Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 466
  • 843
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 306
Здравейте и от мен.На 42 съм, от поне 5 години се боря със забавянето на бръчките, ползвала съм каква ли не козметика(избягвам процедури все още), това, което си извадих като извод е следното-каквато и козметика да купя, ако грижата не е постоянна-полза няма;стресът, лошото хранене, неправилната поза на тялото(гледането на тв легнала, настрани, ми докара бръчки в областта на деколтето)-само вредят, т.е трябва да се обръща внимание и на това.От скъпите кремове полза не видях.Случайно си взех кремове на Bilka-ами изключително доволна съм от тях, не ги ползвам само зимният сезон, когато темп. е под нулата-тогава залагам на Нивея.Вечер ползвам т.мляко за почистване(специален лосион за очите), 3 пъти седмично четката за почистване на Браун-невероятна е, кожата ми направо сияе на другия ден, маските на Нивея и Биотен от време на време.С две думи-редовната грижа е всичко, поне за мен.
Моя приятелка си слага редовно ботокс, тренира и се храни здравословно-кожата и е прекрасна.Имам колежка, ползва най-скэпата козметика, прави процедури, но...пушачка, не тренира, разчита на леко хранене и много кафета...не зная дали това е основното, но изглежда просто ужасно.
Та, за себе си-скъпите кремове не оправдават цената си, пробвах, докато намеря подходящата дрогерийна козметика.Почистването и подхранването е много важно.Освен четката на Браун добре ми действа и масажа на лице и деколте-влагам в това Simple Smile.Има и специални упражнения за шия, все се оправдавах да не ги правя, но...вече не.

# 91
  • София
  • Мнения: 11 408
Morphea, тъй като ме попитааа Grinning
Бях преди няколко месеца, повече от половин година. Спомням си следните неща - почистване на лице, мезотерапията беше само на околоочен контур, около 30-40 минути. После една или две маски бяха, не помня, по-скоро една да беше. После с нещо ме мазаха .... и това си спомням. Но със сигурност не беше на цяло лице. Може би затова е и по-ниска цената от тази 60, която сподели. А, и изстудяване и масаж със сигурност нямаше, освен ако нанасянето на каквото беше последно, се брои за масаж някакъв.

Относно мезотерапията дали сте от София, защото искам да си направя, а се чудя къде?
От София съм.

# 92
  • Мнения: X
Та, за себе си-скъпите кремове не оправдават цената си, пробвах, докато намеря подходящата дрогерийна козметика.Почистването и подхранването е много важно.Освен четката на Браун добре ми действа и масажа на лице и деколте-влагам в това Simple Smile.Има и специални упражнения за шия, все се оправдавах да не ги правя, но...вече не.
Seeflower , толкова да съм съгласна със споделеното от теб! Също съм преминала да търся най- доброто от бялата козметика за моята кожа! През скъпи, ултраскъпи, средно скъпи, бюджетни и дрогерийни продукти. Намерих моята истина някъде в сегмента средно- скъпи до бюджетни, но ми отне доста години, а и наличието на разнообразие на пазара също е фактор, който преди 20 години в Бг определено не съществуваше. Постоянство и грижа за специфичните нужди на кожата, съобразени с различните сезони- това е истината за мен.
А грижата за деколтето и шията по никакъв начин не трябва да остъпва на тази за лицето, даже последните близо две години ми е приоритет.
Seeflower , може ли да помоля за линковете за масаж и упражнения на шия, за които споменаваш? Може и на ЛС, разбира се.

# 93
  • Мнения: 1 586
Може ли да споделите какви кремчета и маски използвате за деколтето. Аз там имам проблем

# 94
  • Мнения: 54
Floria, направо ми се прияде диня Simple Smile За колко време ти стига буркначето с маската и колко често я ползваш?

Не знам. Това ми е първото бурканче. Нямам някакъв режим на ползване- ползвам го когато ми се прииска нещо неутрално, увлажняващо и приятно. Да кажем...1-2 пъти седмично. Бавно ми се изразходва. Замислих се сериозно за динения дневен серум.

Ако знаеш какъв естествен динен аромат има...просто божествено вкусен.
Сигурно няма някаква кой знае каква сериозна полза от него, но е невероятно приятно.

https://www.cultbeauty.co.uk/glow-recipe-watermelon-glow-pink-ju … -moisturizer.html

Hermione Granger, всичко, което мажа на лицето, мажа и на деколтето. Нямам специални продукти за него, пък и не виждам смисъл от такива.

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 14:20 от Floria

# 95
  • BG
  • Мнения: 2 217
Може ли да споделите какви кремчета и маски използвате за деколтето. Аз там имам проблем

И аз бих искала да получа информация по темата, че много ме измъчват бръчките там (както и вертикалните по челото, но това е друга тема). Сериозно съм се замислила за иглена мезотерапия на деколте.

# 96
  • Мнения: 947
Аз установих че скъпите кремове тип Диор, Шанел и други марки, са въздух под налягане. Високата цена идва от големите разходи за маркетинг, които правят.
Сега се появиха много т.нар. натурални, които ползват растения, стволови клетки от плодове и т.н. Вярвам че "работят". Спомних че мойта баба не купуваше кремове. Ползваше само розова вода и розово масло, и кожата и на 80 й беше гладка, с минимум бръчки. Е, вече отпусната разбира се, но срещу гравитацията крем май няма Simple Smile

# 97
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Момичета, привет Simple Smile И аз в клуба прясно навършила 40. Моля за съвет - проблемът ми е гневната бръчка над носа. Четох, че само ботокс оправя работата там, но все пак има ли друго решение? Някаква терапия, кремове? Хиалурон терапия препоръчват май, но не знам има ли смисъл? Какво ще кажете?

# 98
  • Мнения: 1 306


Seeflower , може ли да помоля за линковете за масаж и упражнения на шия, за които споменаваш? Може и на ЛС, разбира се.


За масажа-ходя на козметик, там ми правят масаж на лице, шия, деколте.Съвсем обикновен, мануален масаж.На 2-3 месеца веднъж, поне на мен ми е достатъчно.Кожата после е страхотна и ако я поддържам 2, 5 месеца е страхотна.
За упр за шия, ползвам упр. от една стара книга, казва се 100 мин. за красотата.Там има едно упр, което прави шията страхотна(поне при мен е така), упр. е следното:сядаш на пода по турски.Слагаш длани върху колената.Гърбът изправен, даваш бавно главата назад, изпъваш максимално и пак така бавно връщаш.При връщането се стремя главата да е изправена и буквално усещам как шията се изпъва.Започва се 3-5 пъти повторения, 3 пъти седмично, докато се стигне 15-20 пъти всеки ден.При мен поне е до как усещам шията, ако чувствам придърпване-по-малко бройки, ако не го-повече.

# 99
  • Мнения: 656
Може ли да споделите какви превантивни грижи е добре да се правят за тези според мен неглежирани зони: деколте, шия и горна част ръце? И кога забелязахте сбръчкосване или отпусналост? 🤔

# 100
  • Мнения: 2 156
Отбелязвам си, че може би е грешка, че не почиствам специално и не правя маски за шия и деколте. Но крема за лице го нанасям и там, както на лицето.

# 101
  • Мнения: X
Seeflower, благодаря за отговора. И аз го правя това упражнение- "да целунеш небето" му казват, защото в максималната издигната точка се препоръчва да се отправи целувка нагоре, за да има допълнително стягане на някои мускули.
Иначе редовни глезотийки тип масажи или други процедури при козметик- задължително поне веднъж месечно. Освен редовното почистване на лицето, което също е съчетано със съответната процедура след това.
Също така, вечер мажа деколтето и шията обилно с подхранващи кремове, като използвам масажна техника, която съм заимствала от Patricia Goroway, сутрин нанасям основно хидратиращ продукт. Когато правя маски на лицето, се мажа до бюста чак- кокона номер едно, която познавам, постоянно повтаря, как в някаква статия (или интервю) Лили Иванова преди близо 30 години споделила, че шията й/ деколтето свършва там, където започва бюстът. Та и аз така- като вечната Прима. JoyJoyJoy

# 102
  • Мнения: 1 336
Момичета, привет Simple Smile И аз в клуба прясно навършила 40. Моля за съвет - проблемът ми е гневната бръчка над носа. Четох, че само ботокс оправя работата там, но все пак има ли друго решение? Някаква терапия, кремове? Хиалурон терапия препоръчват май, но не знам има ли смисъл? Какво ще кажете?
Според мен само ботокс, кремове няма да помогнат. Ако не е много дълбока, от ботокса ще се разглади и няма да има нужда от филър.

# 103
  • Мнения: 54
Момичета, привет Simple Smile И аз в клуба прясно навършила 40. Моля за съвет - проблемът ми е гневната бръчка над носа. Четох, че само ботокс оправя работата там, но все пак има ли друго решение? Някаква терапия, кремове? Хиалурон терапия препоръчват май, но не знам има ли смисъл? Какво ще кажете?

Против бръчки има само едно единствено доказано вещество- ретинол.

# 104
  • Мнения: 1 336
Против бръчки има само едно единствено доказано вещество- ретинол.


От личен опит, ретинола не помага при мимическите бръчки, както и при такива които вече са се образували и са не по дълбоки. Вярвам, че предпазва от образуването на нови.

Общи условия

Активация на акаунт