Фентъзи и фантастика – тема 18

  • 17 845
  • 704
  •   1
Отговори

Анкета

коя книга избирате за фантастика 2018

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 120
  • Мнения: 8 206
Моарейн, нататък става по-добре.

# 121
  • България
  • Мнения: 6 172
Благодаря, ston!
Надявам се да е така. За мое съжаление магьосниците тук са от другата страна, а по принцип са ми любим персонаж.
Започне ли някой да ми пее мантрата, че всичко е за мое добро, сигурност и се сещам за думички, като робство...
Честит празник на всички, които се чувстват българи!

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 12:43 от МоарейнД

# 122
  • София
  • Мнения: 5 826
Привет, аз зачетох Пожарникаря на Джо Хил.
Много ми харесва засега, но нямам много време за четене, та ми върви бавно.
Фарскейп ми е един от любимите сай-фай сериали, гледам си по някоя серия от време на време.
Защо вече не правят такива сериали?!

# 123
  • Мнения: 17 349
Амидала, за мен "Пожарникарят"  много интересна антиутопия. Аз го свързвам с "Повелителят на мухите", но си личи че е фантастика надявам се и на теб да ти хареса.
на въпроса ти - имаше стачка на сценаристите преди време и ражисьорите се наложиха над сценаристите. Затова сега правят масово римейкове, адаптации по комикси, филми пълни със спецфекти и политкоректни глупости, но рядко  виждаме идейни неща като "Фарскейп." Навремето с малко пари се правеше голямо кино (Роки), а с много пари се правеше още-по-голямо кино (Титаник, Терминатор 2) Днес наливаш стотици милиони от които половината за хонорари на "звездите" и реклама и чакаш публиката да клъвне, а сюжета  - но комент. При по-младите "звезди", често и играта им е под всякаква критика.

# 124
  • Мнения: 131
Обявиха каста за "Стражите" (Пратчетовите)
https://www.terrypratchettbooks.com/richard-dormer-leads-watch-cast/
повечето са хит, само за Сибил дооста голям мис.  Трябваше да е мацка с по-стабилна фигура (Куин Латифа или Оливия Коулман щяха да бъдат по-добре).

# 125
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Анн Доуд си представям.

# 126
  • Мнения: 36 186
Аз много харесах избора за  Ваймс, обаче като чета описанията на персонажите, направо ми става зле. Сибил ще е отмъстител и ще раздава справедливост по улиците. Керът е изоставен от семейството си като бебе (не пише нищо за осиновителите), освен това ще е смотльо и Ангуа ще го обучава и ще го пази, да не го пребият в големия град. Карсър ще е несправедливо обвинен човек, който всъщност не е лош.
Е, ако всичко е променено, защо го наричат адаптация на книгите - те просто използват имената на персонажите?

# 127
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Малко като тв версиите на Шерлок Холмс, с "любезното съдействие"на Артър Конан Дойл.🤔

# 128
  • България
  • Мнения: 6 172
Трилогията за Бартимеус наистина задобря във втора книга, но заради финала оценката ми рязко падна.
Сега ще гледам Андромеда и ще се чудя с коя книга да продължа.
Не е лесно да се пише фентъзи. Много познания и въображение са нужни.

# 129
  • Мнения: 8 206
Моарейн, какво не ти допадна във финала?
На мен любимец си ми беше Бартимеус. Момчето, не помня как се казваше, така и не ми стана кой знае колко симпатичен.

# 130
  • Мнения: 131
Още нещо което ми попадна и малко ме е яд, че ще пропусна:
Мостът на Трола (едно симпатично късо разказче за Коен Варварина), са го филмирали и ще има прожекция на Варнениския фестивал на късометражно кино. И точно този уикенд няма да съм там Sad
Иначе описанието може да е просто подвеждащо с цел предизвикване на интерес.

# 131
  • Мнения: 17 349
ако не бе покойница, бих си представил Дарли Конъли като Сибил. Някак се не се сещам за можество дашни дами.

# 132
  • Мнения: 131
Мацки има, просто типично е да се избере някоя с по-стандартна (културно казано) фигура.
Примерно - Хю Джакман измъкна от Бродуей една невероятна Keala Settle и направи Най-великият шоумен.

# 133
  • България
  • Мнения: 6 172
Моарейн, какво не ти допадна във финала?
На мен любимец си ми беше Бартимеус. Момчето, не помня как се казваше, така и не ми стана кой знае колко симпатичен.
Това, че
Скрит текст:
убиха момчето. Харесваше ми, трудно детство, но не загуби човешкото в себе си.
Нищо хубаво не видя от живота, а и си отиде твърде млад и то точно когато имаше шанс да види по-добрата страна на нещата.
.

# 134
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Доста отдавна не бях чела фантастика, все към фентъзи ме влече ...
Прочетох "Разказът на прислужницата" ... ами - не съм впечатлена. Особено от отвореният край. Беше ми доста монотонна и някак леко плоска, откъм герои.

Общи условия

Активация на акаунт