Избор на електронен апарат за измерване на кръвно

  • 9 221
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 214
Интересното е, че апарата напомпва до към 150 напр, и вместо да започне да изпуска, той задържа тези 150 може би 10-15 сек и на дисплея се изписва Err 3 и мига символ на маншет. Излиза, че създава налягане, маншета не е спукан и е добре свързан. Явно има фабричен дефект самия апарат. Същото го прави и с друг маншет.

# 16
  • Мнения: 4 808
Интересно, дали може да се купи отделно маншет. Моят апарат е Гератерм, купих същия и на баща ми. Има го от около година, сега и на него му изписва грешка и ми си струва, че маншонът изпуска въздух. Би трябвало да е в гаранция, но не може да намери гаранционна карта или касов бон, не помня дали ми дадоха като го купувах, собственикът на аптеката ми е познат, но ми е доста далече като локация.

# 17
  • Мнения: X
Принципно се продават отделно и маншети. Не само в стандартни размери, но и по-големи. Дано намерите документите.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Здравейте, взех си електронен апарат Микролайф А3+, но постоянно ми дава Error 3.

Аз ли нещо не правя както трябва или има дефект самия апарат, някакви идеи ?
Предполагам, че имате гаранционна карта . Намерете сервиз в града Ви, за да го коригират или сменят .

# 19
  • Мнения: 4 808
Принципно се продават отделно и маншети. Не само в стандартни размери, но и по-големи. Дано намерите документите.
Там е работата, че книжките с упътванията намерихме и на двата апарата, но касови бончета и гаранционни карти – не. Някак ми се струва, че въобще не са ми дали.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 214
Реши се въпроса с А3+, проблема беше в накрайника на маншета, не отговаряше по цвят на апарата. Първоначално беше сив, смениха ми го с жълт, каквато е и буксата на апарата и заработи. Чак не мога да повярвам, че една "пишка" от 1 см е толкова определяща в случая.

# 21
  • Мнения: 5 819
Добър ден на всички.

   Искам да си купя автоматичен апарат за кръвно налягане, защото не мога да си измеря кръвното с обикновен механичен апарат - със слушалки и часовник. 

    Насочила съм се към този апарат за кръвно налягане: https://www.microlife.bg/products/hypertension/automatic/bp-a2-s … ndard-microlife-/ - BP A2 Standard Microlife . Какво ви е мнението за него?

    Препоръчаха ни в една аптека апарат Sendo, но прочетох доста негативни коментари за него.

    Весели празници!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 214
Много хора се оплакват от Сендо, за Омрон и Микролайф положителните отзиви са повече .

# 23
  • Мнения: X
Аз съм доволна от Сендо 3. Цяла година, без забележки. А се използва по няколко пъти дневно, от двама хипертоници в къщи.

# 24
  • Мнения: 54 337
Ние сме с Омрон, доста стар, но много точен.
Скоро сменях маншет, не помня точно, но не повече от 30 лв. дадох, от сервиза ми го смениха, с помпичката заедно.
Дама, може да питаш.

# 25
  • Мнения: 4 808
Ние сме с Омрон, доста стар, но много точен.
Скоро сменях маншет, не помня точно, но не повече от 30 лв. дадох, от сервиза ми го смениха, с помпичката заедно.
Дама, може да питаш.
Дева, смениха целия апарат, не само маншона. Казаха, че за пръв път имат такъв случай. Пратиха го в Пловдив, във фирмата–вносител, като казаха, че може да го ремонтират, но оттам направо го смениха. За Омрон съм чувала добри отзиви, майка ми има два такива.

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте, аз ползвам Medisana (Германия), вече 10-на години.
Много съм доволна - автоматичен, точен и има индикатор за аритмия (за родителите ми беше важно).

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 08:46 от AnMary

# 27
  • Мнения: 4 125
колебая се между omron , citizenи  microlife 
на омрон този съм харесала https://www.kbs.bg/default/10/aparat_za_izmervane_na_kruvno_nalyagane_omron_m2/
на микролайф
https://epharm.bg/microlife-bp-a2-standart.html
все базови модели, но микролайф имат 11г гаранция

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Препоръчвам Ви Microlife.Майка ми притежава друг модел, но работи перфектно около 9 г.Изключително точен е.

# 29
  • Мнения: 4 125
Препоръчвам Ви Microlife.Майка ми притежава друг модел, но работи перфектно около 9 г.Изключително точен е.
бихте ли показали модела
притеснявам се дали и базовите им модели мерят точно

Общи условия

Активация на акаунт