Нашите орхидеи – тема 27

  • 29 099
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile разбрах, че са се "преплели линиите" и затова си позволих да се обяснявам. Simple Smile
в никакъв случай не се меря с теб - ти си един от най-знаещите орхидеисти тук, а аз споделям само личен опит.
не много голям в отглеждането и значителен в уморяването. Simple Smile

уморила съм няколко дендита, и денди нобиле и денди фаленопсис, няколко оцеляват седма-осма година...
даже размножих няколко. Simple Smile
по-късно може да снимам денди фаленопсиса с цвят и оцелелите след моето размножаване нобилета Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 22:23 от st. Dobri

# 211
  • Мнения: 317
От мен идва грешката - не се изразих правилно . Попитах за рязането ,точно защото имам и фаленопсис , но не го уточних . Извинявам се за което Simple Smile

# 212
  • Мнения: 13 793
Всичко е добре, когато завършва добре...

# 213
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Орхидея Гонгора:

# 214
  • Мнения: 7
Здравейте маниаци на красавици:hugs:
Чета ви редовно,но не съм се включвала.Днес обаче имам въпрос: вче пресадих моите 3 красавици ( в същите саксии),но си мисля,че не се справих много добре,особено с едната:confused:


Чудя се дали да не направя пак опит,но незнам как ще им се отрази:thinking:

# 215
  • София
  • Мнения: 771
екстра е. Simple Smile
по-добре така, отколкото заровена розетка

# 216
  • Мнения: 7
Благодаря:blush:

# 217
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Следя темата и за да не я търся постоянно, запис със снимка от преди петнайсетина дни. Една красавица, която ми се опъваше известно време, но накрая ме зарадва с два цветоноса - Милтония Регинели и един пелорик.
 

Скрит текст:


# 218
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Една миниатюра- Pleurothallis:

# 219
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043

това са двете "ученички" Simple Smile

и малко стари
цъфнало е и едно денди фаленопсис

а това е оцелялото след напъните ми да го размножа с делене Sad


дендито нобиле вече прецъфтя Simple Smile ако намеря снимка ще го покажа да се изфукам Simple Smile

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 17:31 от st. Dobri

# 220
  • Мнения: 5 122
Наскоро си купих няколко фалаенопсиса от Кауфланд, но с два от тях имам проблеми. Единият си загина, а другия започна да гние, кафяво гниене в основата, подобно на това в предните постове на една от потребителките. В агроаптеката ми предложиха Топсин и Моспилан да ги комбиниран в разтвор, да напръскам цветето, но без да го вадя от корите. Не мога да се доверя на продавачката, а на Вас и затова искам съвет как да процедирам - разтвор от топсин и моспилан ли да направя или кашичка? Да извадя ли орхидеята от корите и да я напръскам цялата или само частта над корите? Или да намажа с кашичка? Или да напръскам листата и цветоноса и да натопя саксията и корите без да вадя орхидеята от тях? За първи път ще боравя с тези препарати и съм притеснена.

# 221
  • София
  • Мнения: 771
аз винаги вадя от корите, кисна цялото растение в препарата и после мажа с каша там, където се вижда поразеното място.
би ли показала снимка?

# 222
  • Мнения: 6 387
Вметка: Топсин е фунгицид, а Моспилан - инсектицид, т.е. не ти трябва в този случай.

# 223
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Cymbidium Shifting “Mostaza”, хибрид с големи и трайни цветове.

# 224
  • Мнения: 5 122
Скрит текст:

Това е проблемната ми орхидея. Долните две листа пожълтяха и паднаха. Сега преди да снимам махнах най-долното, което беше зелено, но като го бутнах и се отдели. Бялото в основата е противогъбичен крем /видях съвет да се ползва такъв при липса на препарат/, такъв имах и намазах поне с надеждата да спре процеса.

Общи условия

Активация на акаунт