Фентъзи и фантастика – тема 18

  • 17 957
  • 704
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 47 981
Тамън е излязло продължението;);

# 136
  • Мнения: 8 228
Кое е продължението?
На мен "Разказът на прислужницата" ми хареса. Обичам такъв тип повествования - разхвърляни напред-назад във времето, на пръв поглед хаотични. Няма нищо против и отворения финал в случая. Оставя те да си гадаеш и сам да си мислиш какво, дали.

# 137
  • Мнения: 47 981
https://www.amazon.com/Testaments-Novel-Margaret-Atwood/dp/0385543786
На мен ми харесва как пише. Тематиката, разбира се, е отвратителна. Но самия начин на писане ми допадна, както и всичко останало в книгата

# 138
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Верояно и тематиката ме дразни, Хепи ... Все едно всичко в мен "крещи", че това е голяма "гадост".
Simple Smile
Ама все пак бих искала да разбера какво се е случило с героинята, ако продължението е за нея ...

# 139
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, аз ви чета, но оставих сериала. Отказах се да чета и книгата. Не е моето това. Отблъсква ми душата, някакси.

# 140
  • Мнения: 47 981
Е то това му е целта, все пак Joy Написано е нарочно много крайно и провокативно.
Продължението е за дечицата й и за лелче Лидия, тази кола женичка...ама не съм го чела още. Иска ми се нещо по- весело Simple Smile Не съм на такава вълна.

# 141
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Да, реално нарочно е написано така.
Но нещо и стилът на авторката не ми допада особено.

# 142
  • София
  • Мнения: 44 095
Аз чета Другият на Стивън Кинг, до един момент бях сигурна, че ще е само криминален, но май се завъртат нещата към свръхестествено тук... или греша? Не съм чела ни анотация, ни нищо за книгата, просто почнах нещо ново на Кинг Simple Smile

# 143
  • Мнения: 18 105
Те повечето романи на Стивън Кинг са или свръестествени или с Чудовица. В  Тъмната страна ....например героят бе малко като Джекил и Хайд.

# 144
  • София
  • Мнения: 44 095
Достатъчно съм изчела от него, знам,  питам за този дали е със свърхестесвени елементи, защото в първите 30-40% нямаше нищо такова Simple Smile

# 145
  • Мнения: 18 105
част от анотация -

"Другият може да се превъплъти в теб!...." - мисля, че това отговоря на въпроса.

това ми напомня на Туийн Пийкс, и той започна като криминален сериал а стана психо трилър. Накрая се будех с писъци. И до днес не понасям този сериал заради лицето на БОБ

не съм чел конкретно тази книга, но от анотацията оставам с впечатление, че пак е свръхествена.

# 146
  • Мнения: 8 228
Отговорът Angel е "да, има и свръхестествени елементи". Хубава книга с типичния за Кинг малко претупан финал. Не са много книгите му, на които харесвам финала. И не става въпрос дали е хубав или лош, а да е издържан и на нивото на останалата част от книгата.

# 147
  • София
  • Мнения: 44 095
Мерси ston, да има нещо такова с финалите 😂

# 148
  • Мнения: 18 105
Прочетох "Спрящите красавици" на Стивън Кинг. Боже, отдавна не съм чел толкова глупости. Струва ми се, че и Кралят на Ужаса се е поддал на политкоректното мислене, и пише разни джендър-простотии,  като девет десети от книгата директно може да се изреже. Първо има безумно много персонажи, ужасно бавно развитие, никакъв съспенс. Да, има епидемия ала в това отоношение книги на "Пожарникарят" на Джо Хил са цели класи пред "Спящите красавици". Най-тъпо е,  че идеята има потенциал, но май само с потенциала си остава.
Дори "Мъглата" не бе толкова зле. Какво говорим  - "Мъглата" бе супер, в сравнение със "Спящите красавици". На всичкото отгоре темата за съня не е нова за Стивън Кинг, вече има "Капан за сънища",, а мисля че и "Доктор сън"  Кинг започва да се повтаря.Особено ме издразни финала, който бе в стил " Три дни яли, пили и всички заживели щастливо". След всички убити, направо ми изглеждаше супер нереално хора които щяха да се изколят, сега просто да се потупват дружески по рамото и да си пият бирата заедно.
Скрит текст:
(Франк и Клинт)
да не говорим как на един тотален психар изведнъж му дойде умата в главата (
Скрит текст:
Франк)

Чел съм книги като "То", "Сияние", "Торба с кости", "Зеленият път" и съм бил впечатлен, обаче тук направо не мога да позная, че книгата я е писал Стивън Кинг. Всъщност като се замисля той е съавтор със сина си, може заради това да е белята

Както и да е, съвета ми е да не посягате към тази книга като това разбира се е мое мнение, някой може да харесва джендър-книги.

Последна редакция: пн, 23 сеп 2019, 16:50 от Лорд Сняг

# 149
  • София
  • Мнения: 44 095
Четох я миналата година, не е толкова зле, не е от най-добрите му книги (тя е в съавторство със сина му и й личи), не е и от най-лошите.

Общи условия

Активация на акаунт