Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 284
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 526
https://www.imot.bg/1d146461872955478

Ето тук доста добре си личи. Самата сграда е тотал щета и вече е пред разпад. Не ми е в таргета, но цената е доста надценена, понеже купих доста по - хубаво жилище в квартала с доста по - добра квадратура за много по - малко пари.
Иначе, разбира се, че се е впрегнал, това са 40к. евро горница за доста скромен ремонт. Неслучайно пак излиза на пазара. А се продаваше поне 4г.

# 331
  • София
  • Мнения: 878
За 220к или малко повече в тази част на Овча Купел може да се намери къща с двор в добро състояние. Цената на квадратен метър и на мен ми се вижда висока.
 Примерно: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15086754365515 … k=4vy1v1&f1=1 или https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15265625577419 … k=4vy1v1&f1=1

# 332
  • Мнения: 677
Иначе, разбира се, че се е впрегнал, това са 40к. евро горница за доста скромен ремонт. Неслучайно пак излиза на пазара. А се продаваше поне 4г.
Ремонтът като нищо може да е излязъл повече от €40к

# 333
  • Мнения: X
https://www.imot.bg/1d146461872955478

Ето тук доста добре си личи. Самата сграда е тотал щета и вече е пред разпад. Не ми е в таргета, но цената е доста надценена, понеже купих доста по - хубаво жилище в квартала с доста по - добра квадратура за много по - малко пари.
Иначе, разбира се, че се е впрегнал, това са 40к. евро горница за доста скромен ремонт. Неслучайно пак излиза на пазара. А се продаваше поне 4г.
Любоптно ми е след като на апартамент изглеждащ така казваш, че ремонта е скромен, как според теб изглежда нескромен ремонт.  Може да постнеш снимка от вас или от място, което е подобно като ремонт и обзавеждане на твоето. Коментирания апартамент е направен много добре. Дори човек, който не харесва точно този стил не може да отрече това.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 12:44 от Анонимен

# 334
  • Мнения: X
https://www.imot.bg/1d146461872955478

Ето тук доста добре си личи. Самата сграда е тотал щета и вече е пред разпад. Не ми е в таргета, но цената е доста надценена, понеже купих доста по - хубаво жилище в квартала с доста по - добра квадратура за много по - малко пари.
Иначе, разбира се, че се е впрегнал, това са 40к. евро горница за доста скромен ремонт. Неслучайно пак излиза на пазара. А се продаваше поне 4г.
Любоптно ми е след като на апартамент изглеждащ така казваш, че ремонта е скромен, как според теб изглежда нескромен ремонт.  Може да постнеш снимка от вас или от място, което е подобно като ремонт и обзавеждане на твоето. Коментирания апартамент е направен много добре. Дори човек, който не харесва точно този стил не може да отрече това.

И аз така го виждам , скромен ремонт като определение малко ме шокира , наскоро писах на 1 фирма за завършване на апартамент и  ми искаха 20 000 лв за труда само, та колко да е "скромен" ремонта- вижда се , че е напълно обзаведен и изглежда добре. Съмнявам се да е под 60 000 лв реалицацията , дже пак ми се вижда малко.

# 335
  • Мнения: X
Апартаментът се е продавал недовършен и не се е продал, и явно собствениците са решили да го довършат, за да го направят по-привлекателен за купувачите. Лично за мен това е грешка, защото е трудно да уцелиш вкуса на купувача, аз предпочитам недовършен или за ремонт и да си го направя по мой вкус, и по мои наблюдения повечето (не всички) купувачи са така. В случая проблемът, по мое мнение, не е в това, че е бил недовършен, а че струва много пари, а е на евтино място, и довършването не може да промени това. Хората с 220 К за жилище като цяло не търсят в евтини квартали, може да има някой с тези пари и със специален сантимент към квартала, но вероятността е малка.
Иначе довършването е хубаво, макар и не точно по моя вкус, мисля, че е адекватно отразено като цена в крайната продажна цена, но проблемът си остава съотношението цена/локация, тоест, тази цена не е за тази локация. Дори и да има купувач, който да харесва ремонта и да не иска да се занимава с ремонти, а директно да влезе да живее, и да има 220 К за целта, не мисля, че такъв купувач би търсил на тази локация и то апартамент, а не къща. Разбира се, това са вероятности, не сигурности, пазарът е наистина много шарен, но като цяло хората с такъв бюджет търсят и купуват апартаменти  на други места.
И нещо друго - никъде не видях радиатори или други отоплителни тела - как се отоплява това чудо с мраморни подове (студена настилка), изцяло външен (единствен на етажа)  и голям отопляем обем заради високите тавани? Ако трябва тепърва да се прокарва отоплителна инсталация, независимо на какъв източник, това значи разбиване на цялото това хубаво довършване.
П.С Нико, как е пътуването до центъра, успяваш ли да избягваш големите задръствания?

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 13:42 от Анонимен

# 336
  • Мнения: 9 754
И аз мисля, че бая пари са отишли за ремонт. Силно не харесвам облицовките с "мраморен" ефект, но от моите впечатления от магазините за плочки, тези избраните в апартамента са скъпи - отиват към 80-100 лв. на квадрат.Течовете по стените от терасата се виждат на предишната обява, но с ремонт на терасата - оправяне на наклоните и настилките, нещата заспиват
.
Освен липсата на ТЕЦ, аз се питам има ли асансьор, защото е 5 етажна сграда, показано е стълбището към този апартамент, та може да няма асансьор. Ако няма асансьор, това също е минус.

Още нещо ме смути - това изречение от обявата
"Сградата е от 2015 година, а новите собсвеници са се нанесли в началото на 2019 година." Значи не е оригиналният собственик, а е продадено преди. Новият собственик е хвърлил няколко чувала с пари за ремонт и веднага след това тръгва да продава.

# 337
  • Мнения: 5 634
Е, ако някой се е ушил, си е за негова сметка. Имал бол пари, дал ....

# 338
  • София
  • Мнения: 1 251
Какво ще кажете за тази обява? Стои от месеци вече, но нищо друго не е близо до това, като цена - квадратура и да е ново строителство...
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15353692909988 … k=4vyta0&f1=1

# 339
  • София
  • Мнения: 11 470
Разпределението ми харесва и то много. Спалните са с добра квадратура, двете поне. Довършено ли е това? Пише 2019, ама много евтино ми се вижда, па макар и в Надежда.

# 340
  • Мнения: 40 749
Не познавам квартала, но щом е близо до метро даже ще е добре да си далеч от навалицата. А самият апартамент ми хареса, изобщо не е лош. Понеже е в строеж може да поискаш и промени.

# 341
  • Мнения: X
Може ли някой да ми покаже 4 стаен или с повече стаи апартамент за 220000 евро в по-хубав квартал и по-хубава сграда, с просторна всекидневна? Ще съм благодарна, защото аз такова чудо не намирам много много, а не е като да не гледам отдавна. Скоро гледах в Макси 4-стаен за тази цена, но всекидневната беше едва към 30кв и съответно едно наблъскано....а самото обзавеждане даже беше зле по моите представи

# 342
  • Мнения: 2 694
Едва 30 кв двевна... как живеят хората в тея катакомби не знам Grinning Grinning Grinning

# 343
  • София
  • Мнения: 878
И нещо друго - никъде не видях радиатори или други отоплителни тела - как се отоплява това чудо с мраморни подове (студена настилка), изцяло външен (единствен на етажа)  и голям отопляем обем заради високите тавани? Ако трябва тепърва да се прокарва отоплителна инсталация, независимо на какъв източник, това значи разбиване на цялото това хубаво довършване.
Целият район наоколо е газифициран и ако сградата наистина е от 2015 е много вероятно да са си монтирани нужните тръби още по време на строежа. Липсата на ТЕЦ в района не е  проблем при изградени газови инсталации, ама ако в този случай тръбите не са монтирани става кофти- жълти тръби из целия апартамент или разбиване ....
  Така или иначе който иска в старата част на Овча Купел трябва да е наясно, че ТЕЦ има само в дипломатическите блокове (и то там е някаква локална ТЕЦ само за тях).
   Това със завършването и според мен не е била много удачна идея (макар че така поне ще могат да дават под наем ако не продадат). Мрамора изглежда ефектно, но предполагам не само аз ами и доста други не понасят мрамори и всякакви плочки във всекидневни.

# 344
  • Мнения: X
Едва 30 кв двевна... как живеят хората в тея катакомби не знам Grinning Grinning Grinning
Какво учудващо има? В момента всекидневната ми е 30кв и кухненския бокс около 10. Общо взето сме успели да поберем всичко необходимо като холна част с не много голям диван, трапезна маса с 6 стола и кухнята с всички нужни уреди, но някак си няма достатъчно пространство между всичко това. Очаквам за 220000 евро да не се налага да правя компромис за такива неща поне. А в онзи апартамент кухненската част беше малка, холната маса беше до малката трапезна с 4 стола и общо взето имаше мядто колкото да се минава между мебелите. Разбирам ако бюджета е ограничен, и  30 кв ще са прекрасна площ..

Общи условия

Активация на акаунт