Избор на стъклопакет

  • 551
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 891
Здравейте момичета(и момчета)
Предстои ми остъкляване на усвоена тераса. След безкрайно ровене и четене по темата, все още не мога да се спра на стъклопакет. Избрах Профилите , но със стъклопакета съм още в чуденка. Ще бъде троен , но в какво съчетание. Идеята е помещението да се превърне в тип зимна градинка , за това държа много на светлината, а също и да се запази топлината без непрекъснато да се използват ел уреди(т.е през целия ден или поне в по икономичен режим).
За това и се спрях на комбинацията бяло - бяло - К стъкло. , за да може зимата да има допълнително затопляне и отвън (изложението е юг , но има и високи сгради в близост , които намаляват директното греене в по-голямата част на деня)
Иска ми се да избегна класическата комбинация от 4сезона-бяло -Кстъкло - заради затъмнението и факта че няма да ползвам зимното греене . Но лятото пък ще бъде ад - поне ме заплашват с температури към 70 градуса (остъклението е доста), и това че климатика няма да се справи ако сложа тази комбинация (Б-Б-К)
В една фирма ми предложиха SGG PLANISTAR SUN стъкло, като заместител на 4-те сезона, но нищо не мога да открия в нета за него. С какво точно се отличава от горе описаното 4 сезона . Ще съм благодарна много на отговори, защото срочно трябва да взема решението

# 1
  • Мнения: 11 740
Не съм специалист, но живея в южно жилище. Балконът изобщо не бих го остъклила, но при вас явно вече е факт. В стария апартамент южното изложение ми беше с доста голям балкон (160см дълбочина) и на практика лятото до прозореца слънцето не стигаше. Затова К стъкло и двоен стъклопакет ми беше добре. Ако изберете К стъкло, сложете външни ролетни щори.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 21:55 от Mama Ru

Общи условия

Активация на акаунт