Забременяване след мисед

  • 6 866
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Здравейте,мами.Искам да попитам дали има някои от вас на която след аборт"кухо яйце"са и изписали да пие Дуфастон?(пия го защото ми е на долна граница прогестерона и може това да е причината за аборта)Колко месеца го пихте и стана ли бързо така желаното бебче? Благодаря ви много.

# 16
  • Мнения: 214
Момичета, искам да ви споделя, че 4 месеца след като направих тази тема вече бях отново бременна. Сега съм в четвърти месец и всичко изглежда много добре, ще си имаме момченце. Благодаря ви за всички отговори Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Декември преживях мисед,в 10г.с.,преди миседа 2 месеца спонтанен.Сега пак правя опити да зачена,но без успех.На 36г.съм и много искам бебе.В това извънредно положение и на лекар не може да отиде човек.Имам и тромбофилия PAI 4G/4G.Пия витамини за бременни и се надявам чудото да стане.

# 18
  • Мнения: 23
Стискам палци на всички като нас и дано скоро да се похвалим,че чудото се е случило.Късмет

# 19
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,много ми е трудно да говоря затова,но имам нужда да споделя... През 2018 имах първа бременност,която мина безпроблемно,родих здраво и прекрасно момиченце. Тази година забременях за втори път,за съжаление обаче на 08.07 миналата седмица се наложи да ми направят аборт. Плода нямаше ностна костица и беше спрял своето развитие. Нямаше пулс,не мърдаше. Отидох на прегледа точно в 12 седмица,като очаквах да чуя пола на бебето,а не това че е умряло.. преживях голяма болка и сега като хора,които са минали през това.. знам че трябва да чакам поне 6 месеца,но ако по-рано подновим опитите дали ще има някакъв проблем.. моля ви за съвет.. ужасно много искам да си имаме второ детенце, не искам да чакаме и ако след 2 месеца подновим опитите дали ще има проблем как мислите? Естествено след първата менструация ще посетя лекар,за да видя как са нещата след аборта. Чудя се дали има проблем дали аз имам вина дали трябва да се подлагам на изследвания ,като преди това бременността ми беше съвсем нормална. Родих на 23 години в момента съм на 26 едва ли е до това но все пак моля ви за съвет,ако сте били в моето положение..

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 5 938
Съжалявам за случилото се!
Щом си на 26г, не е нужно да бързаш.
След аборт (абразио/кюртаж) трябва да мине известно време, за да се възстанови матката.
Слушай си лекарите и направете почивка. Защото, ако матката не се е възстановила напълно, после при евентуална бременност може да има проблеми. Разбира се не е задължително.
Аз не бих рискувала да подновя опитите само след два месеца.

Според мен тази загуба не се дължи на някакъв проблем с теб. Щом е нямало носна костица, най-вероятно става въпрос за Даун, което в повечето случаи е случайна грешка. Но за твое успокоение това време можеш да го използваш, за да си направиш някакви изследвания (тромбофилии, щитовидната жлеза, витамини и т.н) - просто да знаеш, че не бездействаш и да се успокоиш, че си направила всичко нужно следващата бременност да е успешна).

# 21
  • Мнения: 3
Nelka съжалявам за случилото се 😔.Аз имах мисед по Коледа миналата година. Тогава моето АГ ми каза, че няма проблем да подновя опитите след 2 месеца, стига да съм се чувствала спокойна и да няма някакви други проблеми. Но ми каза, че първият месец трябва да се пазим с партньора, т.к в моя случай ми се образува и фоликулна киста, която трябваше да се третира с хапчета. И стискам палци след 2-3 месеца да се похвалиш. 😊

# 22
  • Мнения: 372
Когато отидете на преглед след първия МЦ, попитайте как върви възстановяването и кога можете да започнете опити. Това зависи и от начина на извършване на аборт (хапчета, абразио).
Попитайте и какво може да подпомогне възстановяването - на мен ми бяха дали курс с витамини да се възстановят тъканите по-лесно и след 2 месечни цикъла подновихме опитите. Но аз бях с МА в 6-7 седмица заради мисед.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 5 938
В 12 г.с. няма как да е медикаментозен аборт. Ако е МА, наистина не е нужно да се чака. Но при абразио/кюртаж нещата стоят по друг начин.
И аз нямах търпение да започнем пак с опитите след моя кюртаж, но АГ ми каза, че трябва да се чака, именно защото ако се забременее скоро след аборта, това може да застраши бременността. Спомена ми нещо за плацентарна недостатъчност.
А при нейните 26г. наистина не виждам какъв е проблемът да изчака няколко месеца. Пак ще е под 30г когато възобновят опитите.

# 24
  • Мнения: 43
Момичета здравейте и благодаря за подкрепата. Започнах да мия ясмин хапчетата веднага след аборта. Чух се с моя АГ и каза след първи цикъл да отида на проверка. Септември ,каза че ще пуснем кръвни изследвания и ако всичко е наред ще можем да започнем с опитите. Стискайте палци , нямам търпение. Не е до годините ,просто искам втора рожба и след случилото се осъзнах ,че го искам много повече отколкото съм си мислела.. ,така че главата горе и скоро се надявам новините да са добри.  ❤️

Общи условия

Активация на акаунт