Нашите орхидеи – тема 27

  • 29 098
  • 741
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 122
Скрит текст:
Как се предизвиква поява на корени, останала е без корени милата 😣

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 10:20 от beauty_magnolia

# 181
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
това са двете "ученички" Simple Smile и малко стари цъфнало е и едно денди нобиле

# 182
  • Мнения: 8 057
Скрит текст:
това са двете "ученички" Simple Smile и малко стари цъфнало е и едно денди нобиле
Broken Heart Завидях! Smirk благородно де! Да те радва още цъфтеж и пускай снимки и ние да поизплакнем окото...

# 183
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Мойте хубавици когато бяха/са цъфнали.





# 184
  • Мнения: 13 793
Как се предизвиква поява на корени, останала е без корени милата 😣

Дано съм лош пророк но това заминава. Въпрос на време е.

# 185
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Ако се отделят само зелените части и се махнат пожълтялите дали няма да се съвземе? Това ще рече да се извади от сустрата и отстранят увяхналите псевдобулби на орхито. Не съм голям специалист, но си мисля дали не би могло такава една манипулация да стимулира растението към оправяне.

# 186
  • Мнения: 13 793
Ако се отделят само зелените части и се махнат пожълтялите дали няма да се съвземе? Това ще рече да се извади от сустрата и отстранят увяхналите псевдобулби на орхито. Не съм голям специалист, но си мисля дали не би могло такава една манипулация да стимулира растението към оправяне.
Това е симпоидална орхидея. Принципът е съвсем различен. При мен растение с такъв изглед е 99% заминало. Затова го и пиша. Цветът на булбите, сбръчкването, пожълтявснето на тазгодишната булба все още неизхранила новия ръст недвусмислено говорят за гъбично гниене. Новият ръст неподкрепени от поне две ЗДРАВИ булби С КОРЕНО е обречен. Но нека видим какво ще се случи.

# 187
  • Мнения: 5 122
Какво мога да предприема? Така ли да я оставя?

# 188
  • Мнения: 418
Здравейте, на всички. Аз имам 4 орхидеи. Три големи и една мини. Преди известно време бях ви искала съвет за част от тях, които бяха тръгнали да умират. Спасих част от тях. Една умря, но си взех нова. (съжалявам за отклонението). Сега имам проблем с едната голяма. До сега не ми е създавала проблем. Вирееше си добре. Тази година цъфтя два пъти с по 3-4 цветчета и изкара около 3 листа. От около месец-два обаче листата и започнаха да пожълтяват и да падат. Остана само с три листа и един, които сега расте. Сега виждам, че и един от големите е пожълтял. Страхувам се, че нещо и има, но не знам какво. Има доста корени и с кашпата и доста въздушни. Топя я веднъж седмично. Имам я от около 3 години. Някой би ли помогнал с мнение от какво може да е така? Трябва ли да се притеснявам? Как да постъпя?

# 189
  • Мнения: 8 057
Дай снимка
При мен, ако жълтеят и падат отвътре навън - трябва спешна реанимация (противогъбични), само една такава съм спасила засега. Стои като мумифицирана.
Ако жълтеят от края навътре може и да й е засушено (климатик), може и начало на заболяването на корените да е... по-спасяемо е някак Hands V

# 190
  • Мнения: 418

Ето така изглежда

# 191
  • Мнения: 317

Момичета , здравейте . Преди няколко седмици си купих тази орхидея и забелязвам напоследък , че с прецъфтяването стеблото много е отъняло? Имате ли идея защо?

# 192
  • Мнения: 8 057
Гниене на стеблото. Досега само при една успях да спра гниенето с намазване на кашичка топсин и ... не помня другия фунгицид... Стои си на сухо чуканче и (според мен) безжизнени корени, две листа отгоре, не е пуснало нови корени... Според мен нищо няма да стане, ама ми е жал да я метна в коша...

# 193
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ами има нуфда от поливане, може би. Когато се полее и би трябвало да се изпъне

# 194
  • Мнения: 317
Ами има нуфда от поливане, може би. Когато се полее и би трябвало да се изпъне
Ако това е за мен - не съм сигурна дали е това проблемът , четох за този вид орхидея , че като дойде есента до пролетта почти не се полива . Не знам вече какво да я правя . На светло е., не на висока температура ... 😔

Общи условия

Активация на акаунт