Трудова борса и обезщетения - 3

  • 26 907
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 54 390
Дали имаш ТД се проверява много лесно с ПИК за НАП.

# 586
  • Мнения: 541
Да, знам за изпитателния срок, че няма как да съм в такъв, след като нямам сключен договор.
В НАП проверявах с ПИК, ама беше повече от безсмислено, след като нямат мои данни.
Явно тарикатчетата искат да си вържат гащите и да че пробват, че сакън ако не стават за тая работа, да не се излъжат до ме назначат.

# 587
  • Мнения: 54 390
А защо ходиш тогава?
Кажи им, че без ТД няма да ходиш.

# 588
  • Мнения: 541
А защо ходиш тогава?
Кажи им, че без ТД няма да ходиш.
Работата от вкъщи е. Но това няма значение. Още днес ще поискам отново обяснение. И просто ще се откажа. Това си е чиста измама, от където и да го погледнеш.Благодаря ви за отговорите. Исках просто потвърждение на това, което мисля и аз.
*обновявам отговора си:
Няма да коментирам отговорите, които получих от работодателя. Срамота е просто! Почувствах се като пълна глупачка, а дадох всичко от себе си...

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:38 от simonazh.

# 589
  • Мнения: 624
Привет! Отписването от борсата, поради сключване на трудов договор само на място в бюрото ли става? Може ли по ел.път с код? В НОИ нещо подава ли се?

# 590
  • Мнения: 157
В БТ отиваш на място. В НОИ може и по електронен път, ако имаш код за персонален достъп до системата.

# 591
  • Мнения: 541
Честно ли трябва да се ходи на място? Не може ли каквото е нужно да се изпрати по имейл? А и от двама души вече чувам, че отписването ставало автоматично.

# 592
  • Мнения: 157
В БТ ходиш на място.

# 593
  • Мнения: 541
Луда работа. Само да отчитат дейност...

# 594
  • Асеновград
  • Мнения: 82
Здравейте. Бях на интервю в една фирма с насочващо писмо от Бт. Работата ми харесва, както и условията. Работодателят ми каза, че ако са ме одобрили ще ми се обадят. Поискаха ми телефон за контакт и задържаха насочващото писмо. Какво следва от тук нататък и какво се случва с писмото? От БТ ми насочиха дата за следващата седмица. Благодаря.

# 595
  • Мнения: 4 808
Честно ли трябва да се ходи на място? Не може ли каквото е нужно да се изпрати по имейл? А и от двама души вече чувам, че отписването ставало автоматично.
Не става автоматично, особено ако получаваш обезщетение, даже в този случай после ще връщаш парите с лихвите. И те наказват определен период да нямаш право да се регистрираш, но не помня колко време беше. Ако не получаваш обезщетение, не знам дали те наказват ако не отидеш да се отпишеш.

# 596
  • Мнения: 541
Изтече ми периода, в които получавах обезщетение, точно и заради това питам.

# 597
  • Мнения: 54 390
На място, както и записването.

# 598
  • Мнения: 794
Здравейте, знам, че е малко извън темата, но все пак е свързано. Искам да попитам може ли договор на държавна служба  да се съчетава с още един трудов договор, знам за военни, полицаи и пожарникари, че не може, става дума за заетост в администрация?

# 599
  • Мнения: 541
Здравейте, знам, че е малко извън темата, но все пак е свързано. Искам да попитам може ли договор на държавна служба  да се съчетава с още един трудов договор, знам за военни, полицаи и пожарникари, че не може, става дума за заетост в администрация?
До колкото знам не може.
А за БТ и отписването с ТД - не е задължително да ходиш.Питах и само ми поискаха имена, ЕГН и името на фирмата, към която съм назначена.

Общи условия

Активация на акаунт