Нашите орхидеи – тема 27

  • 28 876
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 386
Честити нови придобивки!
Аз нямам нови орхидеи от няколко месеца май... Ама знам ли кога ще превъртя пак Joy Joy

# 271
  • Мнения: 7 917
Аз имам нови, щото бастисах няколко... та взех да спасявам, да си изчистя съвестта Smiling Imp
Още се договаряме с папагала ще расте ли или не Smirk лиодорото още е във вид на две листа с чуканче над вода... още две минита стоят в същия вид над вода... от май месец насам. Всеки ден ги оглеждам за новосни по тях - няма! Голям инат съм станала, но пък всеки нов корен ме радва, все едно цветонос на някое, дето не съм му виждала цъфтежа Sunglasses

# 272
  • Мнения: 316
Здравейте! Знае ли някой къде в Пловдив мога да намеря мъх сфагнум? И още един въпрос: реанимирал ли е някой орхидея без корени като е с потопени листенцата във водата /обърната на обратно/ Според видео в интернет така много бързо се появяват нови коренчета и аз мисля да опитам този метод

# 273
  • Мнения: 7 917
Според видеа в интернет, всичко може Thinking една слагах така, изгни.

# 274
  • Мнения: 13 668
Здравейте! Знае ли някой къде в Пловдив мога да намеря мъх сфагнум? И още един въпрос: реанимирал ли е някой орхидея без корени като е с потопени листенцата във водата /обърната на обратно/ Според видео в интернет така много бързо се появяват нови коренчета и аз мисля да опитам този метод
.


Потърси в хипермаркетите ( Бриколаж Практикер) продават ги на пресовано блокче - 25 или около за наистина голямо количество. Като се накиснете увеличава размера си десет пъти.


Според видеа в интернет, всичко може Thinking една слагах така, изгни.

Подкрепям. Може да стане но може и да се гътне, няма гаранция. Аз лично не бих държала зимата нищо потопено.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Добро утро, Розалинда Simple Smile Имам една орхидея, която близо половин година опитвах безуспешно да реанимирам над вода, с потопено коренче. От два месеца е обърната с листата във водата. За съжалениение успехът засега в същият, въпреки че почти ежедневно пръскам и отгоре розетката с Вит.В да активира появата на корени. Аз съм упорита и ще продължавам, да видим кой ще излезе по-инат Grinning

Засега при мен нещата са наникъде. Окончателно приключи дъждовният сезон, но след толкова дълго давене чак забравих какъв беше зимният режим на поливане  Grinning  Засега папагалът е първенец с най- бързо развиващ се цветонос, лиодорото освен че има цветонос, пуска и едно разклонение към миналогодишния, да видим дали ще ги изхрани. Тази година не отрязах стар цветонос, интересно докъде ще я докара с цветовете.
Катлеята прецъфтя, другата само пуска нови булби, чудя се само веднъж годишно ли цъфтят.... Thinking

# 276
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Мойта последна мини (жълта с червеничко вътре) ме изненада вчера с гъбично заболяване на розетката. Ей така от днес за утре. Тоест светкавично. Поизчистих я и я напръсках с фундицид, но много надежди не влагам. Не е от преполиване, тъй като сега ги поливам много рядко. Другите за сега са добре и масово ми вадят коренчета и листа. Дори и тази без нито един корен вади листенце. Тя изхвърли последните 3 листа другите са зелени, но дехидратирани поради липсата на корени. Сложила съм я върху влажни керамични топчета, така че долния край на стъблото да е в допир с влагата на топчетата. Така най-добре ѝ действа. Бях пробвала различни други техники без резултат. Тази я приложих от отчаяние и подейства.

# 277
  • Мнения: 6 386
[...] лиодорото освен че има цветонос, пуска и едно разклонение към миналогодишния, да видим дали ще ги изхрани. Тази година не отрязах стар цветонос, интересно докъде ще я докара с цветовете.
Не ме питат, ма да си кажа Joy
От видовите си родители Лиодорото е наследило способността да удължава цветоноса и да цъфти няколко сезона. Така че не се реже по принцип, само по избор.

# 278
  • Мнения: 984
За съжаление не са мои,но може и да станат един ден,знае ли човек...празници идват.🥰
Скрит текст:

# 279
  • Мнения: 13 668
Съншайн, това в коя верига е?

# 280
  • София
  • Мнения: 771
точно такива, петнисти, аз разглеждах миналата седмица в Бриколаж. Цената беше много примамлива -35 лв.

# 281
  • Мнения: 13 668
В Практикер гледах но по40 лв.

# 282
  • Мнения: 984
Един хипермаркет във Виена,Оби се казва.Цената им беше 37 евро.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 23:19 от Sunshine29

# 283
  • Мнения: 13 668
Един хипермаркет във Виена,Оби се казва.Цената им беше 37 евро.

Виена е добре имам кого да пратя, но цената ох...
Съншайн гледа ли за международното изложение на орхидеи края на февруари началото на март 2020.

# 284
  • Мнения: 984
Oo,да. Simple Smile От 22.2 до 1.3.2020 ще бъде изложението.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт