Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 323
  • 758
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 313
Ми нали това коментираме - не е ясно дали скърца, светлина има, а прозорците не са малки, а големи.

# 271
  • Мнения: 9 866
моята къща, за която споменах, е гредоред. Същата е като тази, с дървени стълби е, и те скърцат

# 272
  • Мнения: 9 774
Ми ни йе гредоред, според мен. В гугъл мапс, като се мръдне и се огледа отстрани покрай гаража за съседната къща, се виждат плочите на все още необлепения с топлоизолация калкан.
Лошото е, че отзад има залепена още една къща, от запад, която е без мансардния етаж на тази. Ерго, много собственици, не можеш нищо да направиш. Дори пари да не им искаш, все ще има някой на инат да се опъне по логиката - Щом Х го иска, значи има изгода, щом той/тя има изгода, значи аз съм прецакан. Значи ще му/й правя контра. Доста разпространено мислене в нашата родина.

За гредореда по принцип - моя приятелка ремонтира из основи наследствена къща-гредоред на 3 етажа в широкия център. Ако можеха пищещите в Интериорната тема да видят снимките след ремонта, щяха само да цъкат и да си водят бележки. Но собственичката има пари, време и вкус. И е единствен собственик на къщата, няма нужда да се съобразява с други.

# 273
  • Мнения: 2 313
Да, това вече би било проблем. Познавам доста хора живеещи в района в подобни къщи/кооперации и винаги има разни неразбирателства. Включително има и бая незаконни пристройки, разширения, гаражи и тн из задните дворове.

# 274
  • Мнения: 969
Има потенциал къщето. Като цена - зависи, трябва да се види на място.
Тъй като апартаментът е разположен в повдигнат впоследствие тавански етаж е възможно стълбите към него да са дървени. Но надолу са каменни, 95 % съм сигурен.
Наистина трябва да се налеят пари, много пари... Затова не е за всеки, може и да му свалят цената ...

# 275
  • Мнения: X
Ми ни йе гредоред, според мен. В гугъл мапс, като се мръдне и се огледа отстрани покрай гаража за съседната къща, се виждат плочите на все още необлепения с топлоизолация калкан.
Лошото е, че отзад има залепена още една къща, от запад, която е без мансардния етаж на тази. Ерго, много собственици, не можеш нищо да направиш. Дори пари да не им искаш, все ще има някой на инат да се опъне по логиката - Щом Х го иска, значи има изгода, щом той/тя има изгода, значи аз съм прецакан. Значи ще му/й правя контра. Доста разпространено мислене в нашата родина.

За гредореда по принцип - моя приятелка ремонтира из основи наследствена къща-гредоред на 3 етажа в широкия център. Ако можеха пищещите в Интериорната тема да видят снимките след ремонта, щяха само да цъкат и да си водят бележки. Но собственичката има пари, време и вкус. И е единствен собственик на къщата, няма нужда да се съобразява с други.

Нищо такова не виждам на калкана, мазилката е паднала точно на нивото, където би трябвало да е вижда плоча, и се виждат само тухлен зид. Сграда с такава височина от онова време малко вероятно да е с плоча, много по-скъпо е, а и броят етажи не налага да има плоча, ниска е, на ЧС е 6 етажна кооперация, а тази е 3 етажна с тавани, пригодени за мансардни ап.  Нямам против гредореда, цяла Канада живее в гредореди Simple Smile, но да е самостоятелна къща.
Иначе да, самата къща има поне 3-ма съсобственици, а има и други постройки в парцела, разбирателството ще е трудно при инвеститорски интерес.

Има потенциал къщето. Като цена - зависи, трябва да се види на място.
Тъй като апартаментът е разположен в повдигнат впоследствие тавански етаж е възможно стълбите към него да са дървени. Но надолу са каменни, 95 % съм сигурен.
Наистина трябва да се налеят пари, много пари... Затова не е за всеки, може и да му свалят цената ...

Мансардният ли се продава? Аз си мислех, че е етажът под него. За какво да се налеят тези пари - за ремонт на мансардата ли? Да се наливат пари там си струва, ако е къща, според мен. Освен другото, височината на таваните вероятно е над 3 метра, 3,20 или 3,40 (без мансардният, на нормалните етажи), което пък значи, че стълбите са много и стръмни, докато се изкачиш и ще капнеш. Тя затова е написала, че не е за всеки, а само за избрани - вероятно е имала предвид, че е само за ангели с крила Simple Smile
Изобщо не е сигурно. Живял съм да не казвам колко години в кооперация от 23г, а в момента офиса ми е в сграда от 24г. Скърцане няма.

На колко етажа са? Не вярвам някой да се е охарчил да лее плочи за триетажна къща през 1920 година, има с плочи от онзи период, но са много по-високи. Между другото, знам на Шишман за 6 етажна сграда с каменно стълбище, която е гредоред. Скърца вътре в самото жилище, а не стълбището.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 11:55 от Анонимен

# 276
  • Мнения: 9 774
Попея, скролваш и увеличаваш картинката на макс и ще ги видиш.
Аз ги видях - тънки Smileциментови "ленти" между тухлите.


 Сграда с такава височина от онова време малко вероятно да е с плоча, много по-скъпо е, а и броят етажи не налага да има плоча, ниска е, на ЧС е 6 етажна кооперация, а тази е 3 етажна с тавани, пригодени за мансардни ап. 

Не вярвам някой да се е охарчил да лее плочи за триетажна къща през 1920 година, има с плочи от онзи период, но са много по-високи.

Ами грешиш, имам имот в 3+таван етажна къща от 1924 г. и си е плоча навсякъде.
Къщата от обявата е от 1925 г., пише го на фасадата, заедно с инициалите на човека, който я е построил (виж пак в Гугъл мапс).

# 277
  • Мнения: 9 866
съмнявам се, че ще я свалят. Тези поетичните пазят силно сантиментални спомени от детските си години в тази къща.

# 278
  • Мнения: 19 482
Ми като пазят сантименти, да си я запазят и къщата, не да я продават на някого, натоварена и с емоционална стойност. Не е реалистично да очакват това.

# 279
  • Мнения: 2 313
Няма за какво да свалят. Цената си е съвсем нормална.

# 280
  • Мнения: 40 865
Защо ли не са сложили снимки на стаите? Като гледам отвън как изглежда с тези криви ламарини, само си представям какво е вътре.


Именно, ако беше стока щяха да покажат какво има вътре. Никой не си крие предимствата на имота.
Днес може да мина оттам да огледам. А цената дали е ок или не, ще се види. Ако някой купи, значи е била ок.

# 281
  • Мнения: 2 313
Според мен отвътре е пълен леш и за ремонт, но това с колко да се отрази на цената? 5% максимум.

# 282
  • Мнения: 9 866
Ако е гредоред, и е за пълен ремонт, с 50процента трябва да се отрази.

# 283
  • Мнения: 40 865
Минах покрай нея и я огледах. Мястото за мен  е  добро, но за повечето хора не е престижно. Няма дворче. Затиснато е от сгради, а отзад е залепена друга сграда. Отдясно има двор, ама май е на съседите.
Входната врата се заключва, но през прозорчето видях, че стълбите са каменни (поне на долния етаж) и са изключително тесни и стръмни. Обаче на мястото с изронената мазилка не се вижда никаква плоча - 100%. Явно е гредоред. Но балконите какви са? Не си личи от мазилката. Не е санирана, фасадата е боядисана май само. Иначе има опити всеки за себе си да прави нещо - кой дограма, кой изолация.
Остава мистерия как е отвътре, но с това тясно и стръмно стълбище се губят много точки. Паркирането е трудно - където и ако си намериш.

# 284
  • Мнения: X
mandarinka, увеличавах и не видях. Твоята може и да е така, това не значи, че и тази е така. Но който има интерес, може да иде и да види дали е гредоред, няма защо да гадаем. Аз лично нито харесвам тази част на центъра, нито пък имам мерак за мансарден апартамент на 4 етаж в сграда  с високи тавани (нормалните етажи, мансардата едва ли е с високи тавани) без асансьор, така че и да се окаже плоча, пак не ме интересува. За тези пари бих си взела по-малко, но на по-хубаво място.

ЧС, и аз не видях никаква плоча на Гугъл мапс Hands Thumbsup Иначе има каменни стълбища и в сгради гредоред, нямам идея как се справят с тежестта, явно има начин. Точно такива, много тесни и стръмни, защото са на малка хоризонтална площ, за да не "изяждат" от апартаментите, а имат да обират голяма височина при  етажна височина 3,50. И са без асансьор, което прави изкачването до 4-ия етаж добра тренировка Simple Smile. Това са сгради, строени на пазарни принципи, по соц.а не е така и са правили много по-големи стълбищни клетки и затова стълбите са по-полегати и по-широки.  И балкони имат, и къщи гредоред има с балкони, явно си има начини.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 13:59 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт