Раждане на 73 години

  • 7 497
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакай малко, да не бъркаме концлагерите със сегашните случаи. В концлагерите хотара са били принудени. В сегашния и предишните с инвитрото  самитр пациенти искат, никой не ги дърпа насила да им прави инвитро на 60-70 години. В медицината всяка достигната граница първо е била охулвана, но после се приема като възможност. Децата вече са родени и трябва някой да ги лтгледа. Ням

# 46
  • Мнения: 10 681
Joy честно, първо се шокирах, после ми стана смешно, после тъжно... за децата... Сещам се как определяха майка ми като „баба ми” като бях на 15, а тя ме в родила на 30... Беше най-старата майка в класа ми, на другите бяха ги родили на по 20 години и всички се удивляваха „ама много стара те в родила” ( нищо, че имала 5 аборта зад гърба си)... На 73 е перфектната възраст да родиш, че и близанци. Ако свършат памперсите на бебето, ще му дадеш от твоите Grinning
Верно, че Индия е страна от 120-тия свят, ама такива грозни експерименти са прекалени вече. Тоя Менгеле да не са го клонирали и да са му направило една лабораторийка в някой индийски щат.
Очаквам скоро шимпанзе - сурогатна майка на тризнаци - бяло, негърче и азиатче. Човешкиата мисъл е  неизчерпаема на извръщения, само тия тия пусти закони и морални етики я спират, да му се невиди!!

# 47
  • Мнения: X
Впрочем, в Ханибал имаше точно сурогатна утроба на свиня за човешко бебе. По принцип е възможно, но истинският въпрос е кому е нужно и защо.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен не ме притеснява особеночтова кой какво щял да каже на децата. Важното е да се вземат предвид  всички технически и биологични рискове, примерно това, че при българския случай имаше сериозни усложнения и еднот детечне оцеля, а второто едва оцеля и е с проблеми. Също и рисковете, свързани с психичното състояние на майката. Иначе хората могат да си говорят какво ли не.

# 49
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 117
Добре, разбирам, че на жените в ранна менопауза трябва да им се даде шанс. Но защо не ползват за тази цел именно жени в такава възраст, вместо старици?
Индийци...Хубава работа, ама циганска.

# 50
  • Мнения: 47 899
Хората в Индия в голямата си част живеят доста по-зле от концлагерите, не знаем защо и как тези хорица, очевидно не в завидно здраве, са предприели това.

# 51
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 117
Мдаа. Индия е столицата на диабета и не само.

# 52
  • Мнения: X
В концлагерите хотара са били принудени. В сегашния и предишните с инвитрото  самитр пациенти искат, никой не ги дърпа насила да им прави инвитро на 60-70 години.
Принудата има различни форми.
Чудя се дали не им предлагат някакво заплащане за тези процедури, за да могат докторите да си направят експериментите и да се прославят?
Комитетът по етика на Американското дружество за репродуктивна медицина възпира лекарите да „предоставят донорски яйцеклетки или ембриони на жени над 55 години, дори когато те нямат основни медицински проблеми“
документ от 2016г:
https://www.asrm.org/globalassets/asrm/asrm-content/news-and-pub … mitee_opinion.pdf

# 53
  • София
  • Мнения: 4 878
Майката родила, а бащата получил инсулт на следващия ден. Прескочил е трапа, но не е обнадеждаващо положението на тия деца. Рано ще останат сираци май.

По-добре да останат сираци, отколкото да ги гледат 80-годишни, които себе си не могат да гледат. Все ще се намери кой да ги осинови предвид сензационното им раждане. Семейството сигурно е доста богато щом може да си позволи подобни процедури. Много по-трагично е положението на другите индийски деца, абортирани, избивани и ихвърляни на бунищата.

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
То голям келепир да останат сираци баш в Индия. По- добре да ги гледат родителите и дано успеят да ги отгледат някак си, докато децата си стъпят на краката.

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 14:58 от Unknown_lady

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
а те не са ли от богато семейство, малко странно ми е бедни да си позволят инвитро.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 878
а те не са ли от богато семейство, малко странно ми е бедни да си позволят инвитро.


Разбира се, че са от богато семейство. Те и сега си имат бавачки и гледачки, да не мислиш, че бабата ги обгрижва?
Т. че да не ги мислим децата, има кой да се погрижи за тях.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
значи няма какво да ги мислим, те са осигурени.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Би ме впечатлило, ако бяха забременили 80- годишния татко. на 73 все пак е съвсем в реда на нещата жена да роди!

# 59
  • София
  • Мнения: 17 591
Добре, разбирам, че на жените в ранна менопауза трябва да им се даде шанс. Но защо не ползват за тази цел именно жени в такава възраст, вместо старици?
Индийци...Хубава работа, ама циганска.


Щото не е сензация.

Общи условия

Активация на акаунт