествени. При мен работи само 2 часа. Хубаво чистеше и миеше. Обаче след това светна една червена светлина и дотам.

# 101
Хм! Упътване, указания за употреба? Гаранция?
Нейде из нета няма ли инструкции?
Лошо инъче...

# 102
  • София
В упътването /на английски и румънски/ няма такава грешка. Гаранция има. Яд ме е, защото чистеше добре. Не го очаквах. Всички мнения за него бяха много положителни.

Май само аз пиша. Направих рекламация и ще ми върнат парите.
Обаче е голям кеф с робот за миене на прозорци. Сега търся отново да си купя. Давайте предложения. Дали да чисти на сухо или на мокро? Този, който опитах чистеше добре и със сухи парцалчета. Но опитът ми беше само от вътрешната страна на прозорците, а те са по-чисти. Като, че ли с леко напръскване се получаваше по-добре.
Споделете от кой модел и вид сте доволни, моля.

# 103
И аз следя темата, ама не пиша, защото още нямам. Много съм се наточила да си взема, но и аз събирам отзиви.

# 104
А аз чакам да паднат цените 😉

# 105
  • Карлово
И аз, ама черният петък е далеееч.

# 106
Иначе съм харесала Hobot 298, но 750 са ми отвъд психологическата бариера.

# 107

BOBOT Robot  win3060

Може ли да споделите впечатления?

# 108
  • софия
Миналата седмица получих HUTT и вече успях да го пробвам на различни повърхности - огледало, стъкло и вратите на гардеробите. Общо взето съм доволна, защото не търкам аз с парцала. Малко е бавен за моите очаквания, но пак съм доволна, защото не върша аз работата. Докато пълзи си върша нещо друго. При всички положения е добра отмяна.
Единственото, което не ми харесва е, че след изсъхване виждам чертите на пътя му по повърхностите под определен ъгъл. Подозирам, че е защото не съм ползвала препарат, а пусках само с вода.

# 109
  • София
Тази HUTT, която е топ 1.
https://robot-za-miene-na-prozorci.pazaruvaj.com/
И аз я оглеждам.
Чудя се, дали тези продълговатите с 2 ринга, които се въртят не чистят по-добре от квадратните, които се движат праволинейно.
Тази, която пробвах нямах забележки за чистенето. Освен, че я мързеше и накрая спря.

# 110
Тази HUTT, която е топ 1.
https://robot-za-miene-na-prozorci.pazaruvaj.com/
И аз я оглеждам.
Чудя се, дали тези продълговатите с 2 ринга, които се въртят не чистят по-добре от квадратните, които се движат праволинейно.
Тази, която пробвах нямах забележки за чистенето. Освен, че я мързеше и накрая спря.
И аз това се чудех. Дали като се въртят няма да чистят по-добре. Само че, като подложките са кръгли ,няма да почистят ъглите.
От много години си мечтая за робот за прозорци. Утре ще отида да си купя Хобота 298. Вчера си взех Уинбот Х ,но се оказа дефектен- не искаше да се зарежда и го върнах. Ще пиша отзиви.

# 111
  • София /Абсурдистан
Разбира се Simple Smile
От този продавач съм взела всичките досега - винаги от Полша поръчвам. Идват със Спиди, но те не известяват, така че трябва да следите поръчката и когато пише, че е в БГ, да отидете до най-близкия Ви офис и да си го потърсите там.
Да се запиша при вас и аз. За колко време пристига роботчето от Али-то? Има ли пръскалка и екстрактор за водата?

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 12:17 от The Iron Lady

# 112
  • София /Абсурдистан
И аз планирам такава покупка. Все още проучвам.

# 113
  • Русе
Лейди, гледай да има вградена пръскачка, иначе не си е работа да пръскаш постоянно.

# 114
Ели_дечкин  какъв е твоя робот с вградена пръскачка ?

# 115
  • Русе
Моят няма и затова препоръчвам да е с вградена.

# 116
  • софия
HUTT е с вградена пръскачка.

# 117
  • Пловдив
W66 има контейнер и дюзи, а W55 - не. Вторият само съм го виждала, не съм пробвала как е.
Дойде за 2 седмици до БГ и още 4-5 дни ми отне, да го открия в кой офис на куриер е Rolling Eyes

# 118
  • София /Абсурдистан
А има ли някаква гаранция и ако нещо се развали, къде се поправя?

# 119
  • София /Абсурдистан
Кой модел? А екстрактор за водата има ли? Иначе на мен не ми пречи да напръскам, но къде отива после водата, ако няма екстрактор?
И друго да попитам - с какъв препарат работи машинката?

# 120
  • Пловдив
Гаранция - ако се закупи от БГ. На доста завишена цена Smirk
Опитът ми от последните петнадесетина години е, че тук винаги се намира причина, поради която да не уважат гаранцията, затова и техника купувам само от магазини, за които знам, че няма проблем с ползването на гаранция (ако се наложи). Това, което не намирам в асортимента им, поръчвам от чужбина и обикновено е на доста по-изгодно цена)

# 121
  • в 1001-та нощ
Аз гледах разни клипчета - препоръчват да не се пръска много - защото се затруднява движението на робота. А тези с контейнерите са доста скъпи - по 700 лв.

Пръска се с препарат за стъкла - доколкото разбрах.

# 122
  • софия
Кой модел? А екстрактор за водата има ли? Иначе на мен не ми пречи да напръскам, но къде отива после водата, ако няма екстрактор?
И друго да попитам - с какъв препарат работи машинката?
Миналата седмица получих HUTT и вече успях да го пробвам на различни повърхности - огледало, стъкло и вратите на гардеробите. Общо взето съм доволна, защото не търкам аз с парцала. Малко е бавен за моите очаквания, но пак съм доволна, защото не върша аз работата. Докато пълзи си върша нещо друго. При всички положения е добра отмяна.
Единственото, което не ми харесва е, че след изсъхване виждам чертите на пътя му по повърхностите под определен ъгъл. Подозирам, че е защото не съм ползвала препарат, а пусках само с вода.
Препарат в робота не се слага, пръска се върху повърхността.

# 123
  • София /Абсурдистан
Много благодаря за инфото!

# 124
  • София /Абсурдистан
Да, тук наистина е много по-скъпо. Ще огледам още малко за модели. Благодаря за информацията!

# 125
Здравейте Simple Smile Реших да си купя Hobot 298 с вграден контейнер. Някой поръчвал ли е от този сайт
https://roboshop.bg/hobot-298-s-vgraden-konteiner.html?gclid=Cjw … UCsxoC-JoQAvD_BwE , коректни ли са? При проблем, дали ще реагират?

# 126
Нямат имейл .
Нямат телефон. В 21 век.
Има само някакъв адрес, който не знам колко е реален.
Как ще се свържеш с тях при проблем? Никак.

# 127
На контакти виждам телефон, адрес  и имейл, но никъде не мога да намеря отзиви за този магазин. Ще заложа на еМаг, все пак е официален вносител.

# 128
Права сте, има телефон и мейл. Аз отворих контакти долу в черната лента, но от мобилния, и само адрес и то без град видях. Вероятно е бил при мен проблема.
Но все таки, гаранции че ще се отзоват при евентуален проблем, няма..по-скоро клонят към нула, съдейки от опита си.
Бих заложила, и винаги го правя, на изпитан и сериозен магазин/сайт.

Каква е разликата в цената в двата магазина? Ако е малка, не си заслужава риска от неизпитан търговец, според мен поне.

# 129
В еМаг е 735, а в дригият сайт е по-скъп - 749. Не знам защо реших, че като сайта е  робо...ще е по-специализиран Simple Smile

Поръчах, нямам търпение... Simple Smile

# 130
Ще очакваме отзиви😀

# 131
На първо четене съм адски разочарована...С един прозорец, който мия на ръка за 10 мин, трябваше да пусна робота поне 10 пъти...много маже Sad Довечера по- обстойно, може пък да му хвана цаката...

# 132
  • в 1001-та нощ
Аз от такива съображения се отказах. Сега ползвам една машинка на Керхер, с която буквално минавам и воала... като в рекламите. А с робота ми се струва, че ще съм доста по-ангажирана.

# 133
За мен роботите са полезни за външната страна на прозорците. Иначе при мен, ако са много замърсени прозорците, го пускам 2 пъти на сухо, след това пръскам прозорците с препарат 2-3 пъти. Всеки път слагам чиста кърпа.

# 134
  • софия
Имам Керхер за прозорци, имам кърпа Тъпъуеър за прозорци (велика е) и HUTT. Ако трябва да се лиша от някое, това ще бъде Керхера. Не че не чисти добре, но в сравнение с другите две, за мен е най-зле.
Недостатъкът на робота е, че е бавен. Но можеш да го оставиш да си пълзи и да вършиш друга работа. Нямаш особен ангажимент.
Но, ако някой измисли как да се чисти и мие дограмата безболезнено, ще се нареди да хората измислили пералнята и миялната.

# 135
  • София
Наистина е досадно и отнема време, но аз не се сещам за друг начин да измия външна огромни неотваряеми прозорци на 6 етаж.

# 136
Така...за 1 час успях да измия и един прозорец от плъзгаща дограма. Пак е замазано, но предвид, че сме на 6 етаж, няма как да измия от външна страна. За да има ефект от робота, трябва първо хубаво да се махне прахоляка, иначе така размазва...не е истина. Очаквах наистина нещо различно - пускаш и от първия път блесва. Да, ама не.. да не говорим, че в краищата няма начин да почисти. Прехвалената пръскалка пръска когато и скимне и толкова пестеливо, че накрая парцала остава сух. Започнах да пръскам с Медикс, но пък тогава робота започва да засича и аха-аха да падне.  Може и да не падне, но аз му треперя. Чудя се другите роботи, които са без пръскачка и се налага ръчно да се пръска прозореца - как се справят? Ако някой има опит с такъв робот, нека сподели, защото зацапването е именно от липсата на течност. Та с две думи - първо трябва да се изчисти прозореца от голямата мръсотия и после поне два пъти да се пусне робота + допълнително опръскване с препарат. Явно вътрешните прозорци ще си гии мия с Керхера, а робота ще се ползва за терасите. Две тераси по 8 метра, отиде ми отпуската...Аааа и явно трябва да мине стреса от цената, че да го оставиш да си бръмчи сам. Аз стоя и го държа за въженцето, че още ми се свиди. Я кажете, като си приключи програмата и изпищи, колко време ще стои захванат за прозореца?

# 137
И с уреда за прозорци тип прахосмукачка който е, също първо трябва хубаво да намокриш и обереш мръсотията с вода.

# 138
  • Пловдив
аз съм с hutt 66, наистина пръскането е минималистично, даже в началото си мислех, че е развален, но му свикнах и нямам ядове.
Първоначално от вън пръскам обилно само с вода и пускам робота на режим Х2.
След като спре, сменям подложката и напръскам стъклото с препарат, след което го пускам да чисти. Няма проблем с това, че е напръскано стъклото.
В банята му треперих първият път защото са ми релефни плочките, но след като не се преби нито веднъж, вече и там си го оставям да чисти сам и като се сетя, ходя да го преместя на другата стена.
Стоял е и 2 часа, след като е изчистил - забравих го и отидох да пия кафе с приятелка Rolling Eyes

# 139
  • София
При Hobot просто трябва да си поръчаш допълнителни подложки от китайските сайтове и да ги сменяш. Нормално е да се замърсяват бързо, ако не са чистени скоро, а и с тези пепеляци поне в София.
Едните са за мокро, другите за сухо - като вече са минати с мокрите ги дополираш със тези за сухо.
Иначе аз си пръскам с препарат, но не трябва да прекаляваш, защото роботът се хлъзга.

# 140
И с уреда за прозорци тип прахосмукачка който е, също първо трябва хубаво да намокриш и обереш мръсотията с вода.
Какъв е този уред? От вътрешната страна на терасата - горе-долу става да се поизмие, но от външната ми е голяма мъка...

аз съм с hutt 66, наистина пръскането е минималистично, даже в началото си мислех, че е развален, но му свикнах и нямам ядове.
Първоначално от вън пръскам обилно само с вода и пускам робота на режим Х2.
След като спре, сменям подложката и напръскам стъклото с препарат, след което го пускам да чисти. Няма проблем с това, че е напръскано стъклото.
В банята му треперих първият път защото са ми релефни плочките, но след като не се преби нито веднъж, вече и там си го оставям да чисти сам и като се сетя, ходя да го преместя на другата стена.
Стоял е и 2 часа, след като е изчистил - забравих го и отидох да пия кафе с приятелка Rolling Eyes

Значи не е проблем водата/ препарата...не ти ли зацикля за момента, когато срещне мокро петно? Моя се чуди да продължи ли, да падне ли...Пффф, ще го ползвам, няма как, но явно пак ще трябва ръка да пипне... Сега се присещам, че на ревютата всички прозорци си бяха чисти и подложката не става черна...а моите и трите се изцапаха за 2 прозореца. При нас е голям вятър, голям прахоляк...