Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 6

  • 51 433
  • 809
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 466
И аз имам тенджера под налягане, която изобщо не ползвам. При нея трябва да се намаля температурата когато вдигне налягането, да се засича време и да се изключва. Все неща, заради които не може да бъде оставена без надзор. Докато мултикукъра върши всичко това сам и има много защити. Удобно му се изпуска ръчно парата. Има подгряване на готовото ястие. Все плюсове пред тенджерата.
Сигурна съм, че ще го ползвате много повече от два месеца.

# 346
  • Мнения: 54
Здравейте, успях да изчета само малка част от всичките ви теми нямам времето за повече, нямам и ФБ затова искам да ви попитам.
Имам желание да си купя мултикукър от България, който да е комбиниран(доколкото разбрах има такива), мисля да го ползвам почти всекидневно, ако може да пече хляб и кекс, и да има опция пържене. Моля препоръчайте ми модел. Благодаря Simple Smile
скоро си взех на Филипс на промо за 200 лв. Има много функции - печене варене задушаване пържене, сладко да си правиш ,кисело мляко , 3 вида ориз, спагети. Супер доволна съм и вкусно става. Манджи ,риби ше и пълнени чушки може се готви така че давай смело. Който и модел да избереш няма да съжаляваш

# 347
  • Sofia
  • Мнения: 1 047
https://www.emag.bg/multikukyr-pod-naljagane-rohnson-8-programi- … 808/pd/D0VHZ4BBM/ ще го купим в момента, помагайте за рецепти Моля който го има да ми помогна с менюто и рецептите може на лични

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 21:55 от Ani Ka

# 348
  • Мнения: 874
Nevena Virolan,
знам че не е по темата,но моля те да дадеш малко повече информация за еърфрайъра-доволна ли си,добре ли работи ,подходящ ли е за тиквички и патладжан примерно?

# 349
  • Мнения: 28 379
Nevena Virolan,
знам че не е по темата,но моля те да дадеш малко повече информация за еърфрайъра-доволна ли си,добре ли работи ,подходящ ли е за тиквички и патладжан примерно?
Не съм Невена, но ще кажа...не е подходящ за тиквички и патладжан, в смисъл ако искаш вкус на пържени, стават меки!
Подходящ е за картофи, принцеси, пилешки бутчета тип КФС, наденица, кюфтета, риба .... прави добре чипс от моркови също! Wink

# 350
  • Мнения: 2 559
Да, специално патладжан и тиквички не са като истински пържени, дори нарязани много тънко. Стават, особено патладжана, изсушен и мек.

# 351
  • Мнения: 874
Благодаря ви момичета!
Двоумя се  за един по-бюджетен  еърфрайър  и се опитвам да претеглям + и -:rolling_eyes:
А лесно ли се работи с него,в смисъл зареждаш и го оставяш,или готвача трябва да е  наоколо?

# 352
  • Мнения: 2 559
За разлика от кукъра, трябва да се отвори поне един път и да се обърне/разбърка храната. По всяко време може да се регулира температурата. Моят е мини, купа (уж) 2 литра. За двама това е супер. Мнооого съм доволна, купих го преди всичко за зеленчуци Grinning Ако е по-голям, и особено за повече картофки, трябва да се бърка 2-3 пъти. Зависи от начина ви на хранене. За сухичко-позлатено-загоряло - фрайър, за по-"чорбесто"- кукър.

# 353
  • Мнения: 874
Пепи,аз имам инстант пот,но  тийновете обичат пържени картофки и крилца,а мен в повечето време ме няма,та от тази гледна точка се чудя,дали да купя и еърфрайъра Thinking   Така ще им е по-лесно и по-вкусно,предполагам.

# 354
  • Мнения: 2 559
А щом става дума и за тийнове, не се колебай. Ще ви хареса. На мен това ми е любимата машина.

# 355
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
https://www.tetshop.bg/32597-cover-plastic-f273748

счупи ни се тази част на Philips HD3037/70... в сайта я няма, в сервиза не вдигат, някой да е поръчвал от друго място?

Виж тук.Излиза ми, че го има.

http://ashop.bg/r-ch-philips/button/buton-kopche-za-otvaryane-za … OVER%2C%20PLASTIC

# 356
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Nevena Virolan,
знам че не е по темата,но моля те да дадеш малко повече информация за еърфрайъра-доволна ли си,добре ли работи ,подходящ ли е за тиквички и патладжан примерно?

Нямам еърфрайър и едва ли ще си купя. Нямам място на плота, а и не съм впечатлена особено от храната, която съм яла от такъв уред и не е по нашия вкус. Много ми е по-лесно и бързо да си приготвя кюфтетата или планираното пиле на котлона, в тиган и затова не се интересувам от уреда.

# 357
  • Мнения: 3
Да ви попитам - някой сблъсквал ли се е с Chef-O-Matic? Подариха ми такъв уред и се чудя какво и как да пробвам да сготвя в него... Има книжка на английски, но рецептите са оскъдни и само 10, като част от тях са лимонов пай, шоколад, стек.... А на рекламата му дават, че може да се готви какво ли не. Не намирам примери и рецепти в интернет...

# 358
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Да ви попитам - някой сблъсквал ли се е с Chef-O-Matic? Подариха ми такъв уред и се чудя какво и как да пробвам да сготвя в него... Има книжка на английски, но рецептите са оскъдни и само 10, като част от тях са лимонов пай, шоколад, стек.... А на рекламата му дават, че може да се готви какво ли не. Не намирам примери и рецепти в интернет...

Не го познавам, но ми прилича на стария Bob home, само че е кръгъл. Не мога да помогна с рецепти, но виждам, че вдига до 240° и е 1500W, така че би трябвало да може да прави всичко.

А какви ястия те интересуват? Моят кукър дойде без книжка, но си приспособих рецепти за кексове и манджи от рецептите на Инстант пот и Деликук, като за кексове увеличавах продуктите с 20-30%, защото дъното ми е широко.

Можеш да пържиш картофи, кюфтета, поразени кюфтета както във фритюрник, но трябва да нацелил температурата, което не е трудно. Слагаш на 190° и като загрее слагаш кюфтетата и ако горят бързо намаляваш, ако не се пържат, увеличаваш.

Месо се пече добре, дроб сърма, мусака за 2-3 човека, сърми. Ако искаш да ги готвиш като в тенджера слагаш на 80-100°.

За яхния слагаш на 160-170° , запържваш, доливаш вода и като тръгне да завира слагаш на 80-100°.

Яйца варени - на поставка, сипваш вода да покрие дъното и като заври ги слагаш. 5-10 Мин на пара.

Супите на 90°, на 70-75° ако са по-гъсти.

# 359
  • Мнения: 3
Благодаря!Точно градусите ми бяха неизвестни... Времето ако не го нацеля, ще го спра или увелича на око. Предполагам ако има вода ще се задушава, ако няма ще се пече:blush:

Общи условия

Активация на акаунт