Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 337
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
# 241
  • София
  • Мнения: 5 946
Апартамент , ама не цял а на парче.... като пица...Grinning

# 242
  • Мнения: X
Не е ясно за 2299 или 22990.

# 243
  • Мнения: 19 483
Те са объркали имот бг с базар бг

# 244
  • Мнения: 2 314
автора на тая обява кво ли взима

# 245
  • Мнения: 9 870
румка, това не е жилищно, а складово помещение с такава форма, не е спалня, освен другото, от описанието ти си мисля, че това е било някакво портиерско или на друг обслужващ персонал апартаментче, а не е нормален ап. в сградата. То затова е било евтино - като за района, де.
Не, не е вярно. Среден ап. На първи етаж. С кухня и спалня-хол. И към спалнята това недоразумение. Мисълта ми беше, че и в старите не всичко е квадратно, както се писа по-нагоре.
А цената като за времето си въобще не беше ниска.

# 246
  • Мнения: X
Дадената скица  е на цялата плоча, ап. от обявата заема половината от нея (на скицата вдясно), голямата тераса е на другия ап. и само той има такава, защото е над гаражите, над него апартаментите нямат такива големи тераси.  И няма 30 кв тераси, отвън терасите изглеждат малки, нямам идея колко се водят по проект, но на вид са около 4-5 кв, не повече. То няма и за какво да са големи, сградата е близо до съседните и няма смисъл от такива тераси. Парцелът беше 300 кв целият, а плочата е около 250 кв., няма начин да има отстояния. На това място парцелите са много малки и много скъпи. Нико нали беше постнал обява за парцел наблизо, около 200 кв беше. Не знам дали се захвана с него, не е писал.
Ето линк към проекта и въпросния ап. 2, който е на 1 етаж над гаражи
http://www.hauskonzept.net/index.php/rpe
Парцела е 320 м2. Собствениците (чужденци) обаче се оказаха некоректни. Веднага след като казах, че ще го купя вдигнаха сериозно цената. Явно с араби човек не трябва да си има работа. Не случайно не ги харесвам.

# 247
  • Мнения: X
Нико, мерси! Ами да си го държат собствениците Simple Smile Парцелът не позволяваше добри разпределения и изложения, според мен, щеше да има доста компромиси, а на това място за тази цена това е проблем.
Скрит текст:
румка, това не е жилищно, а складово помещение с такава форма, не е спалня, освен другото, от описанието ти си мисля, че това е било някакво портиерско или на друг обслужващ персонал апартаментче, а не е нормален ап. в сградата. То затова е било евтино - като за района, де.
Не, не е вярно. Среден ап. На първи етаж. С кухня и спалня-хол. И към спалнята това недоразумение. Мисълта ми беше, че и в старите не всичко е квадратно, както се писа по-нагоре.
А цената като за времето си въобще не беше ниска.
Кое не е вярно? Ти няма как да знаеш дали е било на обслужващ сградата персонал или не, продавачите няма да ти заявят "дядо ми беше портиер". Знам в стария Лозенец за такива апартаментчета на партера (с две малки помещения, не с едно), дадени на портиери, огняри или хора по поддръжка на сградата, това са сгради, строени за специални хора и никой от тях няма да се навре в малко жилище  на партера. И ти говориш за складово помещение към подобно апартаментче, а не за спалнята в него, а на това НС в Лозенец спалнята му е трапецовидна. Трапецовидна спалня в ап. след 1944 и преди 1989 на това място трудно ще намериш. Цената е отразявала мястото и е била ниска в сравнение с нормалните апартаменти на това място, а не изобщо. Когато това нещо е било 70 К, ап. с подобен размер, но на нормален етаж и с хубави слънчеви стаи там е бил над 100 К

# 248
  • Мнения: 9 870
Освен ако не си ме водила тогава по огледи, няма как да знаеш за ценовото равнище към момента тогава, струва ми се.
На 4ти етаж, доста по-голям от този, също за супер ремонт - с просторни и правоъгълни стаи. С идеално  разпределение и гледки, струваше 65. Бяха готови да свалят на 64 000 евро.

Така че, тези 100 К са неверни.

Би било добре да дадеш възможност и на останалите да кажат, че знаят нещо, а ти да не бъдеш похлупак за всяко гърне.

# 249
  • Мнения: X
rumka, не съм те водила по огледи, но съм гледала достатъчно жилища, вкл. и в Докторски, за да имам познания. И ги споделям. Теб ако те изнервя, това не е мой проблем.

Ап. на 4 етаж без асансьор също е по-евтин от такъв на нормален етаж или в сграда с асансьор на съпоставимо място. А този, който сте гледали, може да е отразявал в цената това, че може да бъде преустроен за офис, ателие или друго търговско помещение, защото е на партера. Понякога и това е мотив. Но като цяло, ап. на хубав етаж или на висок, но с асансьор, е с едни 30-ина % по скъп от аналогичен, но на първи или висок етаж без асансьор. 

Така или иначе, тръгнахме от това, че триъгълен килер или  ниша за склад не е равно на триъгълна или трапецовидна спалня или друго жилищно помещение, и че такива в  СС от соц. време трудно може да има, защото тогава не действаха пазарните закони. Каквито има в момента в НС, по вече обяснени причини.

# 250
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
А още дори не е петък: Smile
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15694262981550 … k=4v9d20&f1=1

П.С. Ако не отваряте обявата, ще ви копирам само описанието.....няма такова Smile

# 251
  • Мнения: 19 483
.....само не разбрах местата за паркиране защо са разнообразни и какво точно означава това? Може би цените в синя зона са диференцирани? Ама тогава пък какво общо има това с конкретния имот?

# 252
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
.....само не разбрах местата за паркиране защо са разнообразни и какво точно означава това? Може би цените в синя зона са диференцирани? Ама тогава пък какво общо има това с конкретния имот?
А за мазетата разбра ли го...

# 253
  • Мнения: 19 483
За мазетата разбрах, че не могат да ги преброят, та затова не ги споменават. Не че и това е някаква екстра на самия имот, ама знае ли човек.
Редактирам - били две в крайна сметка. Пък цената нямала никакво значение, очаквах да не е и написана.

# 254
  • София
  • Мнения: 5 946
А още дори не е петък: Smile
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15694262981550 … k=4v9d20&f1=1

П.С. Ако не отваряте обявата, ще ви копирам само описанието.....няма такова Smile

Някоя бивша поетеса е трябвало да си намери нова работа, и станала брокер ... предполагам

Общи условия

Активация на акаунт