Всички въпроси за банкови карти на едно място. Допитайте се до експерта в темата!

  • 15 126
  • 340
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 890
raliczageorgi има и такива случай за съжаление. Някоколко момичета бяха писали, че използват специални калъфчета(портомонета) за блокиране на такива устройства. Може да прочетеш няколко страници назад. И за мен беше нова тази информация.

# 136
  • Мнения: 3 895
Почти ежедневно плащам с дебитна или кредитна  карта. Пазар в магазина, онлайн пазар, резервации на почивки.. Удобно е да нямам голямо количество пари в брой и да не се притеснявам за кражби. Чувала съм, че безконтактните карти могат да се "източат" от недоброжелатели, напр. в метрото. Доколко вярно е това?


По-горе бяха отговорили, че напрактика е невъзможно, но за мен имайки предвид от каква далечина отчита картата ми при плащане си е леко плашещо. А и източващите обикновено са доста изобретателни. За мен би било добре клиентът сам да може да прецени дали иска безконтактна карта или не.

# 137
  • Мнения: 4 572
Почти ежедневно плащам с дебитна или кредитна  карта. Пазар в магазина, онлайн пазар, резервации на почивки.. Удобно е да нямам голямо количество пари в брой и да не се притеснявам за кражби. Чувала съм, че безконтактните карти могат да се "източат" от недоброжелатели, напр. в метрото. Доколко вярно е това?


По-горе бяха отговорили, че напрактика е невъзможно, но за мен имайки предвид от каква далечина отчита картата ми при плащане си е леко плашещо. А и източващите обикновено са доста изобретателни. За мен би било добре клиентът сам да може да прецени дали иска безконтактна карта или не.

По-нагоре писах, че има блокиращи калъфи, през които не може да се използва картата. Моите карти са в такива калъфи и съм ги изпробвала - не работят през тях!

# 138
  • Мнения: 890
Аmbrоsiа нека и служителя да каже, но мисля че може да се откаже тази услуга.
Ето и следващия въпрос.
Възможно ли е клиента да ограничи без контактите си плащания.?

# 139
  • Мнения: 3 895
При моята банка не може, за съжаление. Но за мен това би било плюс.

# 140
  • Мнения: 4 572
Аmbrоsiа нека и служителя да каже, но мисля че може да се откаже тази услуга.

За съжаление не може - аз се опитах в началото, но ми отговориха, че вече не предлагат от другите карти. Опитах се да намаля сумата, която може да се плати безконтактно и без пин - и това не може.

# 141
  • у нас
  • Мнения: 5 714
За онлайн плащане, както и  за покупки от реален магазин.

# 142
  • Мнения: 39 298
Ползвам дебитна карта за плащане в хранителен магазин.

# 143
  • Мнения: 665
Използвам дебитна карта при плащане в магазини най-често.
Вярно ли е, че като цяло кредитните карти са по-защитни от дебитните?

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 22:30 от Faith15

# 144
  • Мнения: 3 895
Може ли да се кандидатства онлайн за кредитна карта?

# 145
  • Мнения: 890
Може да се заяви он лайн желанието ти. След което консултант ще ти се обади на посочения от теб телефон за да те покани в удобно за двете страни време и да се прегледат документи и Т. Н
Това е от моя опит с банката

# 146
  • Мнения: 3 895
Това е и моят, но въпросът ми е изцяло кандидатстване онлайн, без досадното ходене до клон. Документите биха могли да се прикачат и онлайн, а за проверката в ЦКР не би следвало да се изисква физическо присъствие.

# 147
  • Мнения: 890
Това е и моят, но въпросът ми е изцяло кандидатстване онлайн, без досадното ходене до клон. Документите биха могли да се прикачат и онлайн, а за проверката в ЦКР не би следвало да се изисква физическо присъствие.
Не знам, как ще се проверяват данни, без декларация за личните данни. Всеки път подписвам поне по няколко такива Simple Smile

# 148
  • Мнения: 3 895
Повечето сайтове го правят, включително при кандидатстване за работа. Изпраща се подписана и сканирана декларация.

# 149
  • Samokov
  • Мнения: 345
Каква карта е по изгодно да ползвам, предвид таксите

Общи условия

Активация на акаунт