Бебешката количка - цяла наука за второ висше №43

  • 57 660
  • 813
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 730
Чантата на Гб Марис се закрепя с лепенки към дръжката.На мен ми я предлагаха за количка Cybex,понеже нямаха налична оригинална.Ето по този начин се закрепя.

# 226
  • Мнения: 6 883
Някой с актуално мнение за колички kika boo ? Simple Smile

# 227
  • Мнения: 2 891
Някой търсеше Joie на добра цена.

# 228
  • Мнения: 1 359
Момичета имам няколко чуденки Stuck Out Tongue Winking Eye

Някой назад беше споменял, че щом бебчо ще е летен, няма да има нужда от коша за новородено. Тоест ще използва стандартния кош в напълно легнало положение ли? Това е практика, така ли, удобно ли е или има някой недостатъци? Извинявам се за тъпия въпрос, просто съм свръх неориентирана. Нашият беб ще е в края на март, първоначално гледах количка с кошче, сега се разколебах...

Къде във Варна могат да се видят количките от среден и висок клас? И къде в София- останалите марки, които тук ги няма. Някой беше споменал магазин в София с огромен избор, но не знаех, че ще ми се падне път натам и не запомних името. Имаше колички Мамс енд папс, тук във Варна ги няма май.
Идеята ми е да обиколя възможно най много физически магазини във Варна и един,  най- много два в София и да направя избора скоро, преди да стана съвсем обла Grinning
Бюджетът ми е 1000- 1200, ако нещо свръх ме впечатли. Основен фактор при избор- перфектна ходова част, защото ще го друсам из вилна зона

# 229
  • Мнения: 3 730
Момичета имам няколко чуденки Stuck Out Tongue Winking Eye

Някой назад беше споменял, че щом бебчо ще е летен, няма да има нужда от коша за новородено. Тоест ще използва стандартния кош в напълно легнало положение ли? Това е практика, така ли, удобно ли е или има някой недостатъци? Извинявам се за тъпия въпрос, просто съм свръх неориентирана. Нашият беб ще е в края на март, първоначално гледах количка с кошче, сега се разколебах...

Къде във Варна могат да се видят количките от среден и висок клас? И къде в София- останалите марки, които тук ги няма. Някой беше споменал магазин в София с огромен избор, но не знаех, че ще ми се падне път натам и не запомних името. Имаше колички Мамс енд папс, тук във Варна ги няма май.
Идеята ми е да обиколя възможно най много физически магазини във Варна и един,  най- много два в София и да направя избора скоро, преди да стана съвсем обла Grinning
Бюджетът ми е 1000- 1200, ако нещо свръх ме впечатли. Основен фактор при избор- перфектна ходова част, защото ще го друсам из вилна зона
Това не е практика изобщо,а по-скоро се прилага от родители,които искат да спестят от сигурността и удобството на детето си,за да не се минат да купуват 2 колички или комбинирани.
Явно не си виждала как возят бебе в лятна количка.Супер неудобно е.Много от моделите не им се обръщат седалките към майките.И как ще сложиш колани на новородено?Дори с пълно легнало положение детето буквално се изсухля и трябва да е с коланите.Ако беше прочела внимателно назад в темата (и старите теми също) щеше да разбереш,че тези,които избират този вид колички се броят на пръсти.Имаше коментар как един баща бутал такава количка с бебе и през 2 мин спирал да наднича дали всичко е наред (нямала е дори обърната седалка към родителя).

# 230
  • Мнения: 5 563
Момичета имам няколко чуденки Stuck Out Tongue Winking Eye
Къде във Варна могат да се видят количките от среден и висок клас? И къде в София- останалите марки, които тук ги няма. Някой беше споменал магазин в София с огромен избор, но не знаех, че ще ми се падне път натам и не запомних името. Имаше колички Мамс енд папс, тук във Варна ги няма май.
Идеята ми е да обиколя възможно най много физически магазини във Варна и един,  най- много два в София и да направя избора скоро, преди да стана съвсем обла Grinning
Бюджетът ми е 1000- 1200, ако нещо свръх ме впечатли. Основен фактор при избор- перфектна ходова част, защото ще го друсам из вилна зона
Варна - Рошко и Рая тойс. Аз там гледах висок и среден клас колички. Хиполенд предимно среден. 
За София не знам, но в Пловдив -  babyLife Malechko. Там има Maxi Cosi, Mamas and Papas, Mima, Peg Perego.

# 231
  • Наблизо
  • Мнения: 6 065
Напълно подкрепям Деси.Не мога да си представя да возя детето си в седалката новородено,дори и да има пълно легнало положение...Това е в голям ущърб на сигурността на бебето и удобството на майката.

# 232
  • Мнения: 50
Момичета, много се чудя между Mamas and Papas ocarro и Mutsy Igo/Evo ? Mamas and papas ме печели откъм външен вид и я намирам на малко по-изгодна цена, но чета и много суперлативи за Mutsy. Какво мислите за тези колички? Все още имам време за чудене, та приемам и предложения за подобни в този ценови клас.
Благодаря

# 233
  • Мнения: 1 359
Благодаря ви момичета за отговорите.
Дано някой се включи със съвет за магазин в София където има максимално голям избор на среден и висок клас колички.

И да, не съм чела редовно темата, защото все още ходя на работа, за да мога да си позволя за осигуря за детето си качествена количка примерно Grinning

# 234
  • Мнения: 5 563
Момичета, много се чудя между Mamas and Papas ocarro и Mutsy Igo/Evo ? Mamas and papas ме печели откъм външен вид и я намирам на малко по-изгодна цена, но чета и много суперлативи за Mutsy. Какво мислите за тези колички? Все още имам време за чудене, та приемам и предложения за подобни в този ценови клас.
Благодаря

Аз ползвам mutsy i2, по-назад си написах и мнението за нея.

# 235
  • Мнения: 1 472
Във Варна може да погледнете колички и в магазин Зарафа, под бизнес хотела.  Cam, Easywalker, Abc, Neo nato. В Айко има също различни марки, само там имаше Пег перего.

# 236
  • Мнения: 3 730
Благодаря ви момичета за отговорите.
Дано някой се включи със съвет за магазин в София където има максимално голям избор на среден и висок клас колички.

И да, не съм чела редовно темата, защото все още ходя на работа, за да мога да си позволя за осигуря за детето си качествена количка примерно Grinning
Първия магазин,който аз посетих,за да разгледам колички беше Вис Виталис (този до София мол).Има 2 техни магазина в София.Предлагат доста колички.На мен и консултанта ми допадна,защото доста неща ми обясни.По-назад бях писала.Друга потребителка пък не й допаднал,защото й предложил по-висок клас количка,но в случая и ти като мен не търсиш евтина,така,че би могла да го посетиш.
Моята количка я купих от Вис Виталис ,но магазина им в Пловдив.

# 237
  • Мнения: 4 398
За Пловдив мога да добавя и Вис Виталис като магазин, предлагащ среден и висок клас колички. ( Имат и евтини).
Купувайте си кошове за новородено,  не спестявайте от него. Той по принцип е и по-евтиният кош, така че ще спестите едни 200-300 лв, а по принцип купувате количка за 1000. Еми не ми е оправдано такова спестяване. За летните бебета просто търсете по-леки материи,  отварящи се сенници и т.н. Има варианти за проветряване, а и март месец не е кой знае колко топло, че детето да завира вътре.

# 238
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Момичета имам няколко чуденки Stuck Out Tongue Winking Eye

Някой назад беше споменял, че щом бебчо ще е летен, няма да има нужда от коша за новородено. Тоест ще използва стандартния кош в напълно легнало положение ли? Това е практика, така ли, удобно ли е или има някой недостатъци? Извинявам се за тъпия въпрос, просто съм свръх неориентирана. Нашият беб ще е в края на март, първоначално гледах количка с кошче, сега се разколебах...

Къде във Варна могат да се видят количките от среден и висок клас? И къде в София- останалите марки, които тук ги няма. Някой беше споменал магазин в София с огромен избор, но не знаех, че ще ми се падне път натам и не запомних името. Имаше колички Мамс енд папс, тук във Варна ги няма май.
Идеята ми е да обиколя възможно най много физически магазини във Варна и един,  най- много два в София и да направя избора скоро, преди да стана съвсем обла Grinning
Бюджетът ми е 1000- 1200, ако нещо свръх ме впечатли. Основен фактор при избор- перфектна ходова част, защото ще го друсам из вилна зона

За мартенско бебе не го препоръчвам този вариант. Ако беше май, юни.... Става. Моето дете беше с термин края на Април. Мислих да действам така, но се отказах и добре че, защото Май все още си имаше студени, дъждовни дни. Другото е, че кошът за новородено си има матрак, по-удобно е за детето със сигурност.
За сигурността - Примерно Макларън имат приставка за да не изпада детето. Simple Smile има хора, отглеждали си децата и без кош за новородено, всеки си преценява. Аз лично исках възможно най-бързо да го разкарам, защото ми беше много голям, не влизаше в колата, а и детето ми почти не искаше да стои легнал. Така че на 3 месеца го смених. Просто си е.... До дете, до родител, до предпочитания. Ако за някои е практика, на теб може да не ти е Окей. Прецени си...

Магазините в София с избор на колички - Дундьо, Вис Виталис, Айко....

# 239
  • Мнения: 151
Мартенско бебе е добре да си има кош за новородено.
Аз си гледах детето без кош за новородено. Лятно бебе. Не виждам как съм го застрашила. Напълно легнало положение, редуктор и обърнато към мен. Как се слагат колани в кошничката за кола? Аз му ги слагах заради мен. Иначе количката има положение и да се вдигне това за краката нагоре и става като кош.
Не е за спестяване или да си спестя още една количка. Просто за мен беше безсмислено да се затрупвам с подобни неща. Аз не мога да разбера купуването на 3 и повече колички преди са навърши 1г детето и постоянната им смяна.

Общи условия

Активация на акаунт