Отговори
# 120
  • Атина
  • Мнения: 278
Aqua Marina, благодаря за отговора. Района на квартирата е някъде тук:


Уж мненията бяха, че е на хубаво място, но не е близо до централната част. Има много транспорт наоколо на картата, но реално как ще е…хората са използвали Метро линия, която се пада някъде от долна страна. Надявам се, че квартала наистина е нормален. При виртуална разходка по Гугъл Мапс ми се видя спокоен Sweat Smile

 
Скрит текст:
Но за безопасността наистина знам, че само местен може да каже на 100%. Имаме опит в Истанбул, където никой не иска да стъпи в квартала зад малката Айя София, обаче веднъж стана проблем с единия хотел, който бяхме резервирали и собственика ни закара в друг негов в тази част. И то пък така взе, че ни хареса, че оттогава с години само там отсядаме, независимо дали за къс или дълъг престой, но намерихме друг семеен хотел. Прибирали сме се посреднощ от Истиклял или Галата пеша чаааак дотам, когато не сме изморени и е хубаво времето, и освен бесните моторчета, от които наистина трябва да се пази човек, като се влезе в квартала (и не само там де),не сме усетили някаква опасност. А с години казваха как в тази локация не се отсяда. Нормални местни хора си живеят там. Може да не са от хайлайфа, обаче са местни, които си имат кафенца, магазини, семейни хотели. Естествено може и просто да сме имали късмет за всичките пребивавания там. Иначе точно три-четири преки след конкретния район започва мигрантската част, в другата посока е Гранд Базар. Там наистина не е ок. Но в Атина ще ни е за пръв път и нямаме никакъв опит и познати.
Много ме учудва избора ви за района. Да, там няма проблеми, но е толкова далече от всичко, че никога не бих се досетила, че някой турист ще отиде в този район, за да види Атина. Ако ще сте толкова далече от центъра и забележителностите, защо не отседнете поне до морето (напр. Палео Фалиро)? Но за да нямате проблеми с транспорта, бих препоръчала определени райони под Акропола (напр. Плака, Монастираки, Тисио) и около музея на Акропола.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 14:30 от Aqua Marina

# 121
  • Мнения: 1 325
Наистина е много на север. Ние преди време бяхме отседнали в хотел на крайбежната алея около Палиро може да се разхождаш с часове по нея, пълна е с таверни и тавернички и не ти омръзва. А до Синтагма с модерните трамваи е за 15ина минути. Поне по спомен знам, че беше приятно оживено и не много шумно. .

# 122
  • Мнения: 482
Благодаря за препоръките за райони около морето! Честно казано не сме гледали в тази посока, понеже морето няма да е на фокус докато сме там (по-скоро по морските брегове  ще сме няколко дни преди самата Атина, и после в друг район и на връщане за още няколко дни). Търсим най-вече да пообиколим музеи, да хапнем вкусна храна, да се слеем с местните. Да видим как се отличават местните, храната и обичаите в Атина от тези например в Северна Гърция, Западна Гърция, района на Кавала и Солун, и тн. Общо взето тази формула винаги е действала досега. По същия начин и колкото пъти и да сме ходили извън БГ винаги търся максимално спокоен район, в който живеят местни хора и не е туристически. Обожавам да наблюдавам и да попивам ежедневния живот на местното население, обичаите им, да разговаряме с местни хора, от квартала. Да пазаруваме и хапваме, където са местни, а не туристи. Получава се много добро потапяне в атмосферата на града/страната, извън шаблонните туристически места. Дори пътуването с градски транспорт ми харесва, макар у нас да не съм му любител Joy Каквото искаме да разгледаме като забележителности се обикаля планирано или с автомобил или градски транспорт, като отново много добре се търсят дори малки, нестандартни музеи (е, не, Акропола ще го посетим разбира се Sweat Smile Макар че след древния град Филипи не знам дали ще се впечатля също толкова, ама хайде, това ще го оставя в програмата). А в случая с Атина сме планирали и пътувания извън града, докато пребиваваме там. Та по-скоро търсих спокойна, нетуристическа локация, задължително апартамент (хотелите са аут, защото храненето изцяло навън е предизвикателство заради алергии), удобно излизане извън града и добра комуникация с транспорт. Но пък да, ще разгледам и какво се предлага около морето, и дали има нещо удобно за пътуващи с автомобил. Морето като гледка от апартамента винаги е бонус Grinning

# 123
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте !
Моля да ми помогнете  да открия един магазин в Солун  в който продават кожени якета .Знам ,че се намира на края на крайбрежната  алея

Последна редакция: сб, 26 авг 2023, 21:02 от carlinka05

# 124
  • София
  • Мнения: 2 883
Здравейте, някой знае ли какво означава/ олицетворява тази обувка на ключодържателчето, че голям майтап настана вкъщи от налучкване🤣
Моля, разрешете спора!

# 125
  • Мнения: 5 676
Тази обувка е част от традиционната униформа на гръцки гвардеец

# 126
  • София
  • Мнения: 2 838
Здравейте! През май ще ходим на концерт в Атина и ще го съчетаем с разглеждане на града. Нощувките ни са три и съм запазила апартамент от airbnb на този адрес:

Ogigou 3, Athina, 105 54, Greece

Може ли да ме ориентирате, дали районът е безопасен и изобщо, дали изборът ми на район е добър - за ресторанти, транспорт до летището, забележителности...

# 127
  • Атина
  • Мнения: 278
Здравейте! През май ще ходим на концерт в Атина и ще го съчетаем с разглеждане на града. Нощувките ни са три и съм запазила апартамент от airbnb на този адрес:

Ogigou 3, Athina, 105 54, Greece

Може ли да ме ориентирате, дали районът е безопасен и изобщо, дали изборът ми на район е добър - за ресторанти, транспорт до летището, забележителности...
Централен район е, близо до метрото. Скоро минах от там и ми направи впечатление, че има много затворени заведения (сравнявам го с предишните години). Близо е до забележителности. За летището - не знам дали не трябва да се прекачвате с метрото. Просто не пътувам от там и нямам информация.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 838
Здравейте! През май ще ходим на концерт в Атина и ще го съчетаем с разглеждане на града. Нощувките ни са три и съм запазила апартамент от airbnb на този адрес:

Ogigou 3, Athina, 105 54, Greece

Може ли да ме ориентирате, дали районът е безопасен и изобщо, дали изборът ми на район е добър - за ресторанти, транспорт до летището, забележителности...
Централен район е, близо до метрото. Скоро минах от там и ми направи впечатление, че има много затворени заведения (сравнявам го с предишните години). Близо е до забележителности. За летището - не знам дали не трябва да се прекачвате с метрото. Просто не пътувам от там и нямам информация.

А смятате ли, че е безопасен? Защото ще се прибираме късно вечер.

# 129
  • Атина
  • Мнения: 278
Здравейте! През май ще ходим на концерт в Атина и ще го съчетаем с разглеждане на града. Нощувките ни са три и съм запазила апартамент от airbnb на този адрес:

Ogigou 3, Athina, 105 54, Greece

Може ли да ме ориентирате, дали районът е безопасен и изобщо, дали изборът ми на район е добър - за ресторанти, транспорт до летището, забележителности...
Централен район е, близо до метрото. Скоро минах от там и ми направи впечатление, че има много затворени заведения (сравнявам го с предишните години). Близо е до забележителности. За летището - не знам дали не трябва да се прекачвате с метрото. Просто не пътувам от там и нямам информация.

А смятате ли, че е безопасен? Защото ще се прибираме късно вечер.
Лично предпочитам и считам за по-безопасни други райони в центъра. Там където е Огигу има доста заведения, през деня е ок. Но както ви казах видях и много затворени магазини, които ми изглеждаха неприятно, за да не кажа зловещо. Също така тази улица е на границата с тези квартали, които са населени с чужденци, повечето от Пакистан, Китай... и повечето магазинчета наоколо се държат от чужденци. Бих предпочела 2-3 улици по-вдясно, защото е доста по-оживено. Иначе потърсете  по-близо до Акропола (от дясно, от долу или от лявата му страна).

# 130
  • София
  • Мнения: 2 838
Скрит текст:
Здравейте! През май ще ходим на концерт в Атина и ще го съчетаем с разглеждане на града. Нощувките ни са три и съм запазила апартамент от airbnb на този адрес:

Ogigou 3, Athina, 105 54, Greece

Може ли да ме ориентирате, дали районът е безопасен и изобщо, дали изборът ми на район е добър - за ресторанти, транспорт до летището, забележителности...
Централен район е, близо до метрото. Скоро минах от там и ми направи впечатление, че има много затворени заведения (сравнявам го с предишните години). Близо е до забележителности. За летището - не знам дали не трябва да се прекачвате с метрото. Просто не пътувам от там и нямам информация.



А смятате ли, че е безопасен? Защото ще се прибираме късно вечер.
Лично предпочитам и считам за по-безопасни други райони в центъра. Там където е Огигу има доста заведения, през деня е ок. Но както ви казах видях и много затворени магазини, които ми изглеждаха неприятно, за да не кажа зловещо. Също така тази улица е на границата с тези квартали, които са населени с чужденци, повечето от Пакистан, Китай... и повечето магазинчета наоколо се държат от чужденци. Бих предпочела 2-3 улици по-вдясно, защото е доста по-оживено. Иначе потърсете  по-близо до Акропола (от дясно, от долу или от лявата му страна).

А какво ще кажете за района на Koukaki -близо до метростанция Акрополис?

Или да гледам Колонаки?

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 09:41 от Клер

# 131
  • Атина
  • Мнения: 278
Скрит текст:
Здравейте! През май ще ходим на концерт в Атина и ще го съчетаем с разглеждане на града. Нощувките ни са три и съм запазила апартамент от airbnb на този адрес:

Ogigou 3, Athina, 105 54, Greece

Може ли да ме ориентирате, дали районът е безопасен и изобщо, дали изборът ми на район е добър - за ресторанти, транспорт до летището, забележителности...
Централен район е, близо до метрото. Скоро минах от там и ми направи впечатление, че има много затворени заведения (сравнявам го с предишните години). Близо е до забележителности. За летището - не знам дали не трябва да се прекачвате с метрото. Просто не пътувам от там и нямам информация.



А смятате ли, че е безопасен? Защото ще се прибираме късно вечер.
Лично предпочитам и считам за по-безопасни други райони в центъра. Там където е Огигу има доста заведения, през деня е ок. Но както ви казах видях и много затворени магазини, които ми изглеждаха неприятно, за да не кажа зловещо. Също така тази улица е на границата с тези квартали, които са населени с чужденци, повечето от Пакистан, Китай... и повечето магазинчета наоколо се държат от чужденци. Бих предпочела 2-3 улици по-вдясно, защото е доста по-оживено. Иначе потърсете  по-близо до Акропола (от дясно, от долу или от лявата му страна).

А какво ще кажете за района на Koukaki -близо до метростанция Акрополис?

Или да гледам Колонаки?
За няколко дни за предпочитане е Кукаки. Колонаки е малко по-далеч от туристическите обекти.

# 132
  • Мнения: 2 149
Момичета здравейте, сигурно сте коментирали, но да попитам пак, кака става записването на дете в България? Аз съм омъжена за грък вече 18 години, дъщеря ми е на 17,но не съм я вписала в България, мисля тази година да го направя.

# 133
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Момичета здравейте, сигурно сте коментирали, но да попитам пак, кака става записването на дете в България? Аз съм омъжена за грък вече 18 години, дъщеря ми е на 17,но не съм я вписала в България, мисля тази година да го направя.
Трябва на копие на гръцкия акт за раждане да се постави Апостил ( в Гърция) и да се преведе и легализира ( може в България). После в общината по местоживеене в България ще подадете молба да се издаде акт за раждане на базата на гръцкия. Най-вероятно ще я впишат с две имена, както е в гръцкия. После може да й се изкара и лична карта. Това е най-основното, което си спомням.

# 134
  • Мнения: 60
Здравейте, няма къде и кого да попитам и ще съм благодарна, ако някой от вас ми помогне.
Обмисляме да прекараме Великден в Солун. Има няколко оферти за хотели, които се предлагат в България, но ние предпочитаме самостоятелна организация, т.е да си наемем апартамент и да обикаляме. Чуденето ми е, работи ли всичко в Солун по Великден и ще си намерим ли заведение, за празничен Великденски обяд. Дали има някои от вас, който живее в Солун и може да ме ориентира в обстановката по време на празника там.

Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт