Съседът ми пръска /умишлено/ и всичко ми съхне

  • 599
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Искам да попитам за съвет и насоки за моя проблем. Живея в къща и имам зеленчукова градинка в задния двор. Съседът ми пръска/умишлено/ и всичко ми съхне. Храст къпина, касис, праскова , всички зеленчуци .....сега е ред на черешата-единия клон ще изсъхне листата изпопадаха зелени. Това е вече 3-4 година. До сега се примирявахме , че имахме други проблеми, но май дойде ред да се вземат мерки. Човека е лош "проклет"-изпокарал се е със всички съседи и е правил най-различни проблеми. Та въпросът ми е към коя институция да се обърна? Отделно имаме куче по което хвърля с камъни-за това бях подала жалба в мвр-то и малко се беше мирнал, но сега пак е започнал. Помагайте! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 21 413
Как успява да напръска всичко във вашия двор?

# 2
  • Мнения: 7
Градинката ми е малка 5/4м. Той по принцип се пази следи когато няма никой при нас и при съседите. Случайно го засякох 1 вечер/а може и да не се е крил/ пръска си дръвчетата.Не видях машината но струята на пръскачката беше мн силна и дълга, все едно пръскаш с маркуч. Първите години виках айде с обикновенна пръскачна машина и да се провеси на мрежата пак ще оцелее нещо, но не е така. Сега ми изсуши картофа, едно храсче с мента и е започнал ябълката, а на домата ми има зелени листенца само на върха-няколко стръка вече оскубах.

# 3
  • Мнения: 21 413
Той с някаква отрова ли си пръска дърветата, не би трябвало от това с което ги пръска да ви умират насажденията.

На мен ми се случи да ми замине живия плет, когато съседа си пръскаше бурените покрай оградата, пръскало е и при мен, и един клон на ябълка пострада. Но това е отрова, а той с какво пръска своите неща, нали ще ги убие първо тях, преди да достигне при вас?

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Съседът ми пръска/умишлено/ и всичко ми съхне. Храст къпина, касис, праскова , всички зеленчуци .....сега е ред на черешата-единия клон ще изсъхне листата изпопадаха зелени.
Мисля, че търсиш теле под вола.
Видяла ли си го да пръска с хербициди директно листата на твоите растения? Или засъхнала ясно видима следа (не просто нормален прах)?
По-скоро имаш проблем с почвата, напояването, вредители, или собствените ти градинарски умения.

# 5
  • Мнения: 7
Дръвчетата си ги пръска там с каквото ги пръска. При мен пръска умишлено с нещо друго и при съседите тревата половината е изсъхнала а др.половина си е зелена. Имам и снимки но нз мога ли да ги кача.



# 6
  • Мнения: 21 413
Дръвчетата си ги пръска там с каквото ги пръска. При мен пръска умишлено с нещо друго и при съседите тревата половината е изсъхнала а др.половина си е зелена. Имам и снимки но нз мога ли да ги кача.



Ясно. Освен да го хванеш на място, или да говориш с него, не знам какво може да се направи. Много неприятно.


# 7
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Може да опитате да подадете някаква жалба, заедно със съседите. Ако става въпрос за съседите от другата му страна и този, който прави проблемите е м/у вас и е видно с просто око, че вашите насаждения откъм него загиват. Не знам обаче дали в полицията или общината да сигнализирате. Кмета може би, ако сте по-малко населено място и той познава лично повечето хора, поне ще ви насочи. Но при всички случаи е по-добре заедно със съседите да се действа.
Говорене надали ще свърши работа, ако прави мизерии умишлено, освен да си признае, че е той. Ако е насаме обаче и това не ти върши работа

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря! Ще пробвам в Общината.
Съседката, където пръска и при нея не иска да участва. Тя вече не сади нищо в близост до мрежата с тях. Има по-голямо място пред къщата и си прави там градинка.

# 9
  • Мнения: 5
Наблюдавам темата ,та да се включа и аз.;о)))
При мен проблема е ,че съседа ми наводнява лозето и овощната градина. Като си полива тревата, водата се стича като река в двора ми и си става малко езеро ! лозето ми изгни, сега и плодните дръвчета полека си отиват.
С разговор с тях очевидно не стана- абсолютно арогантни ,недосегаеми  и агресивни са.
Направо тъжно ми става като гледам картинката.....и бясна!

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
При мен проблема е ,че съседа ми наводнява лозето и овощната градина. Като си полива тревата, водата се стича като река в двора ми и си става малко езеро ! лозето ми изгни, сега и плодните дръвчета полека си отиват.
Плитка, бърза вада за оттичане?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 148
Някоя институция от типа на РЗИ няма ли да свърши работа?
Това си е тровене реално, особено в сезона на реколтата. А за да го хванете в крачка - камера(и). Или ще се кротне ако знае че го снимат.

Общи условия

Активация на акаунт