Бременна на деветнадесет години

  • 4 179
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 501
То никой не я съветва, но едни обяснения колко е скъпо, трудно, ужасно.. Помага да се вземе неправилно решение, но с пояснението, че е в Германия вече е друга бира. Както и да е няма смисъл да се спори.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Хората казват, че МОЖЕ да бъде скъпо, трудно и ужасно, а не че непременно ще бъде. Защото има и такива случаи. Скъпото е ясно. Трудно и ужасно може да бъде, ако примерно бебето реве безспир. Аз съм била такова бебе. Родителите ми, на по 24 и 25 (млади демек) са се видели в чудо. Само с помощ от двете баби са успели да не изкукат, гледали са ме на смени. И тук във форума имаше подобни случаи. Хич не са изключение. Не че това е отказало някой да има деца, но е хубаво да се има предвид, може пък и да не е всичко цветя и рози.

# 32
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
В началото ти трябват поне 1000 лв, ако не и доста повече - количка, легло, столче за кола, столче за хранене, дрехи, шишета, завивки, памперси и т.н. Раждането също струва не малко пари. После ако имаш кърма е добре. Ако нямаш млека, пюрета, памперси, козметика... хич не са евтини. А да не забравяме, че и самите родители трябва някой да издържа, защото нямат никакъв доход. Та едни 2000 лв на месец не знам дали ще ги оправят. Най-малко, ако са много икономични. От къде ще ги вземат? Майката няма да може да работи поне 1 год. После, както и таткото - 19-20 годишни, без образование, без опит и с бебе... дали някой ще им предложи работа за повече от 400-500 лв не е ясно. Не знаем от кой град са.
И изобщо положението никак не е розово, ако родителите откажат да помагат. Съжалявам, че не съм сантиментална, но тя трябва да е подготвена какво я чака.


2000лв на месец? Че то има и хора с по 2 деца където не взимат толкова, за жалост. И все пак се оправят, стига да има желание.
19г не са много, но не са и малко. Ако и двамата го искате, ще се справите.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За тримата общо имах предвид. Знам, че има. Това не променя сметката. Това имах предвид - че ако ще гледаш дете в мизерия и с много лишения, по-добре е да го дадеш на хора, които могат да го отгледат нормално. По-добре е за детето имам предвид. Иначе ще оцелее, хората оцеляват и с 200 лв на месец, ама как? И нужно ли е да причиняваш това на детето си?  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 404
Готова си, а и да не си, като родил, ще станеш. 19години не са толкова малко. Ще се справите, проучи как стои въпроса със социалните. Радвай се на малкото бебче в теб Simple Smile
Кажи на вашите час по-скоро. Подготви ги, че ще приказвате по сериозна тема.
Успех!

# 35
  • Мнения: 2 755
За тримата общо имах предвид. Знам, че има. Това не променя сметката. Това имах предвид - че ако ще гледаш дете в мизерия и с много лишения, по-добре е да го дадеш на хора, които могат да го отгледат нормално. По-добре е за детето имам предвид. Иначе ще оцелее, хората оцеляват и с 200 лв на месец, ама как? И нужно ли е да причиняваш това на детето си?  newsm78
Замислила ли си се, дали твоето дете би предпочело да има по-богати родители от вас, които да му осигурят повече глезотии?  Можеш ли да му осигури всичко, което иска? Ако не можеш -даваш ли го на по-заможни хора?
Рядко се срещат толкова меркантилни хора, радвам се, че нямам такива познати.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 984
Мило девойче, ако не си психически готова, защо чака до 4-тия месец? Проблемите се посрещат лице в лице, а не си скриваш главата, чакайки да отмине от самосебе си. Сега и да си, и да не си психически готова, имаш да раждаш дете.  
На години мога да ти бъда майка и най-добросърдечно ти казвам, че на тази възраст е редно да поемеш отговорността за решенията и постъпките си. След като ще раждаш, побързай да уведомиш родителите си, защото ако аз съм на тяхно място, сериозно бих се издразнила (меко казано) за 4-месечното мълчание по въпроса.
P.S. Къде изчезна поста, на който отговарях? Авторката пишеше, че не е психически готова и т.н.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изобщо не става дума за глезотии. Става дума за основните неща. Аз не осигурявам глезотии. Но ако децата ми трябваше да гладуват, да нямат обувки или да не мога да ги лекувам когато са болни, бих се замислила дали да не ги дам. И най-вече първо не бих ги родила, ако живеех така.
Но това беше преди авторката да уточни, че живее в Германия и че таткото печели добре. Това променя нещата, разбира се.

# 38
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Изобщо не става дума за глезотии. Става дума за основните неща. Аз не осигурявам глезотии. Но ако децата ми трябваше да гладуват, да нямат обувки или да не мога да ги лекувам когато са болни, бих се замислила дали да не ги дам. И най-вече първо не бих ги родила, ако живеех така.
Но това беше преди авторката да уточни, че живее в Германия и че таткото печели добре. Това променя нещата, разбира се.

Недейте гледа само от вашата гледна точка. Ние сме с малко под 2к на месец за 3ма души+ заем. Детето ми не е гладно, не е жадно, нито голо и босо. Презадоволено е даже и не с боклучави  неща. Нито живее в мизерия. Бил е и на АМ известно време, и пюрета съм купувала, както и правила. Щастливо, обичано дете. Когато е било болно, се е лекувало.  И ние не можем да се оплачем, и излизаме, и по почивки ходим, и не сме голи, боси и гладни и се оправяме. Родила съм съзнателно и детето мие жалано. Дай ако цял живот не вадим по 5к на човек да не правим деца.. Г*з знае 2 и 200. Това да си правиш сметка и с по-малко пари да живееш, не те прави мизерник на когото детето страда..

# 39
  • Мнения: 39 248
Малко изхвърляне са 2 бона, верно.

# 40
  • Мнения: 218
За тримата общо имах предвид. Знам, че има. Това не променя сметката. Това имах предвид - че ако ще гледаш дете в мизерия и с много лишения, по-добре е да го дадеш на хора, които могат да го отгледат нормално. По-добре е за детето имам предвид. Иначе ще оцелее, хората оцеляват и с 200 лв на месец, ама как? И нужно ли е да причиняваш това на детето си?  newsm78

Ужас...честно, не вярвам, че го мислиш.

# 41
  • Мнения: 2 515
Авторке, отлепяй лепенката по-бързо. Кажи на вашите. Колкото и да се разстроят за момента, ще им мине бързо.

Меркантилните мнения не са ми много по вкуса. Сякаш тези, които не печелят хиляди левове на месец, заслужават да си оставят децата.
Със сигурност авторката ще се справя много по-добре в бъдеще.
Щом приятелят ти е готов, пък и вече сте решили, че го искате, няма какво да ви спре. С всичко се справя в този живот, ако има разбирателство, упорство, ясни представи за бъдещето и мъъъничко късмет.
Горе главата и се радвай на случващото се. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 879
Е , то в Германия са добре нещата , там социалното майчинство им е повече от нашата минимална заплата . Адаптираното мляко им е по - евтино , що да не се оправят .
То и ние с мъжа ми не сме с големи заплати , но имаме две деца , нищо не им липсва . Важно е да има обич , другото може да се намери .

# 43
  • Мнения: 18 295
Ако дъщеря ми е на твоята възраст и забременее, аз ще се зарадвам и ще помагам. С пълни сили. Wink Така, ще си кажа, ще избегнем вероятността да се чуди до 40 г. и после я стане, я не. Дано майка ти да бъде поне наполовина ентусиазирана като мен. Flowers Four Leaf Clover

# 44
  • Мнения: 1 698
Е как бременна в 4-ия месец и досега не са те забелязали? Не може да си нямала неразположения, а и вече трябва да ти личи коремче. Майка ти като раждала жена трябва да е доста наясно.

Общи условия

Активация на акаунт