Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 227
  • 583
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 471
Моят от тези млека против повръщане, явно не го засищат, се събужда вечер между 2-4.30 ч. Задължително е гладен. И се чудя дали да пробвам с Лека нощ към 9ч?

# 196
  • София
  • Мнения: 63
Ние имаме заместени две хранения, тези дни ще започваме попара, която ще замести второто сутрешно хранене. Педиатърката ми казва да заменя АМ с кисело мляко, дом. квасено естествено. Обмислям го това в момента.

# 197
  • Мнения: 68
Ние сме на 6+ месеца и сме заместили обедното хранене като редувам жълтък+зеленчуци и месо+зеленчуци. Също така за СЗ давам каша с плод. За закуска и вечеря по 180мл. АМ. Общо 4 хранения.

# 198
  • Мнения: 1 471
По колко грама пюре даваш?

# 199
  • Мнения: 68
Колкото изяде, около 200 грама.

# 200
  • Мнения: 176
Еха, 200 гр е много добре. Моето яде по 50 гр, много рядко по 100 гр. Кога ще заместим не знам, не търси мляко след пюре,  но аз и додавам около 90 мл АМ, защото 50 гр е малко за едно ядене.

# 201
  • Мнения: 287
И ние май няма да заместим скоро... Днес й правих картоф с пащърнак, е не ще и не ще........ Но т.к. се е запекла, й сварявам сушени сини сливи и като види шишето пощръклява Grinning Давам й с лъжица - е няма такова мляскане, много й е сладко Simple Smile
Мамита, някоя ползва ли паяк-бънджи? Доволни ли сте? И изобщо на каква възраст започвате да слагате бебчо в тях и за колко време? Обмислям да махам шезлонга, че краката й стърчат вече и все е изхлузена..

# 202
  • Мнения: 176
Аз я слагам на бънджи от 2 седмици на сам (утре правим 7 мес), много и е забавно, скача по 10-20-30 мин, колкото енергия има и след това заспива за нула време.
Понякога обаче не иска да стои там. Два пъти дори заспа, толкова бързо се умори, че не забелязах. Оставям я по колкото тя иска.

# 203
  • Мнения: 92
Здравейте мили мами моля за мнение как се храни нашият юнак на 7 мес и 17 дни е 9400кг 73см
В 5 сутрин 170мл ам ар
В 9 135мл ам ар +125 плодово пюре
В 13 190гр зел пюре(зел.месо)жълтък+ 40гр плодове
В 17 135мл ам ар+ 125 плодово
В 21 240мл ам
Събуждасе в 2 към не яде заспива към 4 пак но пак заспива от зъбаците се събужда
Хапва и каша но не с голяма охота попарата не я иска никак си
Готвим си супички зеленчукови месни със сухари за обяд.
Кшсело мляко яде ,сирене също.Месото е пилешко,заешка,пуешко,телешко.
Картофи моркови тиква тиквички лук зелена чушка броколи карфьол пащърнак и т.н
Скача
Лази назад
Седи като кучунце и се клатушка напред назад пищи смее се обръща се .

# 204
  • Мнения: 277
Редбул, не виждам нищо притеснително. Най-важното за мен е детето ми да е здраво и щастливо. Останалото е до дете. Три имам и трите са различни като денят и ноща.
Само за сравнение с твоя господин моята принцеса е 7 месеца без два дни. Тежи почти 6 кг (роди се 4180 🤣), кърмя на поискване. Няма заместени хранене. Пюре не поглежда, една две лъжици някакво зеленчуково, месо плюе директно. От плодовите яде сутрин по 50-60 гр, най-вече чист банан. Каша понякога макс 70 гр. А е непрекъснато в движение-търкаля се като топка, изключително активна и привързана към нас. Най-вече към брат си.
Та така. Всичко е до дете. 😉

# 205
  • Мнения: 92
Благодаря за отзива
Просто се попритесних ,че яде малко.Негово връсниче роден в същият ден в 1 стая с майка му бяхме хопва доста повече да кажем в 9 сутрин 135 мл и 150 каша
В 17 яде 135мляко и 190 плодово пюре та затова.Иначе знам всяко различно но и нашият малко се мръщи на някои пюрета приготвям почти всичко от домашни селски продукти най-вече месните работи картоф морков ябълки тиква круши сливи кис.мляко сирене и т.н

# 206
  • Мнения: 523
Ние след 3 дни навършваме 7 месеца.  Роди се 3.100 , а нямаме още 7 кг. Заместена хранене нямаме. На обяд изяжда 220 гр. зел. Или месно пюре  следобяд 220 гр. Каша с плод,  ако е само плод е озверял след 1 час.  След всяко едно от тези хранения се нарежда и за кърма. Другите хранения са на поискване. Не зная колко мляко пие. Лази,  търкаля се , подскача и когато го държим прави крачки. Дали не е време за паяк вече се чудя.

# 207
  • Мнения: 287
Майчета, някоя ползва ли такова столче за хранене, имате ли отзиви? Модела е Peg perego prima papa diner

# 208
  • Мнения: 176
Столчето изглежда удобно, но за цената на която се предлага и съвсем обикновено столче би свършило същата работа. Общо взето разликата е в 4-те нива на облегалката, но детето все пак ще се храни, няма да спи там. А 7-те нива височина мисля, че са излишни, и едно ниво върши работа.
От опит една приятелка ми препоръча икейско столче, което хем лесно се мие под душа, хем се разглобява когато вече не ти трябва. Аз купих друго, едно съвсем обикновено за 55лв, на бебка и харесва да стои в него. Често я храня и навън, та столчето го ползвам само когато седнем всички на вечеря.

# 209
  • София
  • Мнения: 63
Аз купих столче на Кенгуру за около 150 лв., с 3 нива облегалка и с 6 нива на височина на 2 колелца, мога да кажа, че съм доволна, наистина не се ползват 6 нива височина, но няколко да, някой път го храня не в кухнята, а в хола, свалям нивото на височината и ми е по-удобно. Когато трябва да почистя вкъщи, понеже моят малък мъж мрънка и не иска да стои сам на едно място, го слагам в столчето и го возя от стая в стая. За мен е удобство. И все пак ако детето е спокойно и по-кротко мисля, че мястото на столчето е в кухнята, където и най обикновено столче върши идеална работа, така детето ще свикне, че там е мястото за хранене.

Общи условия

Активация на акаунт