Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 288
  • 758
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 694
То това има 30кв тераси само Simple Smile

# 226
  • Мнения: X
Дадената скица  е на цялата плоча, ап. от обявата заема половината от нея (на скицата вдясно), голямата тераса е на другия ап. и само той има такава, защото е над гаражите, над него апартаментите нямат такива големи тераси.  И няма 30 кв тераси, отвън терасите изглеждат малки, нямам идея колко се водят по проект, но на вид са около 4-5 кв, не повече. То няма и за какво да са големи, сградата е близо до съседните и няма смисъл от такива тераси. Парцелът беше 300 кв целият, а плочата е около 250 кв., няма начин да има отстояния. На това място парцелите са много малки и много скъпи. Нико нали беше постнал обява за парцел наблизо, около 200 кв беше. Не знам дали се захвана с него, не е писал.
Ето линк към проекта и въпросния ап. 2, който е на 1 етаж над гаражи
http://www.hauskonzept.net/index.php/rpe

# 227
  • Мнения: 2 694
Ап2 има 3 балкона и е този в ляво, другият в дясно е продаден. Най-големия  балкон е 8.5кв, на снимката изглежда като 20кв тераса Simple Smile Да не говорим, че ако наложиш този балкон, който са го писали само 8.5кв на двете спални, той е по-голям от тях като площ и ще се върже над 20кв.

# 228
  • Мнения: 19 473
Според мен тепърва ще излизат на пазара застояли апартаменти, че и с по-ниски цени, аз затова постнах точно тази обява, тъй като съм гледала и са ме омайвали колко е "само тук и само сега". Оказва се, че не е така и още си стои.

# 229
  • Мнения: 40 752
Влюбих се в трапецовидните спални. Веднага давам и 300 бона за такива, къде да отида за да купя?  Twisted Evil

# 230
  • Мнения: 19 473
А, има ги много в НС напоследък, нали се опитват да усвояват 100% наличното пространство. Цял трапецовиден апартамент гледах, не само спалните в Дианабад, иначе на много хубаво място. В новия хотел във Велинград Арте пък има триъгълни стаи. Да им имам тенденциите, то това не е шал да го смениш като му мине модата.

# 231
  • Мнения: X
Ап2 има 3 балкона и е този в ляво, другият в дясно е продаден. Най-големия  балкон е 8.5кв, на снимката изглежда като 20кв тераса Simple Smile Да не говорим, че ако наложиш този балкон, който са го писали само 8.5кв на двете спални, той е по-голям от тях като площ и ще се върже над 20кв.

Прав си, обаче транспарантът "продава се" виси на балкона на ап. вдясно, както казах, минавам от там от време на време, та не знам кой всъщност се продава. Замислих се, че може би аз неправилно съм приела, че се продава ап., на който виси транспарант, а всъщност обявата да е за съседния.  И балконът над гаража е най-големият, ама в действителност изобщо не е голям, поне отвън не изглежда никак голям. Вероятно не им  е добре мащабирана показаната скица.
 Ами не са добри разпределенията, както казах, парцелът е много малък и не позволява да има хубави разпределения. На мястото имаше малка едноетажна къща с малък двор, аз се чудех как изобщо ще направят многофамилна сграда, а те избичиха 9 ап на това място.

А, има ги много в НС напоследък, нали се опитват да усвояват 100% наличното пространство. Цял трапецовиден апартамент гледах, не само спалните в Дианабад, иначе на много хубаво място. В новия хотел във Велинград Арте пък има триъгълни стаи. Да им имам тенденциите, то това не е шал да го смениш като му мине модата.

Точно.
Според мен тепърва ще излизат на пазара застояли апартаменти, че и с по-ниски цени, аз затова постнах точно тази обява, тъй като съм гледала и са ме омайвали колко е "само тук и само сега". Оказва се, че не е така и още си стои.

Цената е по-висока от преди, цената в обявата е 212 К без ДДС, преди беше под 200 К без ДДС (196 или нещо такова). И този ап е с голяма квадратура, най-големият в сградата, тоест, най-скъпият, но е с най-лошото разпределение - нисък етаж и с голяма, но  неизползваема тераса.
И при цени от 200 К без ДДС стои само той, другите са продадени. За мен това не е ситуация "излизане на застояли апартаменти на по-ниски цени", а е потвърждение, че до акт 16 остава само най-скъпото и най-боклучивото.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 10:07 от Анонимен

# 232
  • Мнения: 9 855
Мода, та мода Simple Smile
Преди 3-4 години ходих на оглед в докторски паметник. И там за пръв път видях триъгълно помещение. Блокът супер стар, да не мислите, че е нов?
Така че, всяко ново е добре забравено старо!

# 233
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Да ви кажа понякога има необясними неща. Имот, за които си мисля, че силно надценен е ще застои, защото не виждам, кой ще го купи поради ред причини, се продава седмица..две, след като сме го гледали. А имот, за който си мисля, че до понеделник няма да издържи...застоява...🤔 Но, да има една ценова граница,  която пазарът не може да премине. Този в Лозенец финално може да стъпи на 350 000 евро, за да влезе да живее в него купувача. Ясно е, че мебелите няма да са от Виденов, а довършване, обзавеждане си е сериозна цифра.

# 234
  • Мнения: X
Мода, та мода Simple Smile
Преди 3-4 години ходих на оглед в докторски паметник. И там за пръв път видях триъгълно помещение. Блокът супер стар, да не мислите, че е нов?
Така че, всяко ново е добре забравено старо!

Понеже съм гледала доста апартаменти СС, включително и в Докторски, и досега триъгълно или трапецовидно помещение не съм видяла, та ми стана интересно какво беше това помещение, с какво предназначение? Да не е било част от разделен голям апартамент - на тези места се случва наследници да разделят голям ап. на два малки и тогава се получават странни помещения. Но оригинално, по проект триъгълно помещение се съмнявам да има в СС.

# 235
  • Мнения: 40 752
Мода, та мода Simple Smile
Преди 3-4 години ходих на оглед в докторски паметник. И там за пръв път видях триъгълно помещение. Блокът супер стар, да не мислите, че е нов?
Така че, всяко ново е добре забравено старо!

Ма то си е класика, бре Joy

# 236
  • Мнения: 9 754
E, точно на 5-те кьошета има такава ъглова кооперация - балконите са точно на ъгъла и са триъгълни, съответно помещенията към тези балкони сигурно е трапецовидно.

# 237
  • Мнения: X
mandarinka, румка говори за триъгълно помещение в Докторски, където голямата част от строежите са от соц. време, когато не се е налагало да се съобразяват с пазарните правила. Затова и СС между 1944 и 1989 са с правилни форми.
В Ню Йорк има всичко, там земята е толкова скъпа, че предполага всякакви решения. То и тук това  е причината за странните форми на помещенията - скъпи, малки и с неправилна форма парцели, от които трябва да се изцеди макс застроена площ.

# 238
  • Мнения: 9 855
Ще ти кажа, да. Не знам дали собственичката го беше преградила и превърнала в склад/дрешник към спалнята си. Която също беше малка. Или оригинално е било такова. Считам, че оригинално е било такова, защото целият апартамент беше за тотален ремонт и не вярвам някога да са имали пари да си правят преустройства. Много близо до метрото, етаж 1. С решетки много ясно. Отпред чудесна градинка, отзад гледаше към зелено междублоково пространство. АП. Беше малък, и за тотален ремонт. Искаха му 70000 евро. А тогава ми се видя абсолютно безумно. 2 човека могат да живеят, ако имат скромно количество вещи.
А триъгълникът беше около 2-3 квадрата. Явно обира някакво несъвършенство в структурата на блока.
Ако оригинално е било част от стаята, тогава тя ще е била петоъгълник;)

# 239
  • Мнения: X
румка, това не е жилищно, а складово помещение с такава форма, не е спалня, освен другото, от описанието ти си мисля, че това е било някакво портиерско или на друг обслужващ персонал апартаментче, а не е нормален ап. в сградата. То затова е било евтино - като за района, де.

Общи условия

Активация на акаунт