Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 30 949
  • 782
  •   1
Отговори
# 495
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Морена, сподели моля те рецептата за супата от печени чушки.

# 496
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Морена, сподели моля те рецептата за супата от печени чушки.
Заповядай...

Скрит текст:
Запържвам морков, лук и чесън и ги оставям на слаб огън, да стане сладък лукът. Тук добавям подправките, да се запържат малко и те. Днес аз ползвах само сол и п-р, сух босилек (с тези овкусих и крутоните). След това добавям чушките и бульон/вода. Варя и пасирам, подправих и с пресен естрагон. Изобщо... вариации много - може да добавиш и други зеленчуци (ние харесваме много тези съставки и + патладжан) или да смениш подправките по ваш вкус. Simple Smile

# 497
  • Мнения: 2 807
Аз днес ще си дояждам ориза, с кьопоолу и пръчици от чушка, тиквички, краставица / каквото имаше налично/, плюс хляб от лимец!

Много хубава кутия.  Може да кажете от къде сте я купили?

# 498
  • Мнения: 28 396
Панди, от Икея, имам и с две разделения и голяма за салата с контейнерче за дресинг!

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Само че това е стария модел и ги няма сега, но има по-нов модел. Wink

# 500
  • Мнения: 28 396
Само че това е стария модел и ги няма сега, но има по-нов модел. Wink
Да, новите ги видях, също са страшно хубави, удобни, не пускат! Някой да има отзиви от термос за храна на Reer?

Последна редакция: вт, 15 окт 2019, 10:16 от mimi.7299

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз съм чувала само добри коментари за термоса Reer.

# 502
  • Мнения: 5 321
Днес за мен - ориз със зеленчуци и пуешко, таратор, за десерт - няколко домашни курабии с овесени ядки.
Съпругът ми ще хапва пилешко филе на тиган, картофена салата, краставичка за свежест, и на него сложих няколко курабийки за десерт.

# 503
  • Мнения: 28 396
Аз съм чувала само добри коментари за термоса Reer.
Изглеждат доста прилично, поблазни ме това, че имат първо капачка за затваряне и после чашка отгоре, т.е. мога да си отсипя част от течността в чашката! Wink

# 504
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Мен не ме впечатлява капачката като съд, даже ми е непотребна. Например днешната супа (или друго ястие - яхния; миш-маш, паста...) - за какво да се изсипва част от нея в купата... само още цапане. 
Виж ако е течност - чай, кафе, друго...

# 505
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Вчера намерих много хубав бейби спанак в магазина, и благодарение на това се появиха планинка зелени палачинки (овесени ядки, спанак, 3 яйца, соево мляко, малко сол, малко сода за хляб). Завих по няколко от тях като тортили с малко лютеница, авокадо и още спанак - много вкусно! Даже малките хора си взеха, макар до скоро да не искаха да погледнат зелена храна.

# 506
  • Мнения: 28 396
Мен не ме впечатлява капачката като съд, даже ми е непотребна. Например днешната супа (или друго ястие - яхния; миш-маш, паста...) - за какво да се изсипва част от нея в купата... само още цапане.  
Виж ако е течност - чай, кафе, друго...
Да, да за дете не е нужна, аз я гледам от моя гледна точка, понякога ми се налага да отсипя част от ястието, за да не го набърквам цялото!

# 507
  • Мнения: 5 321
А аз да се похваля тук с моята нова поръчка. Най сетне се реших на чанта за храна. От незапомнени времена нося храна с мен в офиса, а за първи път ще ползвам чанта за това. https://www.amazon.de/gp/product/B07H3PGJC3?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image

# 508
  • Мнения: 1 638
Тези дни нямам много време и все забравям да си снимам кутията.

Ето една кутия от миналата седмица - винаги когато нямам време слагам яйца, допълнение с малко сиренце, луканка и печени чушки.



За днес лазаня и маслини, за закуска имахме от тиквеника на баба.

# 509
  • Мнения: 28 396
Поръчах термос на reer, ще споделя после мнение! Малко по обемен е, но ще се побира в термочантата!

Общи условия

Активация на акаунт