Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте хора!
Търсих подобна тема, но не намерих.. Извинявам се ако има такава..

Проблемът ни е, че майка ми живее с един мъж в Чехия.. с който нямат брак,но имат дете.. и дойде времето да се разделят..но има някой въпроси без отговори, които ни пречат и освен тук не знам къде да ги задам.. Р
Бебчо в момента е на 3 месеца и са му подадени документи за двойно гражданство.
Все още чакаме документите да станат готови.. Но въпросът ми е следният ; Може ли майка ми да се прибере в България с детето и да го отглежда тук след като станат готови документите?! Понеже получава майчинство там.. и да не се налага да го връща или нещо подобно? Ще получава ли майчинство в България след като не работи?

# 1
В България майка ти може да получава само детски.
Ако не е работила в България,няма как да получава майчински.

# 2
  • Германия
А бащата на детето съгласен ли е то да напусне страната?

# 3
Работила е преди да замине в Чехия..

# 4
А бащата на детето съгласен ли е то да напусне страната?
Бащата по принцип не е съгласен.. но няма как майка ми да продължава да търпи пиянските му истории, обидите и да и посяга... Това не е начина за отглеждане на едно дете.. при положение че него го интересува как да вземе майчинството и да се напие... Neutral Face

# 5
  • Германия
Разбираемо, но ако майка ти няма разрешение от него или от съда, извеждането на детето от страната е равносилно на отвличане. Сложна е ситуацията, освен ако майка ти не е единствената с родителски права...

# 6
Разбираемо, но ако майка ти няма разрешение от него или от съда, извеждането на детето от страната е равносилно на отвличане. Сложна е ситуацията, освен ако майка ти не е единствената с родителски права...

Да кажем, че то ще се стигне до дело за определяне на правата за отглеждането на детето, но въпросът ми е дали е възможно отглеждането в България след като е родено там? Да не се налага да връща майченството?

# 7
    Ако някой получава майчинство от Чехия, да, детето и майката трябва да живеят там. При подаване на молбата още, майката се е подписала, че трябва да уведомява при промяна на всяко нещо, от момента на подаване на молбата - адрес, работа, всичко, което ги касае.
    Така, че много вероятно, ако разберат, че не живеете там, да ви накарат да връщате пари.
    Майчинството в рамките на ЕС може да се пренася в държавата, в която се отглежда детето, и където живее. Разбира се няма да е в същия размер.
    Какво гражданство има бащата?

# 8
    Тоест, че трябва да уведомим че напуска страната ?
     Бащата е с българско гражданство.

# 9
    Посъветвайте се със службите, които обслужват чужденци в Чехия.

# 10
    • Varna
    Работила е преди да замине в Чехия..
    Е, и? Сега получава чешко майчинство, по тамошните закони.
    Тук може да се пробва само за социално (100лв на месец до навършване на 1 г на бебето). Не вярвам да я огрее.

Общи условия

Активация на акаунт