Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 6

  • 51 427
  • 809
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 113
Капакът се завинтва, маха се и се мие лесно. Купата я доставя Екатерина Иванова във фейсбук групата я търсете.

Благодаря Ви за отговора.

Значи се завинтва и няма как с една ръка да го вдигнеш и разбъркаш, а трябва изцяло да се свали - правилно ли съм разбрала ?

# 406
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Капакът на Фърст се маха изцяло и трябва да му се намери място на плота. Не е закачен за корпуса като капака на Cook4me и Cookeo, примерно.

Новите Instant pot, Olla GM modelo H и модел H deluxe са с капаци, които се свалят напълно, но могат да се закачат да стърчат на страничната дръжка.

Ако искате кукър с налягане със закачен капак предлагам:

https://www.mistergooddeal.com/nav/achat/petit_electromenager/cu … rolux_epr966.html

Купата е с дръжки, вдига до 170°, пече кекс и хляб. Единственият недостатък е, че не се предлага резервна купа.

Aigostar happy chef в Амазон е абсолютно същия.

https://www.amazon.co.uk/Aigostar-Electric-Programmable-Keep-War … ooker&sr=8-11

Аобоси е английския Амазон е с иноксова купа, ме пече кекс или хляб, но е много удобен за готвене под налягане. Не го намирам в момента. В черно и червено е. Потърсете Aobosi pressure multi-cooker.

Deborana, може да се свали с една ръка по принцип, но ако, като мене, предпочиташ направо да натиснеш копче и да си седи на корпуса си купи такъв. Има на пазара и такива. Дала съм линк. Има и други. Cookeo е хубав и удобен ако няма да печеш в него. Купата ми е същата и готвя в нея вече девета година.

# 407
  • София
  • Мнения: 4
HugHugHug
Скрит текст:
Здравейте на всички,

Дойде и моят ред да помоля за съвет. Прочетох цялата тема и като цяло май тотално се обърках... Scream Имам 2 дечица - едното на 3, другото на 5 и мисля, че най-накрая е време и аз да се сдобия с един от тези мултифункционални помощници, защото от игри и забавления не ми остава много време за готвене, а и не съм от тези дами, които обичат да прекарват часове в кухнята, та предпочитам ако има как някой друг да го свърши вместо мен. Innocent Бюджетът, в който ми се иска да се вместя е около 100 - 150лв. макс... Не ми се иска да го превишавам, защото честно казано не съм убедена все още колко добра ще е тази инвестиция и не искам да рискувам, а и всъщност мисля, че това е една прилична сума за подобен уред. Wink В тази връзка, директно отписах Делимано, ИП, Филипс и Тефал Disappointed Relieved Какво бихте ме посъветвали? Има ли как да се вместя в този бюджет и кои марки бихте ми препоръчали? Прочетох по-нагоре нещо за Фърст, но не съм чувала нищо за тази марка и не знам доколко ми вдъхва доверие. (особено след като им разгледах и сайта Laughing)

А за какво ти трябва такъв мултикукър? Той няма да ти обели и нареже зеленчуците, нито да ти разбърка тестата, така че кой знае колко време няма да ти спести.

Инвестирай е мощен ръчен пасатор с резачка! Този уред ми пести най-много време в кухнята. Най-бюджетния е от Лидъл, с 3 години гаранция, но не винаги го има.

И аз, като тебе се чудех. Тествах един Деликук, купих един от Алфи и не бях доволна. Тукашна съгорумка ме стъпка да купя лукът с налягане. Е, това е моят уред и от 8 години готвя редовно в него. Случих на хубав, не е мръднал, но няма резервни части за него.

Щом се колебаеш и не си сигурна, а и бюджетът ти е нисък, е най-добре да тестваш. Вземи някой от съседка, приятелка или виж какво и как готвят те в него!

По-добре е да купиш еволюитивен, такъв, за който се намират лесно купи и части. Фърст е такъв и прави доста неща, май всичко без пържене в много мазнина.

Разгледай сайтовете за уреди втора употреба. За Коледа много хора купуват такива и после, като видят, че не ги ползуват ги продават на половин цена, чистак нови и в гаранция, неотваряни даже. 

Тук сме писали хора, които ползуваме кукъри, но и такива, за които това е било неудачна покупка. Изчети темата!

https://m.bg-mamma.com/?topic=1147660

Погледнах цените и са доста височки в момента. Май не е време за такава покупка. Забелязах, че септември-октомври са най-ниски цените. На черния петък има намаления и март месец понякога.

Успех и да се похвалиш!

Момичета, златни сте. Благодаря ви много! Hug Идеята за пасатора с резачката ми допада определено, Невенче, ти дали можеш да изпратиш снимка на твоя, за да знам какво да търся. Тази сутрин минах през близкия Лидл да погледна, но не видях да имат. Ще чакам да го пуснат и ще си купя. От техните продукти съм много доволна.

Цитат
Тукашна съгорумка ме стъпка да купя лукът с налягане.

А кой е този лук? Grin Може ли да изпратиш линк и към него?

Иначе, като се поразрових, попаднах на този сайт https://alleop.bg/multicooker-uredi-za-gotvene-c31, излязоха ми на първа страница в гуглето. Някой дали е пазарувал от там? Чудех се на този с 45-те програми-https://alleop.bg/multikukar-s-45-programi-brock-mc-4501-700w-5- … tart-inoks-p87437 който е на 119 лева, но и тук марката ми е нечувана, а и няма функция за готвене под налягане, та не съм много сигурна, но пък ми се стори доста добра оферта. Вие какво мислите като по-опитни с тези уреди?

# 408
  • Мнения: 28 378
Силве, от изброеното не взимай нищо, такива неизвестни марки и на такива "изгодни" цени, обикновено са компромис с качеството! Не искаш след някой и друг ден да не може да прави налягане, или тънката купа да сдаде багажа на втория месец.
Единственото, с което може да се направи компромис е Фърста, пак е китайски, но поне фирмата не е неизвестна, и в комбинация с купа на Ола ще се получи доста прилична комбинация. Вярвай на опита ни...!
https://alleop.bg/multifunktsionalen-ured-za-gotvene-first-austr … ria-513062-p82857

# 409
  • Мнения: 5 943
С Фърста няма какво да се обърка, вземай смело.
А за капака -да, маха се изцяло, но не е проблем за разбъркване да се държи с едната ръка, с другата да се бърка. Аз си го оставям върху купа или директно върху котлоните на печката, че  ми е непосредствено до нея кукъра. Абе не е е някакво неудобство, определено.

# 410
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Имам 3 ръчни пасатора. Единият е Браун, а другия от Лидъл и третия от Кауфланд с пластмасова приставка за пасиране. Браун е мощен и еволюитивен. Към него могат да се купуват кафемелачки, кани за мелене на лед Итн.

Няма смисъл да пращам снимка, защото пасаторът ми е купен преди 12-13 години и вече отдавна не се продава.

Резачката е удобна. Хвърлям вътре лук, чесън, магданоз, нарязани на едро и имам ситно смелени подправки.

Трябва да е над 300-400 вата за да реже на ситно добре и да пасира. С лидълският пасирам по 10 минути, а Браунът за секунди е смелил всичко.

Този уред + един Фърст за боб, супи, сърми, каши и си готова.

Не бих купила неизвестните никому марки.

# 411
  • Мнения: 42
Благодаря на всички за мненията! Blush

Търсех мултикукъра за подарък на майка ми, тъй като ми спомена, че иска, но докато се мотая и събирам мнения и препоръки, тя вече е била поръчала този:

https://alleop.bg/multicooker-pod-nalqgane-zephyr-zp-1985-d6-p86782

Ако не се лъжа имаше 1-2 мнения за него по-назад в темата, но негативни и не бях останала много впечатлена, най-малкото защото самият сайт не ми вдъхва много доверие, а неизвестната марка съвсем. Вчера сутринта го е взела от Спиди, снощи го изпробва и остана доволна - за 4 минути под налягане свари картофи, наязани на едри кубчета.

Купата обаче ми се стори доста тънка. Дали уредът е съвместим с друга купа, както first austria e?

# 412
  • София
  • Мнения: 4
Благодаря на всички за мненията! Blush

Търсех мултикукъра за подарък на майка ми, тъй като ми спомена, че иска, но докато се мотая и събирам мнения и препоръки, тя вече е била поръчала този:

https://alleop.bg/multicooker-pod-nalqgane-zephyr-zp-1985-d6-p86782

Ако не се лъжа имаше 1-2 мнения за него по-назад в темата, но негативни и не бях останала много впечатлена, най-малкото защото самият сайт не ми вдъхва много доверие, а неизвестната марка съвсем. Вчера сутринта го е взела от Спиди, снощи го изпробва и остана доволна - за 4 минути под налягане свари картофи, наязани на едри кубчета.

Купата обаче ми се стори доста тънка. Дали уредът е съвместим с друга купа, както first austria e?

Здравейте, момичета,

Благодаря на всички за мненията и съветите. Извинявайте, че не съм писала, но малката ми беше малко болна тези дни и някак не ми остана време за това. За момента мисля да отложа покупката. Една приятелка има от точно този модел, за който е писала Delisi и мисля да пробвам нейния, да видя как въобще ще се разберем с този тип уреди и тогава ще го мисля. Ще ви пиша като го изпробвам, за да споделя впечатления. Hug

# 413
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, наскоро търсих Tefal one pots и вече мога да се похваля,че съм собственик на такъв. Много съм доволна, всичко което съм сготвила става лесно, бързо и вкусно. Купувайте смело.
Сега се оглеждам и за air fryer, знаете ли дали има тема и за тях, че аз не откривам?

# 414
  • Мнения: 241
Привет, моля за съвет - някой имал ли е случай само една програма да не работи правилно? Кукърът ми е Бош, от няколко дни имам проблем с програмата за печене. Първият път не беше загрял кукърът, а програмата върви, таймерът отброява. Оправи се от само себе си на другия ден. Сега обаче правих кекс, не се изпече в средата от долната страна, а е рецептата, която ползвам винаги, не е като да не стига времето, плюс, че и със запичащ капак завършвам.
А това ми е любимата програма... ползвам я за всичко.

# 415
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Пиши на Bosch! Явно е повредена електрониката. Може би някой кабел се е пооткачил или не дава контакт отвреме навреме.

# 416
  • Мнения: 28
Здравейте!
Имам запитване относно мултикукър Zephyr Z-1985-D6. След готвене на пилешко месо с малко вода и олио капакът не може да се отвори. Опитвахме всячески. Налягането е изпуснато докрай.
Какво може да се направи? Sad
Благодаря!

# 417
  • Мнения: 1 466
Наскоро четох за подобен случай при друг херметик. В крайна сметка се отключи когато отново го включиха да вдигне налягане за 2 минути и след това изпуснаха налягането.
Друга потребителка беше писала, че подобен проблем е оправила като е пъхнала игла в дупчицата на резервния клапан, но не знам дали Zephir има резервен клапан.
Аз бих пуснала отново някоя програма за кратко.

# 418
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Гумата, силиконът на капака винаги трябва да се изплаква с малко оцет във водата, ако е твърда и да се намазва с мазнина. Ако това не се прави редовно почва да лепи по чашата. Не слагайте гуменото колело в миялна и не го мийте с агресивни, обезмасляващи препарати.

# 419
  • Мнения: 28
Гумата, силиконът на капака винаги трябва да се изплаква с малко оцет във водата, ако е твърда и да се намазва с мазнина. Ако това не се прави редовно почва да лепи по чашата. Не слагайте гуменото колело в миялна и не го мийте с агресивни, обезмасляващи препарати.
Наскоро четох за подобен случай при друг херметик. В крайна сметка се отключи когато отново го включиха да вдигне налягане за 2 минути и след това изпуснаха налягането.
Друга потребителка беше писала, че подобен проблем е оправила като е пъхнала игла в дупчицата на резервния клапан, но не знам дали Zephir има резервен клапан.
Аз бих пуснала отново някоя програма за кратко.

Благодаря ви!
А дали има значение коя програма ще се пусне.

Общи условия

Активация на акаунт