Фентъзи и фантастика – тема 18

  • 17 945
  • 704
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 36 460
Аз наскоро прочетох Война на световете, за да имам по-ясен поглед върху адаптацията, която тече в момента - днес е излязъл втори епизод от мини сериала с Елинор Томлинсън.
Май ми се чете още нещо класическо - мисля да си избера нещо от Моята библиотека...

# 256
  • Мнения: 3 601
Аз специално чета книга от един сайт и затова не пиша.
Не е издавана, затова в скрит текст пускам линк:
В този сайт има доста неиздавани книги, включително и на български език.
Интересен сайт е. Дъщерята пише там.

# 257
  • София
  • Мнения: 3 261
Гледах си набелязаните за купуване книги - от общо седем четири са в жанра. Ето ги:
Кало Змея - Милен Хальов
Момичето в кулата - Катрин Арден
Мебет - Александър Григоренко
Погубеният свят - Том Суетърлинч
Споделете какво ще купувате от будителските промоции? Simple Smile

# 258
  • Мнения: 36 460
Започнах да чета Пътуване на Запад (може да се каже, че е митология, но в действителност е авторска творба от 16-ти век, създадена по мотиви от митологията).
Не успях да я намеря на български, затова чета на английски - малко по-бавно ми се получава, не знам кога ще изчета 1400 страници. Но ми харесва много - поне в началото. Четох в отзиви, че от един момент нататък ставало малко досадно (героите се занимават основно с избиване на демони), но още не съм стигнала до там, а и на мен може да ми е интересно.

Знаете ли дали книгата изобщо е издавана на български? Ако не е, това е много странно...

# 259
  • Мнения: 47 973
Кой е автора

# 260
  • Мнения: 3 601
Започнах да чета Пътуване на Запад (може да се каже, че е митология, но в действителност е авторска творба от 16-ти век, създадена по мотиви от митологията).
Не успях да я намеря на български, затова чета на английски - малко по-бавно ми се получава, не знам кога ще изчета 1400 страници. Но ми харесва много - поне в началото. Четох в отзиви, че от един момент нататък ставало малко досадно (героите се занимават основно с избиване на демони), но още не съм стигнала до там, а и на мен може да ми е интересно.

Знаете ли дали книгата изобщо е издавана на български? Ако не е, това е много странно...
Има филм - Кралят на маймуните. https://www.imdb.com/title/tt0198779/ Едно време го даваха по холмарк.

# 261
  • Мнения: 47 973
Еййй тоя филм беше готин

# 262
  • Мнения: 36 460
Да, но той не е по книгата (както и останалите адаптации на Холмарк - няма нито една точна, все пак някои са забавни за гледане).
Ето за книгата: http://mychinesenow.com/xiyouji.html
Май наистина не е издавана на български...

П.п. Наистина ли Сун Вуконг се чете Сун Укун?... Винаги имам проблем с разчитането на чуждестранните имена Sad

# 263
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
През 2013, по спомен, група китаисти я превеждаха на български, но още не е излязла. Питай, ако искаш, на лични Zanda Ksurik, тя също беше в групата.  Заглавието беше "Пътешествие на Запад".
Аз я четох на руски през 2009, докато бях в майчинство, но бих я прочела и на български. Напоследък има много читави преводи от китайски, скоро излезе последната част на "Сън в алени покои", преди това - "Крайречното царство" (преди е издавано като "Речни заливи"), остават  само "Троецарствие" и "Пътешествието" за пълен комплект на великата четворка.

# 264
  • Мнения: 47 973
И аз за Занда се сетих, тя със сигурност знае

# 265
  • Мнения: 36 460
И аз бих си я купила, ако я издадат на български.

# 266
  • Мнения: 5 741
В темата за промоции на книги видях, че Артлайн са пуснали 40% намаление, та да ви питам някой чел ли е книгите на Дейвид Хеър? От "Квартет за лунните приливи и отливи" са преведени първите две книги. С отстъпката излизат на добра цена, ама дали ще преведат другите, кой да ти каже. Досега колкото пъти съм писала на издателството, отговор не съм получавала. "Към небето" на  Сандерсън също е изгодна.

# 267
  • Мнения: 165
В темата за промоции на книги видях, че Артлайн са пуснали 40% намаление, та да ви питам някой чел ли е книгите на Дейвид Хеър? От "Квартет за лунните приливи и отливи" са преведени първите две книги. С отстъпката излизат на добра цена, ама дали ще преведат другите, кой да ти каже. Досега колкото пъти съм писала на издателството, отговор не съм получавала. "Към небето" на  Сандерсън също е изгодна.
Да, ама "Към небето" от обяд не е налична. Аз си я купих преди няколко дни от Зомби промоцията на Озон с 5 лв. намалена, много е красива корицата, четох ревюта, че и съдържанието е много добро.

# 268
  • Мнения: 5 741
[quote author=Меган link=topic=1139390.msg39575653#msg39575653 date=1572609172
Да, ама "Към небето" от обяд не е налична. Аз си я купих преди няколко дни от Зомби промоцията на Озон с 5 лв. намалена, много е красива корицата, четох ревюта, че и съдържанието е много добро.
 Докато се чудя, хората купуват.

# 269
  • Мнения: 18 062
Супер е книгата-  адски прилича на Войната на Ендър но  с Щипка отРитматистът да речем.*

дадох 35 лева  за нея и всеки лев си заслужаваше.

както при повечето книги на Сандърсън вътре има и рисунки. На Корицата, изтребителя е 3 D, буквално можеш да го усетиш под пръстите си.

Книгата май ще има продължения, но също като Душата на императора, може да се чете напълно самостоятелно. т.е. финалът е "отворен"



мога да се опитам да пусна едно ревю, но ще ми е трудно, защото трябва да нацвкам ужасно много спойлери. Проста в книгата има доста обрати и не хубаво да се издават.


предполагам, че както тренираха кадетите ми напомни за Топ Гън - хем е тренировка, хем в даден момент се появяват руски самолети/ тук кремляни и въпросът е на живот и смърт.

*абе защо във всяка втора книга на Сандърсън на главният герой баща му умира и той трябва непременно да стане като него ? В Ритматистът го имаше това, в Стоманеното сърце пак умира бащата на главният герой и сега пак.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 11:52 от Лорд Сняг

Общи условия

Активация на акаунт