Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 авг. 2019, 21:59 ч.

Фентъзи и фантастика – тема 18

• 3 044
  • 237
  •   1
Отговори

Анкета

коя книга избирате за фантастика 2018

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 225
  • Майничка
Да, за YA сериал може и да стане.

Майкъл Муркок е от "стабилните" автори - верен Герой с вярна Любима,верен Приятел и вярно Оръжие - като в средновековните рицарски саги. Добре че героите му, поне по външни белези, се различават един от друг. Всъщност и от неговите романи става добър сериал, даже анимационен. Laughing

# 226
  • България
Ако се сещаш за още такива ще се радвам да ги споменеш.
Обичам класиката в почти всяко отношение - така описан от теб, М. Муркок е класик в жанра. Grinning
И белезите на героите му са точно по вкуса ми.
Снощи си казах, че ще е добре да не филмират книгите му.
На мястото на синеокия, рус воин (дразнещо в книгата е "войн") веднага си представих тъмен афроазиатски субект...
   Всъщност, единствено ме дразнят печатните грешки, които са допустими за мен, средностатистически форумен потребител, но не и за книжно издателство.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 14:29 от МоарейнД

# 227
Оня ден се дивях на вмъкнат такъв персонаж в един сериал, който очакваХ с нетърпение. И останах безмълвна.

# 228
  • България
Е, сигурно ще ме разбереш защо съм ядосана за "Колелото на времето".

# 229
  • София
Моарейн, дори аз съм ядосана на кастинга за Колелото 🥴
Дочетох си първата книга от Хрониките на Сиала. Не знам ще почвам ли скоро втората, защото се връщам на работа на пълен щат и четенето на книги рЕзко ще намалее...
Изгледах почти целия втори сезон на Дарк, остана ми последен епизод. Има ли и кога трети сезон? Сега ме дърпа да вляза в темата за филма, ама по-разумно е да оставя таз работа за утре вечерта....

# 230
Дарк ще има трети и последен сезон - вероятно другото лято (няма точна дата). Създателят на сериала всеки ден публикува снимки от заснемането на 3-ти сезон, в Инстаграма си.

# 231
Ох, така го чакам. Това е най-прекрасните сериал, който съм гледала, в последните години Heart Eyes

# 232
  • България
И аз започвам Хрониките на Сиала.
Харесаха ми ревютата в goodreads.
Отдавна не бях чела руски автори, но май ще преразгледам предпочитанията си.

# 233
  • В полите на Пирин планина
Ох, така го чакам. Това е най-прекрасните сериал, който съм гледала, в последните години Heart Eyes

Къде са го давали и може ли да се гледа някъде в Нет-а?

# 234
В Замунда го има

# 235
  • Чужбина
И онлайн го има Дарк. Айде, почвайте го, да го обсъждаме.

Надявам се, че ще ви хареса. Не е задължително, разбира се.

# 236
  • Бургас
Аз гледам Фарскейп 3 сезон, а на този Дарк как му е официалното заглавие?

# 237
  • Чужбина
Ето тук можете да го гледате:

Търсете го под Dark или Тъмнина.

Общи условия

Активация на акаунт