Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 30 870
  • 782
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Днешните кутии: домашни мини пици с пиле и кисели краставички и шоколад.

За таткото: пици, варен кафяв ориз и грозде.

За утре - домашна баница със сирене и пз бисквити с шоколад.

# 241
  • Сливен
  • Мнения: 295
Манго и грозде
Зеленчукови бухти със сирене и ментово домашно биволско кис. мляко;  орехи и шоко-череши


клик за по-голяма снимка

Може ли да споделите рецептата за зеленчуковите бухти, изглеждат много апетитно.

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Благодаря! Разбира се...
Скрит текст:
Правя смес като за палачинки, но гъста. Слагам сол и п-р, други подправки по избор и микс зеленчуци също по избор и каквото друго решите. Гребвам от сместа с лъжица и пека на незалепващ тиган с минимум мазнина.

# 243
  • София
  • Мнения: 12 201
Аila, колко е голяма малката Simple Smile? Само си сверявам количествения часовник...
Малката е на 10 г, четвърти клас, но е от осем сутринта до пет и половина следобед на училище.
Каките са на по 13 г. Взеха си почти същото, но по-малко и не от всичко, но те са до обяд на училище.
И трите се оплакаха обаче, че не им е стигнало. Ще видя за утре какво ще приготвя.

# 244
  • Мнения: 805
За днес тортила с филе, крема сирене, айсбер и домат, зеленчуци и 2 пъдпъдъчи яйца.
Кисело мляко с чия и мед.


за обяд на каката гюведже, пиша го, защото става и за кутия Simple Smile

# 245
  • Мнения: 2 720
Добро утро Simple Smile

За хлапачката днес- домашна баница.

За мен:о.- голяма купа с айсберг, риба тон и малко кашкавал.

Забравила съм да снимам кутиите, затова слагам снимка на баницата в тавичката както е, снимах я за една друга група Blush

Скрит текст:

# 246
  • Мнения: 422
Добро утро  и от мен.

Днес дребното има леко стомашно неразположение, за това й пратих домашни кубети и една Активия. Днес е само до обяд.
Иначе за утре съм мноого лесна Simple Smile) По трудово (или както там се казва сега предметът) ще правят сандвичи и ще си наси продукти и сама ще си готви утре хихих

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Добро утро! Simple Smile
Ето и нашата храна в кутията

Ананас и ягоди
Соба нудли с пилешко, шийтаке и зеленчуци по азиатски (фенове сме Simple Smile ); фурми



клик за по-голяма снимка

Bgmammauser_80, и щерката миналата година имаха такъв ден по ТП, да видим няма ли да готвят и тази.
Симпатюх, метни малко баничка  Praynig

# 248
  • София
  • Мнения: 12 654
Пак съм без снимки.
И си крада идеята с тортилята за някой от следващите дни.

Малчо - фреш от ябълка.
Малка кака - закуската е фреш от ябълка и домашен кроасан с масло (бъркам си тестото в хлебопекарната). Ще обядва омлет със сирене, чери доматчета, маслинки и филийка хляб "Живена". За следобедна закуска има банан.
Голяма кака - ще закусва кроасан. Ще обядва сандвич от 2 филийки "Живена" с омлет по средата. За следобедна закуска има нектарина.

За мен и съпруга ми също има фреш от ябълка, кафе и домашни кроасани. Ще обядваме навън.

# 249
  • София
  • Мнения: 3 704
Мммм, че вкусни страници!
Днес и аз по-питателно:
О: мидички с домати и моцарела, краставички, къпини и портокал
СЗ: соленки и с пармезан и домашен сироп от ягоди.
Преди да тръгнем пие чаша домашно бая маслено мляко с някоя Белвита, после им дават чай и н някаква 60 грамова закуска. Надявам се успява да се изхранва..

# 250
  • Мнения: 805
Извинявам се за спама, но Морена, моля за обяснение как слагаш малката снимка в поста? Relaxed

# 251
  • Мнения: 422
Ох, чудя се при коя от вас да кандидатствам за осиновяване Relaxed

# 252
  • На Дунава
  • Мнения: 268
В една снимка кутиите за двете деца и мен:

За госпожицата: любимото й кисело мляко с малини, праскова и няколко страфиди за сладост.
За младия господин: мини хамбургер (диаметър на хлебчето макс 7 см) с Филаделфия, домат и парченце панирана моцарела; един фалафел и малка чушка, пълнена с крема сирене; чери доматчета.
За мен: същото като за сина ми, плюс зелена салата с половин авокадо и домат.
За следобедна закуска съм си взела бурканче с домашно приготвен тапиока пудинг с кокосово мляко и малини. Става лесно и на мен ми допада.

# 253
  • София
  • Мнения: 3 704
Може ли рецептата за кроасаните Simple Smile

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
И аз тъкмо вчера заредих с арабски питки - и те са ми от спасителния отряд. Simple Smile Винаги има какво да завия в тях.
Стеф, иди на цитат в поста ми и дано се ориентираш...
Не става да ти го покажа... но ще пробвам да опиша.
Скрит текст:
Кликваш на "вмъкни връзка" и след това на "изображение". межу таговете на img слагаш адреса на снимката, а също така и вътре в тага url, с едно равно отпред. после бръкваш в тага [img] пишеш след img, кликаш на паузата и изписваш height=80 (80 е числото за големината на малката снимка и си го избираш)

А на кроасаните... бъркането на тестото е нищо работа, после слоевете са заигравката. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт