Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 232
  • 583
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 367
А аз обичам да се занимавам с малките детайли. И въпреки че бяхме 7-8 човека бях направила украса на нещата за църквата Blush Но на мен ми доставя голямо удоволствие да майсторя такива декорации и това ми е малко развлечение и забавление.

# 421
  • Мнения: 287
tancheto_shushi дай няколко идейки за украсата за кръщенето. И аз обичам да декорирам, имам много идеи за украса на РД-то вкъщи. Имаше ли подаръчета за гостите, какви неща се взимат от църквата - знам, че косичка се реже, светена вода, иконка, "миро".. Вярно ли е, че кръстницата дава различни неща на бебето и ги нарича? Дрешката и хавлийката ние ли си ги взимаме или кръстницата? Всякакво инфо ще ми е от полза

# 422
  • Мнения: 367
Стилът на украсата беше малко етно, защото избрахме да си облечем носии.
Скрит текст:



Имаше подаръци за гостите. Като освен тези ангелчета в кутийка с индивидуално послание за всеки взехме по една иконка от манастира. На кръстникът му взехме по-голяма икона пак от там и всички ги осветиха по време на кръщенето. Ние от там си прибрахме само косичката, кръстчето, хавлията и свещта. В "упътванията" от манастира пишеше, че кръстникът трябва да купи кръстче и ние само това сме го накарали да купи. Чувала съм, че кръстникът купува и дрехите, и хавлията, но ние не искахме да го обременяваме с такива неща, а и не беше написано. Бяхме взели сладки и бонбони за почерпка в манастира. Пак, защото така беше написано Blush И като свърши ритуалът попитахме свещеникът къде да ги оставим. А той ни каза да почерпим хората отвън. И се получи много зареждащо и одухотворяващо преживяване. Застанахме на входа на църквата аз, мъжът ми и малкия на 3 месеца, всичките облечени в носии. Аз държах подноса със сладки, а мъжът ми - детето. И всички хора така ни се радваха и ни благославяха Heart Запомнящо се преживяване беше.
П.С. Профилната ми снимка е от кръщенето Blush

# 423
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Много красиви декорации, Танче! да ви е жив и здрав Матео! Heart

# 424
  • Мнения: 176
Има ли детенце вече, което е преминало на режим спане по веднъж на ден?
Бебка все още спи по 2 пъти на ден, но следобедното заспиване започна да става с рев напоследък, а и диста късно следобед (към 5), та се замислих дали не е дошло време да я пробвам да премине към спане веднъж дневно... знам ли и аз, първо дете ми е...

# 425
  • Мнения: 367
Биби, и аз съм в същата дилема. Заспива към 15:00, но мнооого трудно. От 13:30 мрънка, че му се спи. Почваме да се приспиваме и той почва да се върти, да вади биберона, да ми се хили... Но не мога да му махна спането преди обяд, защото като стане в 7 и от 9-9:30 вече мрънка, че му се спи. Обичайно към 10:00-10:30 е заспал и спи по един час. Ама май пак зъби го мъчат и затова толкова трудно заспива следобяд. И вечер някой път заспива така трудно. Предполагам, че никнат зъбчета, защото има обилно слюнка, зачервяват му се бузките, само търка с нещо венците и е мнооооого неспокоен. Той има вече 4 отгоре и 2 отдолу, ама ми се струва, че пак отгоре ничат два.

# 426
  • Мнения: 176
Tancheto, точно описа нашето ежедневие едно към едно. Само дето на нас сега започнаха зъбките, 2 избиват едновременно. Утре съм на консултация, ще питам и педи какво мисли и препоръчва.

# 427
  • Враца
  • Мнения: 1 422
Моята отдавна спи по веднъж. Сутрин ставаме в 7, на обяд лягаме към 12-12;30,  вечери към 18-19 часа.

# 428
  • Мнения: 287
Танче всичко от празника ви е много хубаво!! Честито ви християнче!!  Да е здраво детето!!!
Малката спи няколко пъти - преди обед, следобед и вечер към 19ч. Приспивам я на ръце. Лягаме си 22-23ч. Ако не вкъщи, спи навън в количката.
Трябва ли да минава на режим 1 път дневно спане?

# 429
  • Мнения: 175
И ние ставаме в 7и30.той свеж и бодър, аз като умряла маруля. Обикновено прави 30 минутна дрямка към 10и30 до 11. Обядва към 13. От 14 до 16 и30 спи на обяд. Вечер в 20 пак в леглото.
Лошото е че свикна да спи само на леглото и когато сме навън спането е мираж. Или ако заспи е за една плюнка време. Разбърква си целия режим и после е ужасен. Не знам какво ще правя.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 725
И аз се чудя дали да не махам спането преди обяд.Обикновенно дремва от 10до 11 после от 2 до 4 ..но нещоо вечерта взе хич да не му се ляга 😃

# 431
  • Враца
  • Мнения: 1 422
Ние вчера бяхме на консултация, на 11м е 9кг и 72см. Днес за проклетия се заигра с пакетче носни кърпички и се задави с лепенката Sleepy казвам ви живота ми се скъси. Добре че бях в яслата при каката, та сестрите там ми помогнаха да я извадим от гърлото. Все си викаме няма да се случи на нас, но лошото става от веднъж.

# 432
  • Мнения: 277
Ние сме вярващи и като такива смятам, че не трябва да се прави кръщене преди човек сам да осъзнае смисълът на вярата. Децата ми не са кръстени, а представени пред Бога. Само големият взе сам водно кръщение на 16 години, защото го искаше и осъзнаваше смисълът на това. Но знам, че Православната църква разрешава кръщаване на деца. Незнам кое е правилно и кое не. Ние правим както го усещаме. А лично аз смятам, че едно кръщене от 60-70 човека изморява и изтощава както детето, така и родителите. Същото важи и за рождени дни с цялата рода. Казвам от личен опита. На най-големия винаги правехме рождени дни с всички роднини-сестри, братя, майки и бащи от двете страни. След това задължително цялото семейство бяхме болни. На малкия син до 4 годинки го празнувахме вкъщи само ние и мисля, че е по-добре. Сега и на Емма смятам да и отпразнуваме само ние. Толкова е малка, че няма приятели. Децата с които се събираме изобщо не мога да кажа, че са й приятели. А и за мен е важно времето прекарано с децата ми, а не някакъв нечовешки стрес около подготовка на нещо, което само ще ме изтощи.
Нелегалната, тава ме е най-страх-да не лапне нещо и да немога да й помогна. Аз ходих на курс за първа помощ, и уж знам как да реагирам, но си е страшничко.
Лятото малкият, хем е на 6 години и се задави с хляб. Та тогава упражних уменията си за съжаление и изживяването не е от приятните, мога да кажа. 😓
Ставане в 7:30 е някаква мечта. Емма става между 5 и 6 всяка сутрин. После спи от 9 до 11 и след обяд още веднъж между 15 и 17. Пробвах няколко пъти да мине веднъж на ден, но няма шанс за сега. А вечер си ляга в 19 най-късно.
Вашите деца в колко лягат за нощен сън? Ние по принци цялото семейство най-късно 9-9:30 сме по леглата.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 15:46 от Stupy

# 433
  • Враца
  • Мнения: 1 422
Ох нас ни измъчиха тези зъби. Хора, бебека изяде лайсната на тяблата на креватчето. От толкова чешане на зъбките я отлепи. Тази нощ беше рев и в креватчето и в мен. Гъне се, дърпа се, ляга на сам на там, реве, държи се за ушите, търка си устата Cry 2 пъти давах Панадол, мазах с паста та поспа няколко часа разпокъсано. 2 дни се буди в 5:30 и следващото спане е от 10 до 12 и това е, после чак към 19.

# 434
  • Мнения: 367
Ох, и нас зъбите ни мъчат. И като казвам нас нямам предвид само детето Grinning Много трудно заспива и преди обяд, и след обяд, а най-трудно вечер. То е търкане, ритане, набутване и вадене на биберона, накрая вече реве, защото хем го дразнят зъбите, хем му се спи много. Заспива към 20:30-21:00. Зависи докога е спал следобяд. През деня спи по един час. През нощта се буди, но като го взема при нас на спалнята бързо заспива пак. Най-лошото е, че не виждам изгледи скоро да избиват Confused

Общи условия

Активация на акаунт