Нова година 2020!

  • 23 937
  • 90
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте, отварям тази тема, въпреки, че някои ще кажат, че е рано все още! Искаме да посрещнем Новата 2020 година в Сърбия( насочили сме се основно към Ниш) и видях, че повечето агенции са пуснали пропорционални оферти до 20.09. затова ще помоля, ако някои от Вас са празнували там да ме насочат към хотел от който са останали доволни.Ако имате и други предложения ще съм благодарна на всички Ви!

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 09:32 от Редактор*

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 453
Нова година в ресторант Перла, а на 1 в Стара Сърбия. Така бяхме ние. По бързайте да резервирате, че за Перла свършват местата, Стара Сърбия за втора вечер става, но не за връх Нова година. Спахме в Бест Устерн доволни сме. Питай...

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Аз също се интересувам от Сърбия но предпочитам Белград!Ако може да ми препоръчате добър ресторант и хотел където можем да прекараме Нова година!

# 3
  • SF
  • Мнения: 21 164
Каква музика слушате? Голяма компания ли ще бъдете? Предпочитате скъп и изискан ресторант или нещо по-неглиже? На каква възраст сте? Има ли деца с вас? Те на каква възраст са?

# 4
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Слушаме всичко ,но предпочитам сръбско//какво имате предвид/.2 семеиства с 3 деца на 11 години сме!Относно рестоторанта зависи от цената !Искаме да се вмъкнем около 1000 лв за 3 нощувки на семейства!

# 5
  • Враца
  • Мнения: 13
Аз съм се ориентирала към Nisavska Dolina Пирот,но места има само за ресторанта.Моля предложете ми на близо място за спане

# 6
  • Мнения: 85
Здравейте, виждам, че тук се обсъжда празнуване в Сърбия, но за всеки случай ще попитам - някой бил ли е на Нова година в Брюксел? Ако да, ще съм благодарна да споделите впечатления.

Празнува ни се на площад на открито някъде в чужбина и видях, че билетите за Брюксел са доста евтини и веднага включих града в списъка Simple Smile

Хубава вечер Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 755
Здравейте, виждам, че тук се обсъжда празнуване в Сърбия, но за всеки случай ще попитам - някой бил ли е на Нова година в Брюксел? Ако да, ще съм благодарна да споделите впечатления.

Празнува ни се на площад на открито някъде в чужбина и видях, че билетите за Брюксел са доста евтини и веднага включих града в списъка Simple Smile

Хубава вечер Simple Smile

Първо проверете дали в Брюксел празнуват нова година на площада. Ние живеем в града от много години, но не съм чувала подобно нещо. Което не значи, че няма, де.

# 8
  • Мнения: 1 908
Здравейте искам да попитам има ли някой, който да е посрещал Нова година в комплекс Приказките край Харманли? Моля за отзиви и ако знаете офертата им за 2020 година да я споделите
Благодаря предварително!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
И аз да се включа .Мъжа ми е скиор,аз търся тишина и планина.Иска ми се да отидем за новогодишните празници на ски в съседска държава, за да не се налага да кара дълго, да не е многолюдно и да има все пак къде да седнем на празнично меню за Нова година.Някакви идеи?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 884
Някой ще пътува ли за Турция за Нова година?

# 11
  • Мнения: 47
Да, ние. В Истанбул.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ние пък още се чудим за Анталия 🙄🙄🙄 Чета всякакви мнения ,а много ми се ходи !

# 13
  • Мнения: 904
Ние пък още се чудим за Анталия 🙄🙄🙄 Чета всякакви мнения ,а много ми се ходи !

Ние посрещнахме 2018г. там .Останахме доволни.
Не се чудете, пробвайте! Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 19:47 от dalina_50

# 14
  • София
  • Мнения: 4 884
Какво ще кажете за Нова година в хотел Amara Sealight в Кушадасъ?

Някой да има реални впечатления от минали години?

# 15
  • Мнения: 73
Аз пък искам да попитам за празнуване на Нова Година в Кавала или в Гърция като цяло.Хотел или ресторант с жива музика,може и на пощада ако празнуват така там...Никога не сме ходили в Гърция и бихме искали там да посрещнем тази година.Навсякъде агенциите предлагат пакети с 3 или 4 нощувки,а ние можем максимум 2.Благодаря!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
Гледам много оферти за ЧНГ във Върнячка баня - някой да е бил миналата година? Пуши ли се в ресторантите или и там вече е със забрана?

# 17
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние сме посрещали Нова година в Сърбия. Има плюсове и минуси...
Значи- изобилие от вкусна храна, наистина огромно изобилие, даже и пълнени печени прасенца имаше. Изобилие от местни напитки- само ракията беше 4-5 вида. Бутилирани безалкохолни. Чудесни десерти. Обслужване- на високо ниво.
Минуси- в ресторанта музиката беше изцяло сръбска. В 00 часа липсваше заря навън и усещане за истински празник. Купонът беше изцяло в ресторанта и дали е преди или след настъпването на Новата година- разлика нямаше. Няма слово на президента, няма типичната наздравица и естествено- няма дунавско хоро. Simple Smile
Българската част от масите се чукнахме, целунахме и си честитихме по нашенски, сърбите просто си танцуваха на дансинга. Отвън всичко беше замряло, нямаше нито един човек на улицата, камо ли тълпа от празнуващи и фойерверки.
Като цяло на нас ни липсваше истинското българско усещане за Нова година.

В ресторанта се пушеше.

# 18
  • SF
  • Мнения: 21 164
Където и да съм празнувала в чужбина, не е имало слово на президента. Но аз и в България не го слушам, защото всяка година се приказват едни и същи неща и 5-те най-вълнуващи минути отделям на нещо, за което цяла година не ми е пукало.

# 19
  • Мнения: 11
Здравейте , някой празнувал ли е НГ в Букурещ ? Как е купона , струва ли си пътуването ? Моля за мнения и за туристически фирми ,благодаря 😁

# 20
  • Мнения: 9 860
За Букурещ съм чувала прекрасни неща.
Фирма дирон мисля се казва

# 21
  • Мнения: 904
Ние сме посрещали Нова година в Сърбия. Има плюсове и минуси...
Значи- изобилие от вкусна храна, наистина огромно изобилие, даже и пълнени печени прасенца имаше. Изобилие от местни напитки- само ракията беше 4-5 вида. Бутилирани безалкохолни. Чудесни десерти. Обслужване- на високо ниво.
Минуси- в ресторанта музиката беше изцяло сръбска. В 00 часа липсваше заря навън и усещане за истински празник. Купонът беше изцяло в ресторанта и дали е преди или след настъпването на Новата година- разлика нямаше. Няма слово на президента, няма типичната наздравица и естествено- няма дунавско хоро. Simple Smile
Българската част от масите се чукнахме, целунахме и си честитихме по нашенски, сърбите просто си танцуваха на дансинга. Отвън всичко беше замряло, нямаше нито един човек на улицата, камо ли тълпа от празнуващи и фойерверки.
Като цяло на нас ни липсваше истинското българско усещане за Нова година.

В ресторанта се пушеше.


Това къде ? В кой град?

# 22
  • Мнения: 1 206
преди 2г празнувах НГ в Белград. Хотела беше супер, НО, "празничната вечеря" беше в общи блюда, от които вие на масата си слагате(прим. 5 вида салати по 1 лъжица в обща чиния и вие, 8 човека на масата разполагате с тях. Така е и с останалите ястия). Музиката беше някакви местни групи, но като стил дори не мога да определя - пънк, по някое време може би е имало типичните сръбски песни. Не се пушеше. Та, не препоръчвам. За съжаление не мога да си спомня нито хотела, нито фирмата, но беше само ресторант, със собствен транспорт. Бяхме 2 дни; добре, че на втория си намерихме и хубав ресторант и хубав бар, където си прекарахме хубаво.

# 23
  • Мнения: 1 305
Ние се каним да посрещнем Новата година в Италия, Флоренция.
Не плануваме ресторанти. Не си падаме по ресторантите за празника, представяме си се на площад Микеланджело.
Като чета , че вие сте с туроператори , си мисля, че ние малко хаотично действаме, ала тези дни ни осени идеята. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 774
Здравейте на всички!
Тези дни ни се роди идеята да заминем за Лондон. Никога не съм била там по Нова година и ще се радвам, ако някой сподели впечатления. Мисля си дали да не седнем в някой пъб за 2-3 часа, после на площада, после може би пак да се стоплим в някой пъб.
Как празнуват англичаните?

# 25
  • На планетата земя
  • Мнения: 757
Сериозно ли смятате,че тези дни ще намерите свободни места някъде ?Ние от юли месец сме резервирали за Инсбрук,Австрия и още тогава имаше 98 % заетост.Та, много ме съмнява,че завсякъде ще е така.И ние не сме с туроператор,ще пътуваме самосиндикално с колата.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 774
Сериозно ли смятате,че тези дни ще намерите свободни места някъде ?Ние от юли месец сме резервирали за Инсбрук,Австрия и още тогава имаше 98 % заетост.Та, много ме съмнява,че завсякъде ще е така.И ние не сме с туроператор,ще пътуваме самосиндикално с колата.

Всъщност да, с кратко търсене вече имаме апартамент и самолетни билети. Не мислим да ходим на ресторант с програма или нещо такова. По-скоро някъде да се стоплим, да хапнем нещо дребно и на площада.
Но не сме били и затова още не сме 100% сигурни.
Иначе може би има значение, че двама от пътуващите работят в туристически агенции и по-лесно търсят, имат контакти на място и така

# 27
  • SF
  • Мнения: 21 164
За площада ви трябват билети, но вече са разпродадени.
Ако научите нещо друго, споделете, защото и ние сме там на Нова година. В момента търсим апартамент или хотел. Още не сме букнали, но има разни свободни места. Въпросът е каква цена сме готови да платим.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 774
За площада ви трябват билети, но вече са разпродадени.
Ако научите нещо друго, споделете, защото и ние сме там на Нова година. В момента търсим апартамент или хотел. Още не сме букнали, но има разни свободни места. Въпросът е каква цена сме готови да платим.

Не знаех, че трябват билети. Малко хаотично го караме май. А има ли на други  места, където може да се отиде свободно и пак е хубаво? Вие как го планирате?

# 29
  • SF
  • Мнения: 21 164
Лично аз искам да видя зарята над Темза и пъстрите улици. За площада още нямаме билети. Нямаме планове. Като вас сме - свободно шляещи се из града.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 244
С ММ досега не сме празнували извън България, но тази година за пръв път серешихме. Избрахме Белград.
Запазихме си през туристическа агенция пакет за събитието,, което включва нощувки с подсигурени закуски, както и празнична вечеря. С наш транспорт ще бъдем, но тамън ще можем и да разгледаме, ние досега не сме били там. Вълнувам се и се надявам да си изкараме готино, малко ще ми е странно, че ще сме в един ресторант само ние двамата и сумати непознати, но.. когато си с любимия човек, друго няма значение.

# 31
  • Мнения: 904
С ММ досега не сме празнували извън България, но тази година за пръв път серешихме. Избрахме Белград.
Запазихме си през туристическа агенция пакет за събитието,, което включва нощувки с подсигурени закуски, както и празнична вечеря. С наш транспорт ще бъдем, но тамън ще можем и да разгледаме, ние досега не сме били там. Вълнувам се и се надявам да си изкараме готино, малко ще ми е странно, че ще сме в един ресторант само ние двамата и сумати непознати, но.. когато си с любимия човек, друго няма значение.


Ние също ще бъдем за нова година в Белград с предложение от  ТА.
Ако не е не удобно да попитам вие в кой ресторант сте на самата новогодишна вечер?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 244
С ММ досега не сме празнували извън България, но тази година за пръв път серешихме. Избрахме Белград.
Запазихме си през туристическа агенция пакет за събитието,, което включва нощувки с подсигурени закуски, както и празнична вечеря. С наш транспорт ще бъдем, но тамън ще можем и да разгледаме, ние досега не сме били там. Вълнувам се и се надявам да си изкараме готино, малко ще ми е странно, че ще сме в един ресторант само ние двамата и сумати непознати, но.. когато си с любимия човек, друго няма значение.


Ние също ще бъдем за нова година в Белград с предложение от  ТА.
Ако не е не удобно да попитам вие в кой ресторант сте на самата новогодишна вечер?
Ресторант "SEST TOPOLA" - бил доста известен и добър, ще има бенд. Силно се надявам, да си изкараме готино.

# 33
  • Мнения: 9 860
Ние ще сме в Марково. 3000 лв за 4 нощувки. Скъпарско ми се вижда, но мм вече плати. Аз за чужбина с децата не се наемам. Като бяхме млади, бяхме в Щатите. Ами, не ми хареса снобарщината им. После се прибрахме и си допразнувахме по нашенски. И комшиите ни пратиха полицай да ни накара да млъкваме, защото на 01.01 от 7 часа те отиват на работа.

Тъй ъ, празнувайте, ама не в щатите Wink

# 34
  • Мнения: 321
Ние с мъжа ми избрахме Египет за Нова Година, топло, екзотично и не толкова далече. Съчетание на екскурзия и почивка, като пакетът излиза около 3000 лв за двама, съвсем приемливо на фона на бг хотелиерите кожодери.

# 35
  • Мнения: 9 860
Ехааа... Това всичко ли включва? Колко дни е?
Ние сме с три деца, де, но все пак разликата е потресаваща...

# 36
  • Мнения: 321
Ехааа... Това всичко ли включва? Колко дни е?
Ние сме с три деца, де, но все пак разликата е потресаваща...
Да, включва 7 нощувки ол инклузив+ сам.билет+ екскурзия до Пирамидите и Музея в Кайро. Цената би била по ниска, но плащаме по 160 лв на човек празнична вечеря с програма и пак за 2ма е 3030 лв. Детето ми е на 17м и ще остане с баба си, прекалено малка е за Африка още. В Бг НГ е все по-безобразно и не си струва, в чужбина е по-интерсно, а и по-евтино явно:)

# 37
  • София
  • Мнения: 4 884
В България са обявили куверти на ненормално високи цени, затова ние сме стегнали куфарите за Турция.

# 38
  • Мнения: 9 860
Тук е много, много скъпо. И лятото е така

# 39
  • Мнения: 576
С ММ досега не сме празнували извън България, но тази година за пръв път серешихме. Избрахме Белград.
Запазихме си през туристическа агенция пакет за събитието,, което включва нощувки с подсигурени закуски, както и празнична вечеря. С наш транспорт ще бъдем, но тамън ще можем и да разгледаме, ние досега не сме били там. Вълнувам се и се надявам да си изкараме готино, малко ще ми е странно, че ще сме в един ресторант само ние двамата и сумати непознати, но.. когато си с любимия човек, друго няма значение.


Ние също ще бъдем за нова година в Белград с предложение от  ТА.
Ако не е не удобно да попитам вие в кой ресторант сте на самата новогодишна вечер?
Ресторант "SEST TOPOLA" - бил доста известен и добър, ще има бенд. Силно се надявам, да си изкараме готино.

С коя агенция сте?

# 40
  • Мнения: X
Кувертите, които са обявили българските ресторантьори са на принципа ден - година храни. Ами съжалявам, но не е нормално да се искат 200лв. за Шопска салата, пилешко и бисквитена торта, на обща стойност под 15лв. Сори.

# 41
  • Мнения: 576
Кувертите, които са обявили българските ресторантьори са на принципа ден - година храни. Ами съжалявам, но не е нормално да се искат 200лв. за Шопска салата, пилешко и бисквитена торта, на обща стойност под 15лв. Сори.

Програма има ли-певец,томбола ,DJ,в тази цена се калкулират и тези неща,не само храната,имайте предвид.

# 42
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ние ще сме в Марково. 3000 лв за 4 нощувки.....

Ей това, искрено ме развесели! Joy
Ако става въпрос за пловдивското Марково, де! Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 1 423
Ние ще сме във Върнячка баня, хотел Меркур, обаче не с туроператор, а директно букване. Излезе ни 1000 лв за двамата, 3 нощувки полупансион с празнична новогодишна вечеря.

# 44
  • На планетата земя
  • Мнения: 757
Ние ще сме в Марково. 3000 лв за 4 нощувки.....

Ей това, искрено ме развесели! Joy
Ако става въпрос за пловдивското Марково, де! Peace

Едната нула ми идва в повече Simple Smile

# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Някой ще пътува ли за Турция за Нова година?

Стават страхотни купони , но гледайте да има голяма бг.група защото тогава се отделя отделна зала със стответния харесващ ни се стил музика , купон , напитки и  т,н,т,н,т,н,.А автобуса имаше от мн. малки бггрупи прикрепени към турци примерно и прекарали празника на маанета , баш в 12 сервитьорите си сервирали основното , без дори елементарната чаша шампанско.Ние пък сме се набутвали на частушки , ширака страна радная и  т,н,т,н,т,н,.Веднъж нацелихме къде голяма част от персонала на ЕМЕРАЛД празнува и тогава купона беше на мАкс и от пиле мляко.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 839
Ние ще сме в Марково. 3000 лв за 4 нощувки.....

Ей това, искрено ме развесели! Joy
Ако става въпрос за пловдивското Марково, де! Peace

Едната нула ми идва в повече Simple Smile
Ама то не са виновни хотелиерите, че са наслагали тези меко казани безумни цени, ние сме си виновни, че им се връзваме на акъла и резервираме ли, резервираме, пък после се оплакваме.
А то че са безумни цените на българските хотели спрямо чуждестранните не е от днес.
Ние за Нова година ще бъдем в Мардан палас в Анталия. И се оказва, че  5 нощувки ултра мега ол инклузив в най-скъпия хотел в Европа + чартърен полет  се равнява като цена с полупансиончето /закуска и вечеря/ за 4 нощувки на някакво хотелче в Пловдивското Бевърли хилс.
Да се смееш ли да плачеш ли???

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Тези дни ни се роди идеята да заминем за Лондон. Никога не съм била там по Нова година и ще се радвам, ако някой сподели впечатления. Мисля си дали да не седнем в някой пъб за 2-3 часа, после на площада, после може би пак да се стоплим в някой пъб.
Как празнуват англичаните?

по къщите не празнуват. Събират се семейно за Коледа. Правят пуйка и пудинги коледни. А за нова год. нищо или отиват на холидей някъде , даже заря , фоерверки не се  виждат.А по площадите май никъде не се виждат такива тълпи , музики , шампанско , греяно вино и всеобщо дунавско хоро и то не само в Англия  Simple Smile Даже улиците са пусти Sad Тук в маммата има голяма английска група и много мамми живеещи в Лондон , питайте тях за конкретни подробности щото и по кварталите е различно.

# 48
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Ние ще сме в Марково. 3000 лв за 4 нощувки.....

Ей това, искрено ме развесели! Joy
Ако става въпрос за пловдивското Марково, де! Peace

Едната нула ми идва в повече Simple Smile
Ама то не са виновни хотелиерите, че са наслагали тези меко казани безумни цени, ние сме си виновни, че им се връзваме на акъла и резервираме ли, резервираме, пък после се оплакваме.
А то че са безумни цените на българските хотели спрямо чуждестранните не е от днес.
Ние за Нова година ще бъдем в Мардан палас в Анталия. И се оказва, че  5 нощувки ултра мега ол инклузив в най-скъпия хотел в Европа + чартърен полет  се равнява като цена с полупансиончето /закуска и вечеря/ за 4 нощувки на някакво хотелче в Пловдивското Бевърли хилс.
Да се смееш ли да плачеш ли???

Малко офф.. извинявам се.  За тези пари почивахме преди 2 седмици в Занзибар - път, храна, екскурзии - от-до! Двама - за 8 нощувки.Peace
Лошо няма, нека се развива региона. Покрай него и ние....пловдивчани. Peace

# 49
  • Мнения: 9 860
Ей, вие Simple Smile
Не е полупансион, и е хотел с 5 звезди. Ще гледаме Комиците.
Ами и на мен ми се видя скъпо, ама вече го преживях.
Не знам къде в БГ ще ми е добре. Аз ходя много по хотели, обикновено 4и5 звездни. Може и да съм свикнала.
За чужбина, не ни е възможно в момента, защото сме с децата а те са малки.
Може би след две три години
Wink)

# 50
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Тези дни ни се роди идеята да заминем за Лондон. Никога не съм била там по Нова година и ще се радвам, ако някой сподели впечатления. Мисля си дали да не седнем в някой пъб за 2-3 часа, после на площада, после може би пак да се стоплим в някой пъб.
Как празнуват англичаните?

по къщите не празнуват. Събират се семейно за Коледа. Правят пуйка и пудинги коледни. А за нова год. нищо или отиват на холидей някъде , даже заря , фоерверки не се  виждат.А по площадите май никъде не се виждат такива тълпи , музики , шампанско , греяно вино и всеобщо дунавско хоро и то не само в Англия  Simple Smile Даже улиците са пусти Sad Тук в маммата има голяма английска група и много мамми живеещи в Лондон , питайте тях за конкретни подробности щото и по кварталите е различно.
Същото е и в Белгия. аз бях в шок първия път като научих. за тях нова година не е нищо особено. не ги съдя защото .. разни хора разни идеали. просто бях шокирана, защото те явно го нямат това в себе си  , докато  ние тук включително и аз винаги сме празнували НГ много по -интензивно и по- емоционално.

# 51
  • Мнения: 5
то така е в повечето страни по света , а 1 януари си е обичаен работен ден .

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 164
Може ли линк (ако е против правилата, може и на лична бележка) към някоя от темите, в които мога да питам как да организирам нощта в Лондон.
Огромен град, наистина огромен и не вярвам улиците му да притихнат в Новогодишната нощ.
Отивам там заради впечатляващата заря над Темза. Нямам билети за шоуто, но се надявам някой да даде съвети къде да прекараме час преди и час след 12 часа.

# 53
  • Мнения: 5
https://www.bg-mamma.com/?topic=1147688                                                                                                                                 
   питай лондонските мамми

# 54
  • Мнения: 75
Здравейте момичета, може ли някоя от вас, която е празнувала Нова година в Истанбул, да пише, много ли се чака на границата на вход и изход от Турция по това време. Предварително ви благодаря!
П.П. Ние пътуваме с автомобил.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 938
зависи коя граница и кога ще я минавате

# 56
  • Мнения: 2 030
то така е в повечето страни по света , а 1 януари си е обичаен работен ден .

Очевидно нямате лични впечатления от "страни по света"!!!

Ще е добре за вас а и добре за читателите да научат каква е истината:

Цитат
New Year's Day is a public holiday in all countries that observe the Gregorian calendar, with the exception of Israel. This makes it the world's most widely observed public holiday.

Цитатът е оттук: https://www.officeholidays.com/holidays/international-new-years-day

Ето и един друг линк на български:
http://calendarite.com/nerabotni-dni-Evropa-Januari-Nova-godina.html

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 05:04 от Soney

# 57
  • Мнения: 5 262
И ние ще сме в чужбина, но за нас това е София. На ОИ при роднини! Супер сме доволни от избора.
Иначе площади, заря ... къде ли няма, и както някой пита и в Брюксел на площада сме били , но там не пускат с бутилки и чаши и на околните заведения е битка за напитки ... а и плодова бира мразя.

# 58
  • Мнения: 904
Ами 1-ви януари май си е навсякъде почивен ден,даже и в Дубай не работеха тогава ,ама само на този ден . На 2 от сутринта си действаха работниците по строежите примерно .

# 59
  • На планетата земя
  • Мнения: 757
За много години! Simple Smile
Така и никой не се похвали как е изкарал Новата година.Simple Smile

# 60
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз ще се похваля.
Хотелът беше УАУ и половина. Разкошен отвсякъде.
Аmara Sealight Elite в Кушадасъ, препоръчвам категорично.
Страхотна организация бяха спретнали турците, в 00 часа пуснаха бг химн и дунавското хоро.
Определено бих повторила и така- няколко пъти.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 453
Ние преди години бяхме в Амара долче вита, но в Анталия. Невероятно беше. Явно веригата държи ниво. Миналата година бяхме в Лара в един от Делфините, не бих повторила.

# 62
  • На планетата земя
  • Мнения: 757
Ние бяхме в Инсбрук на връх Нова година.За тези,които писаха,че в чужбина не се празнува само да кажа,че много са се объркали.Заведенията бяха пълни до дупка.Такива официалности като рокли,токчета и новогодишен куверт там няма.Хората си хапват и пийват обикновенно облечени.На площада около реката Ин имаше страхотно светлинно шоу,също така заря отвисоко от върха на планината.Изкарахме си страхотно и различно от предни години.Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 2 839
Ние бяхме в Струга, край Охридското езеро, хотел "Дрим". Много ми хареса. Страхотна организация, вкусна храна, топли и чисти стаи, елегантен ресторант. Имаше български химн и Дунавско хоро. Препоръчвам!

# 64
  • Мнения: 576
Ние бяхме в Терма Вилидж,Кранево,5 звезден е хотела.В програмата беше Годжи,пя 1 час,имаше латино танци,също още една танцова група,имаше томбола,също ДЖ, също танци,хора,ресторанта беше хубав,също и менюто.Доволни сме,през деня бяхме на басейн,сауна,на другия ден имаше късна закуска,която премина в обяд.Добре изкарахме,по обяд си тръгнахме.
Имаме една смешна случка в хотела Simple Smile Аз много се чудех и питах мъжа ми на 1 януари дали ще има някой който се настанява.,просто ми е чудно,дали някой се настанява на 1 януари.Е оказа се че има такива хора,в момента в който бяхме облечени и си тръгваме с куфарите вратат на стаята ни се отваря и срещу мен един младеж -няколко минути се гледахме умно с него-на англисйки ми казва номера на стаята,а аз му отговарям на английски че сега си тръгваме от хотела.Той погледа ,погледа, и каза ОК ще трябва да изчакам за да изчистят нали,и аз ЙЕС Simple Smile
и си излязохме със все багажа.Оказа се че са объркали нещо на рецепция и са настанили хора в нашта стая преди да напуснем; Wink Та така завършихме отпразнуването на 2020.
Мъжа ми вече пита за другата НГ,явно много му е харесало:)))
.,

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 21:02 от (Sana)

# 65
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние бяхме в Терма Вилидж,Кранево,5 звезден е хотела.В програмата беше Годжи,пя 1 час,имаше латино танци,също още една танцова група,имаше томбола,също ДЖ, също танци,хора.Мъжа ми се снима с Годжи Simple Smile,ресторанта беше хубав,също и менюто.Доволни сме,през деня бяхме на басейн,сауна,на другия ден имаше късна закуска,която премина в обяд.Добре изкарахме,по обяд си тръгнахме.
Имаме една смешна случка в хотела Simple Smile Аз много се чудех и питах мъжа ми на 1 януари дали ще има някой който се настанява.,просто ми е чудно,дали някой се настанява на 1 януари.Е оказа се че има такива хора,в момента в който бяхме облечени и си тръгваме с куфарите вратат на стаята ни се отваря и срещу мен един младеж -няколко минути се гледахме умно с него-на англисйки ми казва номера на стаята,а аз му отговарям на английски че сега си тръгваме от хотела.Той погледа ,погледа, и каза ОК ще трябва да изчакам за да изчистят нали,и аз ЙЕС Simple Smile
и си излязохме със все багажа.Оказа се че са объркали нещо на рецепция и са настанили хора в нашта стая преди да напуснем; Wink Та така завършихме отпразнуването на 2020.
Мъжа ми вече пита за другата НГ,явно много му е харесало:)))
.,

Колко струваше офертата за този хотел в Кранево?
Питам по повод пословично високите цени на всички оферти, които се предлагаха в България за Нова година. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 9 860
Бяхме в Марково. Условията са много добри. Храната също беше добре, поне на всички хора много им хареса. Аз бих я оценила с 3.5 от 5, но понеже аз съм с много изискан вкус Simple Smile)
Програма имаше, и тя беше перфектна.
А като почнаха зарите, видях нещо НЕВЕРОЯТНО!! Цял Пловдив в краката ни, и отвсякъде изскачат хиляди, хиляди зари. Специално за нас. Това беше най-страхотното ми преживяване от доста време насам.
Басейните, спа центъра, масажите- те си бяха добре.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, споделете колко платихте за новогодишните празници в България.
Гледах някакви страхотии за 3500 лв. във Велинград, затова ми е интересно какво предлагане има на пазара и доколко това се вписва в джоба на българското семейство.

# 68
  • Мнения: 9 860
4 нощувки със закуски и вечери, спа център и две вечери програма, за 3 възрастни и 2 деца, 3000 лв.
Ако бяхме запазили по-рано, щяхме да можем да ползваме апартамент с две спални, и щеше да е към 2600. Обаче като записахме, имаше само отделни стаи, което оскъпява.

# 69
  • Мнения: 225
Ние си намерихме кашон с в бездомничета на 31- момченцето подарихме на наши близки, които искаха куче, а женското е в Германия при дъщеря ми. Най-интересната Нова година от години насам.

# 70
  • Мнения: 904
Ние бяхме в Струга, край Охридското езеро, хотел "Дрим". Много ми хареса. Страхотна организация, вкусна храна, топли и чисти стаи, елегантен ресторант. Имаше български химн и Дунавско хоро. Препоръчвам!

Клер, с ТА ли бяхте или самоорганизирано? Благодаря!

# 71
  • Мнения: 47
Ние закупихме ваучери за Истанбул. Хотела беше...... Уауууу
Голяма стая, топло, уютно,
Новогодишна вечеря, купона на беше лош, закуски
3 нощувки за 740 лв  за двама
Хареса ни общо взето,но.....

# 72
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Тази година за първи път бяхме и ние на Марково. Само че нашата програма беше - хапване и пийване вкъщи, после от една полянка над Марково гледахме зарята над Пловдив. Наистина впечатляваща гледка, бих повторила определено. Е, минахме без речта на президента, химна и Дунавско хоро, но изживяването си струваше. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 576
Ние бяхме в Терма Вилидж,Кранево,5 звезден е хотела.В програмата беше Годжи,пя 1 час,имаше латино танци,също още една танцова група,имаше томбола,също ДЖ, също танци,хора.Мъжа ми се снима с Годжи Simple Smile,ресторанта беше хубав,също и менюто.Доволни сме,през деня бяхме на басейн,сауна,на другия ден имаше късна закуска,която премина в обяд.Добре изкарахме,по обяд си тръгнахме.
Имаме една смешна случка в хотела Simple Smile Аз много се чудех и питах мъжа ми на 1 януари дали ще има някой който се настанява.,просто ми е чудно,дали някой се настанява на 1 януари.Е оказа се че има такива хора,в момента в който бяхме облечени и си тръгваме с куфарите вратат на стаята ни се отваря и срещу мен един младеж -няколко минути се гледахме умно с него-на англисйки ми казва номера на стаята,а аз му отговарям на английски че сега си тръгваме от хотела.Той погледа ,погледа, и каза ОК ще трябва да изчакам за да изчистят нали,и аз ЙЕС Simple Smile
и си излязохме със все багажа.Оказа се че са объркали нещо на рецепция и са настанили хора в нашта стая преди да напуснем; Wink Та така завършихме отпразнуването на 2020.
Мъжа ми вече пита за другата НГ,явно много му е харесало:)))
.,

Колко струваше офертата за този хотел в Кранево?
Питам по повод пословично високите цени на всички оферти, които се предлагаха в България за Нова година. Simple Smile

Като вземете за тези цени,цени ,та цени.Сякаш нямате интернет и не знаете офертите.Отворете и проверете.
В никакъв случай не е пословична цената,включваше  празнична вечеря,нощувка ,късна закуска,ползване на басейн ,спа,за двама възрастни и дете.Ако беше пословична , нямаше да отидем.Нормално семейство сме.
А решихме там,просто защото ни е близо и не ни се пътуваше надалеч.В последните дни резервирахме.

Мислехме да ходим в Сърбия,но ни домързя и в последния момент решихме в Кранево,че ни е на две крачки.Видяхме някакъв билборд и бам там.Всеки си преценява джоба и къде да ходи и къде не.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 20:59 от (Sana)

# 74
  • Мнения: 5 262
Хора какво му е специалното на това Марково? Аз не искам да се заяждам, но не разбирам. Минахме тези празници два пъти покрай това село на път за Пампорово и нищо не видях освен особено разбит път, сиви поляни с различни найлончета на всеки храсталак и бездомни кучета край пътя. Не мога да разбера прехласа по това място.
Ние карахме ски на Пампорово между 25 и 30 вкл. и на 31 първо с майка ми у нас, после у свекърите и накрая наздраве и заря гледахме от нашия прозорец в София.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 839
Ние бяхме в Струга, край Охридското езеро, хотел "Дрим". Много ми хареса. Страхотна организация, вкусна храна, топли и чисти стаи, елегантен ресторант. Имаше български химн и Дунавско хоро. Препоръчвам!

Клер, с ТА ли бяхте или самоорганизирано? Благодаря!

Бяхме с ТА. По принцип пътуваме самоорганизирано, но в случая предпочетохме ТА с автобус. Имаше и варианти със собствен транспорт. Тъй като офертата беше доста изгодна, предполагам, че ТА ползват отстъпки, които не съм сигурна, дали дават на самостоятелни клиенти.

# 76
  • Мнения: 1 908
А с коя ТА пътувахте?

# 77
  • София
  • Мнения: 2 839
Организатор беше INTERTRAVEL, но лично аз закупих офертата чрез Mistral travel.

# 78
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Хора какво му е специалното на това Марково? Аз не искам да се заяждам, но не разбирам. Минахме тези празници два пъти покрай това село на път за Пампорово и нищо не видях освен особено разбит път, сиви поляни с различни найлончета на всеки храсталак и бездомни кучета край пътя. Не мога да разбера прехласа по това място.
Ние карахме ски на Пампорово между 25 и 30 вкл. и на 31 първо с майка ми у нас, после у свекърите и накрая наздраве и заря гледахме от нашия прозорец в София.
Пътят Пампорово-София не минава през Марково Simple Smile. Вероятно сте го гледали от далече.
Иначе, селото, както и още 2-3 наоколо, са прочути със скъпарските къщи на бизнесмени от околията. Преди няколко години построиха и въпросния СПА хотел, който е буквално в нищото, на пътя преди селото. Хотелът е хубав и има хубава градина, но нито въздухът е чист, нито природа има, нито лятото е хладно.
Единственото хубаво е, че селото е точно срещу града и има много хубава гледка за новогодишната заря.

# 79
  • Мнения: 5 262
Покрай една табелка за с. Маркожо минахме и останах в почуда.
Иначе ясна е картинката. Не е за мен. Не бих празнувала там ако ще и по 20 лева да ми е нощувката. Просто ще си изгубя жремето, защото предпчитам други гледки и природа и околност.
Тези баровци кинти за асфалт и за бригадка из поляната нямат ли?

# 80
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Има и друг, хубав път, пак от околовръстното към Марково. Той минава точно пред въпросния  хотел Simple Smile

# 81
  • Мнения: 5 262
така по-добре звучи.

# 82
  • Мнения: 9 860
Само веднъж излязох от хотела, ходихме за малко до Пловдив. През останалото време имаш какво да се забавляваш и отмаряш вътре в хотела.
Иначе, хотел като хотел. Чисто е много, осъвременяват сега и отвън. Новичко, топличко. О на нас ни е горе-долу близо, на около два часа.
В Пампорово много пъти съм ходила. Понеже е на високо, първите три дни ме боли много главата. Не ща да празнувам там. Но служебно ме карат да ходя. И там има хубави хотели, но е много високо.
Wink

# 83
  • Мнения: 321
Ние бяхме в Хургада, Египет и никой от хотелите в Бг, в които съм била на НГ минали години не се е представял толкова щедро и разнообразно...то не бяха дървета покрити със скариди, плата със суши, раци, торти, меса и какво ли не. Богата програма с танци, забавления, фойерверки в 12 и т.н. С две думи не искам и да чуя за български хотел повече, някакви села като Банско, Марково и прочие.

# 84
  • Мнения: 9 860
Бих искала да отида е Египет, може и да не е за НГ. Пиши ми - с агенция ли бяхте, цената за колко човека и какво включва?
Благодаря ти

# 85
  • Мнения: 904
Toni2017, аз също бих помолила да споделиш за кой хотел в Хургада става въпрос, била съм в този курорт ,но не по НГ и с коя ТА бяхте. Благодаря!

# 86
  • Мнения: 321
Toni2017, аз също бих помолила да споделиш за кой хотел в Хургада става въпрос, била съм в този курорт ,но не по НГ и с коя ТА бяхте. Благодаря!
Привет, бяхме с АБАКС, хотелът е Caesars Palace, имат полети всяка събота до края на май, може да проверите на сайта им.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 244
И аз да се разпиша! Изкарахме си повече от страхотно! На 30-ти тръгнахме за Белглад. Хотелът, който избрахме от наличните на агенцията, беше .. приказен. 4-тири звезден,с хубава гледка, прекрасно обслужване, чистота, уют, води се бизнес хотел INN, намира се в новата част на Белглад. Ресторантът, в който беше организирана новогодишната вечер от Мистрал Травел, също беше на ниво! Казва се Шест Топола, на брега на река Сава. Адски очарована съм. Имаше храна в изобилие и всичката беше топла и истинска. Сервитьорите бяха професионалисти и много мили. От агенцията организираха и томбола, раздаваха намаления за предстоящо събитие, а един от гостите спечели и пълно покритие.
Празнувахме първо българската нова година и после и сръбската, има един час разлика. Всички в ресторанта бяхме българи, за настроението ни се грижеше сръбски бенд, имаше и водещ. В ресторанта пушенето беше разрешено, но нито за един миг не се задими и не се усети задимяване. Очарована съм от храната, от отношението...
Стана страхотен купон. Със сигурност бих отишла на друго събитие на Мистрал Травел. Заслужава си.

Минусът бе, че разговорите и интернетът са много скъпи, нали не са в ЕС, въпреки това имаше добър wifi.

# 88
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние тук си говорим, а изводът е, че Нова година извън България е по-добрия вариант.
Живот и здраве, за следващата Нова година ние пак ще изберем 5 звездните вълшебства на Турция.

# 89
  • SF
  • Мнения: 21 164
Аз за пореден път празнувах извън България. За тази Нова година си избрах Лондон.
Както казаха по-нагоре, в чужбина се празнува много по мой вкус. Препълнени заведения, изтупани хора вечерят, общуват, но нищо пренагласено и пренавито. Като една приятна събота вечер, но с много народ по улиците и много голямо оживление.
Много се впечатлявам от дами с елегантни сандали и нагоре шикозни палта на 2-3 градуса. На мен с ботуши ми беше студено. Simple Smile
Другата Нова година може би в Рим, може би в Мадрид.... Знам ли...
Но тук май не искам. Не си падам по домашно приготвена храна, седене около маса, ядене, пиене, ядене и пак пиене, и пак ядене.

# 90
  • Мнения: 5 262
Аз пък си избрах Бг.

Общи условия

Активация на акаунт