Зъб боли след смяна на пломба и не съм в БГ, а в Германия

  • 500
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, някъде около 10 август ми беше сменена пломба, защото се счупи. Според мен зъболекарят не беше добър, Знам го, защото почти всичко ми е слагано под кофердам с възстановяване на формата на зъба. Тук я направи за 5 Мин и претупа нещата,не я полира остави излишъци които после пак отидох да ги махна(излишъците от пломбата) в София. Имам 26 пломби, поради предишната моята немърливост(неосведоменост да ходя на прегледи, конец и други) и тази на родителите ми. И се случи преди заминаване една не голяма пломба да даде фира,не от кариес просто се счупи.  А заминаването ми е за дълъг престой. Сменях я,но бързах и сбърках зъболекаря, а сега зъбът още ме боли. Усещането не е толкова към топло и студено и механични дразнения. По-скоро спонтанно и не изведнъж а бавно ,на периоди продължава дълго понякога цял ден,понякога е много дразнещо. Болката е като мравучкане. И се е баш където е пломбата. Понякога изчезва, но не на 100 процента. Нямам избор ще ходя на зъболекар тук, още преди да имам осигуряване. Зъбът едва ли е за нещо повече от смяна на пломба, но аз не мога да се храня нормално. Става въпрос за долу пети зъб в дясно, на снимката се пада в ляво. Някакви идея, защо може да боли ,как се ходи на зъболекар в Германия, важи ли ми здравноосигурителна карта,случая едва ли е  пулпит, все пак са ми ровили по нервите на няколко зъба но за биологично лечение. Ситуацията е достатъчена да пречи не малко, да боли неприятно и да не живееш нормално. Какво да правя? Какви са цените тука. Отиваш директно на място и казваш,че те боли или се отговаряш...?

Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 11:37 от coilspring

# 1
  • София
  • Мнения: 28 109
За проблема не мога да помогна, но на снимката се вижда името ти и е добре да я "отрежеш" отдолу.

# 2
  • Мнения: 2 862
Отиди да я махнат и да направят нова .

Общи условия

Активация на акаунт