Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 авг. 2019, 19:08 ч.

Не мога да напусна работа

• 3 840
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
Не, че не е в правомощията му да оспорва болничен, но чак и полици да занимава ми се струва откачено.
Явно е тежък случая, така че може да се очакват всички възможни простотии. Надяваме се авторката да ни държи в течение с развитието и финала на историята.

# 121
Договорът е за 1 година, срочен.
Коментирам този пост, Елора.

Колко месеца остават още до края на договора? И я вземи прочети какво пише за изтичането на договора. Почти сигурно е нещо от типа, че става безсрочен, освен ако не се пусне предизвестие в полунощ в неделя в счетоводството. Иначе не важи.
Той казва, че може да стане постоянен, ако отиде на следващия ден на работа и трябва да пусне предизвестие за целта. А не е така.
Тя трябва да пусне, ако иска, след 6-ти месец. Но не за последния, за да не остане на постоянен договор. Не знам дали стана ясно.

# 122
Може да е формулиран по всякакъв начин договорът. Че след 1г стартира нов срочен едногодишен договор или става безсрочен. И важното е дали няма извъртяно условие кога трябва да се декларира, че няма да има подновяване. На gsm операторите всички им знаят номерата със срочните договори - за да не се поднови трябва 1 месец преди изтичането да кажеш, че ще го спираш. Защо - за да не го прочетеш навреме и да е "късно" в деня на изтичане.

# 123
Дева, разбрах ти мисълта.
Но тя  е започнала юни месец.
А и вече е  подала отдавна молбата за напускане.

# 124
  • София
Може да е формулиран по всякакъв начин договорът. Че след 1г стартира нов срочен едногодишен договор или става безсрочен. И важното е дали няма извъртяно условие кога трябва да се декларира, че няма да има подновяване. На gsm операторите всички им знаят номерата със срочните договори - за да не се поднови трябва 1 месец преди изтичането да кажеш, че ще го спираш. Защо - за да не го прочетеш навреме и да е "късно" в деня на изтичане.
Не, не може. Това не е договор за услуга по Търговския закон или по ЗЗД, че да може. Що за безумна аналогия? Щом договорът за мобилни услуги става безсрочен, значи и срочния трудов договор става безсрочен по същия начин?!
Нищо подобно не може да се случи с трудов договор.

# 125
Ходих на разпит в икономическа полиция. Хората бяха изумени как без още да съм минала ЛКК шефа ми пуска сигнал, че болничния е фалшив. Онзи ден ми излезе и решението на ЛКК-всичко е наред разбира се. Казаха, че до седмица ще получа писмо в което ще е написано решението и след това трябва да го занеса в полицията...

# 126
Дай го ти под съд сега!

# 127
Ходих на разпит в икономическа полиция.
В икономическа полиция по чия инициатива ходи - те ли те викаха? Ако е така, мисля че имаш основание да го съдиш за набеждаване или клевета. Не им помня нюансите кое кога е, но е за такива случаи. Върви при адвоката да ти каже може ли и ако става - пускаш иск за сума малко над 3 месечното обезщетение при напускане и евентуално ще имаш споразумение да оттеглиш жалбата и да те остави да напуснеш по взаимно съгласие. Иначе го  осъждаш и му даваш парите за неотработените 3 месеца. Ако го насметат така 2-3 работници, полека лека ще започне да осъзнава къде се намира.

# 128
Срочен договор и договор с изпитателен срок са съвсем различни неща.  При договора с изпитателен срок зависи в чия полза е срока за изпитване.  Според теорията, би следвало да е и за двете страни и да може да бъде прекратен без предизвестие и от двете страни. На практика не се получава така. Работодателят си пише единствено клаузи, които него го устройват. За това трябва да се чете, преди да се подписва каквото и да било. Защото с подписа си се съгласяваш с неговите условия и после няма мърдане, освен ако тези условия пряко не противоречат на закона. А това обикновено не е така, защото все пак юристи им ги пишат.

# 129
Ходих на разпит в икономическа полиция.
В икономическа полиция по чия инициатива ходи - те ли те викаха? Ако е така, мисля че имаш основание да го съдиш за набеждаване или клевета. Не им помня нюансите кое кога е, но е за такива случаи. Върви при адвоката да ти каже може ли и ако става - пускаш иск за сума малко над 3 месечното обезщетение при напускане и евентуално ще имаш споразумение да оттеглиш жалбата и да те остави да напуснеш по взаимно съгласие. Иначе го  осъждаш и му даваш парите за неотработените 3 месеца. Ако го насметат така 2-3 работници, полека лека ще започне да осъзнава къде се намира.
Ходих, защото шефа е пуснал сигнал за фалшиви болнични без дори да съм минала ЛКК....

# 130
Aq_Heli, прочетох донякъде темата. Може да повтарям нечие мнение...

Доколкото разбирам се явяваш на ЛКК за удължаване на болничен.

Подала ли си предизвестие с вх.№ за напускане? Ако не, го направи и тогава излез в болничен. Той не удължава срокът на предизвестие и след 3 месеца няма да работиш вече там.

ПС: Това, което разказваш, е кошмарно.

# 131
Aq_Heli, прочетох донякъде темата. Може да повтарям нечие мнение...

Доколкото разбирам се явяваш на ЛКК за удължаване на болничен.

Подала ли си предизвестие с вх.№ за напускане? Ако не, го направи и тогава излез в болничен. Той не удължава срокът на предизвестие и след 3 месеца няма да работиш вече там.

ПС: Това, което разказваш, е кошмарно.
Не, не се явявам за продължаване на болничен. В предизвестие съм и бях с пневмония, а работодателя ми оспорва болничния и за това се явявах пред ЛКК.

Общи условия

Активация на акаунт